Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Dlaczego cena ropy spadła 2/3?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od listopada roku 2014, ceny ropy naftowej spadły z poziomu 90 dolarów za baryłkę, do 30 dolarów.

 

 

Jak na wybitnie ważną rolę, jaką pełni ten surowiec w życiu obecnej cywilizacji, jest to spadek dramatyczny, wskazujący na procesy o podstawowym dla cywilizacji znaczeniu, które podskórnie podmywają jej dotychczasowe podstawy.

Póki co, media podawały już wiele teorii, dlaczego ceny ropy spadają. Jednak dla mnie, żadna z nich nie jest prawdziwa. To znaczy w pewnym zakresie spadku, można było wytłumaczyć to np. zmową USA i Arabii Saudyjskiej aby zasuszyć finansowo Rosję, ale nie dajmy się zwariować, taki ruch dałby góra 20% spadek cen, a nie 300%. Zupełnie śmiesznie wyglądało twierdzenie jakoby ten sznur autocystern mknących przez syryjską pustynię do portów w Turcji był odpowiedzialny za nadpodaż ropy. Teraz, kiedy ceny ropy osiągnęły średnioważony próg rentowności na najtańszych złożach w okolicach Zatoki Perskiej (29 USD) , w zasadzie żadne wyjaśnienie nie ma sensu, bo jak można wytłumaczyć zbiorowe samobójstwo wszystkich potentatów naftowych na świecie, w tym tak zależne od wpływów z ropy kraje jak Rosja lub Arabia Saudyjska i wiele innych (USA nie zaliczam do tego grona, bo brakujące im zielone papierki zwyczajnie sobie dodrukują). Dodam, że przez dziesięciolecia kraje OPEC doskonale zgadzały się co do poziomu wydobycia, tak aby otrzymać cenę ropy na bezpiecznym, zyskownym poziomie.

 

Podobnie sprawy mają się zresztą surowców i materiałów wsadowych, których ceny zniżkują może nie w takiej skali jak ropa naftowa, ale notują 10-letnie minima ze spadkiem 30-40% w ciągu ostatniego roku.

 

Dzisiaj pomyślałem, że jednak istnieje logiczne uzasadnienie spadku cen. W taki sposób jaki zachowują się kraje produkujące ropę naftową, czyli pogoń za sprzedażą za wszelką cenę, może tylko ktoś skrajnie zdesperowany, który nie ma już nic do stracenia. Czyli jak nie sprzedam ropy teraz, to za rok nikt jej nie kupi, albo cena będzie jeszcze niższa.

Dla uzasadnienia takiej postawy widzę dwa możliwe warianty:

 1. Wojna światowa o której wybuchu finansjera już jest w 100% przekonana.

 2. Odkrycie wolnej energii (może zimna fuzja), która w krótkim czasie zdetronizuje paliwa kopalne jako źródło energii. Takie odkrycie już się dokonało, a widać wyraźnie, że na dłuższą metę nie uda się utrzymać go w sekrecie.

KOMENTARZE

 • ...
  ''I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej''


  ''16 A dziesięć rogów, które widziałeś,
  i Bestia -
  ci NIENAWIDZIC BEDA Nierządnicy
  i sprawią, że będzie spustoszona i naga,
  i będą jedli jej ciało,
  i spalą ją ogniem''


  ''17 bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł,
  i to jeden zamysł wykonali - ''


  ''13 I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii,
  i z ust Fałszywego Proroka6
  trzy duchy nieczyste jakby ropuchy7;
  14 a są to duchy czyniące znaki - demony,
  które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi,
  by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu wszechmogącego Boga. ''


  ''17 Siódmy wylał swą czaszę w powietrze:
  a ze świątyni od tronu dobył się donośny głos mówiący:
  «Stało się!»
  18 I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy,
  i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi,
  jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi:
  takie trzęsienie ziemi, tak wielkie.
  19 A wielkie miasto rozpadło się na trzy części10
  i miasta pogan runęły. ''
 • @Oficer Prowadzący 15:53:12
  Odpowiadając na mój tekst, chyba nie poświęcił Pan nawet chwili uwagi graficznemu zestawieniu kosztów wydobycia ropy na świecie.
  Ale po kolei. Początkowo spadek cen ropy tłumaczono wzrostem wydobycia tego surowca metodą szczelinowania w Stanach. Jednak opłacalność tej metody kończy się w okolicach 60 USD za baryłkę. Dzisiaj chyba już nikt nie dokłada drugie tyle do każdej baryłki aby utrzymać się na rynku. Tak więc strumień ropy z tego źródła wysechł. Jednak ceny w dalszym ciągu spadają. Przy okazji proszę sobie przypomnieć co działo się na rynku roku tak z 5 lat temu w przypadku każdej większej katastrofy niszczącej jedno z ważnych źródeł ropy na Świecie - cena natychmiast windowała się w górę. Tutaj mamy do czynienia z wyłączeniem całej gałęzi przemysłu wydobywczego a cena spada - ciekawe. Następne w kolejności są platformy wydobywcze na szelfach kontynentalnych. Celowo pomijam wydobycie na lądzie z głębokich złóż i w Rosji na Syberii, które według wykresu są droższe, jednak jako powiązane stałą infrastrukturą techniczną z odbiorcami jeszcze się bronią. Natomiast utrzymanie platform na morzu i transport ropy do portów jest drogi, tym samym eksploatacja tych złóż już teraz jest nieopłacalna. Zanika następny strumyk, ale ilość ropy na rynku w dalszym ciągu jest zbyt dużo, bo ceny w dalszym ciągu spadają. Taką sprzeczność można wytłumaczyć tylko w jeden sposób: nikt nie zamyka odwiertów i wszyscy pompują ile się da. Zwyczajnie jesteśmy świadkami wyścigu szczurów - ile się sprzeda tyle naszego, póki jeszcze można sprzedawać.
 • Rola USA
  Nie ulega wątpliwości ze to robota USA.Czarny nabrał się na numer ze starą stacją benzynową Rosji.Ciągnie i sądzi ze Rosja padnie.Otóż Rosja nie padnie.Koszt wydobycia ropy w Rosji to 2 dolary i 80 centów za baryłkę.Każdy cent powyżej to czysty zysk.Zależność budżetu Rosji od surowców to w tej chwili już od 14 do 18 procent.
 • @prese 16:57:08
  Nikt nie odpowiedział, większość trzyma się ok. 20 dolarów za baryłkę jako średnia.Wszystkie wykresy są nijakie , jeżeli nie cofniemy się do żródła.Źródłem są firmy .Dodam że baryłka ropy w Arabii Saudyjskiej jest tańsza niż w Rosji o 40 centów i wynosi 2.40.Pogrzebcie panowie w internecie, to naprawdę znajdziecie inne dane, zwyniesione z biur firm wydobywających rope
 • @Oficer Prowadzący 17:24:12
  Nie wiem, czy argumentuje Pan w taki sposób z prikazu (co wiele tłumaczy), czy rzeczywiście uważa to co napisał za oczywistość. Ale do rzeczy.

  Gdyby spadek cen ropy z 90 do 30 USD miał miejsce w ciągu dajmy na to 4 miesięcy, przyznałbym rację. Wydobycie ropy odbywa się poprzez eksploatację złoża zwykle o ograniczonej pojemności. Ponieważ złoże ropy, to nie jest podziemny zbiornik, a porowata skała, żywot odwiertu wydobywczego nie jest długi. Po jakimś czasie ilość ropy jaką daje się w ekonomiczny sposób wydobyć na powierzchnię spada do zera. W tym czasie firma naftowa musi przygotować nowy odwiert, czyli zainwestować pieniądze w nową inwestycję, a do kalkulacji przyjąć już nie tylko sam koszt wydobycia, ale również nakłady określone w górnej części słupka wykresu, który Pan przytoczył. Proszę mi powiedzieć, który inwestor, przy spadającej cenie poniżej ogólnych kosztów pozyskania ropy zainwestuje w to swoje pieniądze? A może jednak poszuka innych, bardziej rokujących źródeł zysku, jak np odnawialne źródła energii. Ja wiem, że w sporej części przypadków firmy naftowe podejmują ryzyko i dalej inwestują w ropę licząc na odbicie cen, jednak nie wszyscy. Część zaniecha działań na tym polu, zwłaszcza ci u których koszty są najwyższe - złoża łupkowe, wydobycie poza szelfem i z trudnych złóż. W efekcie podaż ropy na rynkach zmniejszy się. Nie zapominajmy o zamieszaniu w Libii i Iraku, które na pewno nie wspomagają wydobycia a wręcz przeciwnie.

  Z drugiej strony, wszyscy mówią o spadku popytu. Nie wiem z czego miałby wynikać ów spadek, skoro gospodarka Chin w roku 2015 zaliczyła najniższy wzrost od 6 lat, ale jednak wzrost i to o około 6,5%. Dwaj czołowi konsumenci ropy na Świecie, czyli USA I Japonia też odnotowały wzrost (minimalny ale jednak) PKB. W efekcie świat w dalszym ciągu rozpędza się gospodarczo a więc potrzebuje coraz więcej paliwa, tworzyw sztucznych i nawozów, a z drugiej strony podaż ropy, siłą rzeczy spada i to w obliczu kończących się powoli, ale skutecznie źródeł tego surowca. Logicznym wnioskiem byłby powolny wzrost cen ropy, a nie spadek. A jednak teraz jesteśmy świadkami spadku cen tego surowca i to do 1/3 poziomu z przed 14 miesięcy.
 • @prese 18:14:22
  Myślę że dobrą odpowiedź na Pańska notkę znalazłem tutaj:
  http://www.marketwatch.com/story/why-oil-could-plunge-to-20-a-barrel-but-probably-not-10-2016-01-15
 • Ceny surowcow wracaja do normalnego poziomu.
  W 2013 tona stali kosztowala $160 za tone.Dzis $40 za tone.To samo sie tyczy innych metali oraz wegla.Miejmy nadzieje, ze ceny produktow tez odpowiednio spadna.Np ceny samochodow.Koszt produkcji malego samochodu to $3500 a sprzedaja za $20000.
 • @eonmark 13:50:10
  Wygląda, że obecny król Arabii Saudyjskiej długo sobie nie porządzi:
  http://www.presstv.ir/Detail/2016/01/13/445710/Saudi-Arabia-King-Salman-Muhammad-bin-Nayef-Al-Saud-Yemen-Mina/
 • @Krzysztof Szotowicz 19:07:21
  Ropa jest ciegle produkowana w ziemi.Po wypompowaniu z szybu trzeba poczekac i znowu sie napelni.Pierwszy szyb ropy na swiecie(studnia) w Bobrce nad Sanem nadal zawiera rope.
 • @jaros 20:03:39
  Jaros,
  czas pokaze, moga utrzymywac go tam nawet sila do czasu kiedy 'gracze' beda gotowi...co nie zdarzy sie jutro, ale moment ten zbliza sie.

  Ciezko tez przyjac ze wycofaja sie z realizacji przepowiedni po dwuch mileniach konsekwencji...

  Zaczyna nakladac sie na nasza rzeczywistosc drugi wazny modul przepowiedni.

  Pamietasz jak napisalem ponad tydzien temu o tym ze numer 48 jest byc moze najwazniejszym numer dla starozytnych?

  Dlugo nie trzeba bylo czekac...

  11.01 o 9:00 zaistnial przekaz, realnie badz tez w wyniku manipulacji

  Teraz ludzie mysla, co to ma znaczyc...

  'Oni' juz wiedza, ze ziemia juz wie.


  9;11
 • @eonmark 21:17:12
  > czas pokaze, moga utrzymywac go tam nawet sila do czasu kiedy 'gracze' > beda gotowi...

  Przy środkach, jakimi dysponują, jestem pewny, że mogą utrzymywać pacjenta przy życiu tak długo, jak to możliwe, choćby na końcu miał funkcjonować jak Czernienko.

  > Pamietasz jak napisalem ponad tydzien temu o tym ze numer 48 jest byc > moze najwazniejszym numer dla starozytnych?

  Pamiętam i nawet napisałem Ci maila w tej kwestii.
 • @Oficer Prowadzący 18:34:37
  http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/arabia-saudyjska-z-gigantycznym-deficytem,229,0,1932261.html

  :)
 • Autorze
  Mysle, ze mozesz miec racje.

  Cena ropy, kazdego surowca, wlasciwie wszystkiego sa polityczne i sa manipulowane.
  Nie ma wolnego rynku! Wolny rynek jest bajka dla dzieci!
 • @prese 16:57:08
  Wpływy z eksportu ropy i gazu stanowią ponad połowę przychodów budżetu Rosji.

  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1297298,Rosja-traci-140-mld-dolarow-rocznie-na-sankcjach-i-spadku-cen-ropy-Rosjanie-beda-musieli-zacisnac-pasa
 • @jaros 21:27:19
  Ok,
  wlasnie przeczytalem.
  Nie zagladalem od jakiegos czasu na skrzynke.


  Napisalem ze starozytni wszedzie na swiecie uzywali notorycznie symbole 4,8,12 i 16.

  Kiedys wyjasnialem co oznacza 8 a co 16.

  Wspomnialem w koncu o numerze 48 iz uwazam go za byc moze najwazniejsze odniesienie do...wedlug starozytnych.

  11 stycznia o godzinie 9 pojawia sie akurat w miejscu o takiej nazwie przynajmniej 6 symboli reprezentujacych to o czym mowia starozytni a o czym mowie od dawna.

  Teraz ludzie zastanawiaja sie czy mialo to naprawde miejsce, i co to oznacza.

  http://i.imgur.com/YmS9h7Q.jpg

  http://www.craveonline.co.uk/design/942447-stephen-hawkings-face-took-times-square-cryptic-message-no-one-knows


  http://www.corriere.it/scienze/16_gennaio_13/mistero-foto-hawking-numeri-apparsi-times-square-b4922e42-ba06-11e5-b643-f344dc24c117.shtml?refresh_ce-cp
 • @eonmark 22:57:47
  LHC
 • @Oficer Prowadzący 23:12:23
  Ja nawet rozumiem twoja frustracje.
  Pozostaje juz Tobie smiech.
  :)))
  Chcialbys dostac wszystko na tacy, zeby moc sobie pouzywac.
  Ale gdybys dostal pelen obraz, przestalbys sie smiac.
  Zaczalbys powazniej podchodzic do rzeczy ktorych nie rozumiesz.

  Numer 48 ma bardzo istotne znaczenie.
  I wbrew pozorom nie pisze tutaj o 'magii' albo o osobistym odczuciu ale o faktach, powaznych przeslankach, logicznych wnioskach.

  Podajesz sie za chrzescijanina pelna piersia a nie znasz znaczenia przepowiedni biblijnych, nie rozumiesz scenariusza gry, stopnia jego realizacji, zrodla 'akcji', nie wpominajac o ewentualnym celu.

  Widze jednak pewien postep.
  Przestales juz wklejac szkocka wode, a zaczales wyciskane soki.
  : )
 • @Oficer Prowadzący 23:28:51
  48
  16
  11

  +

  S.Hawkings

  +

  Europe

  +

  Times Square


  To jest kod, prosta elegancka oczywista informacja w dodatku 'alarm'...

  Nie widzisz tego?

  Nie uczyli was o tym na studiach?

  Tam nie ucza wszystkiego?


  ; )
 • @Oficer Prowadzący 23:39:47
  Przecierz pisalem ze z ciebie jest 'pan ksiadz'...

  : )
 • @Oficer Prowadzący 23:36:48
  //Większy problem jest z liczbą angielską: 44, bo to ósemka, a więc gwiazda chaosu you know.//

  Ta gwiazde adoruje kosciol.
  Od 8 ramiennej gwiazdy na gzymsie palacu letniego papieza, poprzez posadzke placu swietego piotra, malowidla nascienne, a na ornamentach na szatach liturgicznych nie konczac, jest ona wszechobecnym elementem kultu nie tylko w watykanie, ale dla kazdej religii.
  ISlam stawia swiatynie na podstawie osmioboku.
  Buddyjska osmiorka sciezka, kolo dharmy.
  To tylko niektore przyklady.
 • @Oficer Prowadzący 23:53:45
  Alkohol i kobiety czesto ida w parze jako 'atrybuty frustrata'...

  : )
 • @Oficer Prowadzący 00:01:11
  //Dzieciak jesteś, nie można z Tobą pogadać o poważnych sprawach sprawach. Ósemka to nie tylko gwiazda chaosu i nie przede wszyatkim. To jest twórczość, rozwój itd. Nie znasz się. Idę spać//

  Niech bedzie, jestem dzieciak, w sumie moja zona wlasnie to we mnie kocha.
  Drugie jednak sie nie zgadza, nigdzie nie napisalem ze jest to gwiazda chaosu, zrobiles to Ty:

  //Większy problem jest z liczbą angielską: 44, bo to ósemka, a więc gwiazda chaosu you know. I w takich konteketach mogłoby się zgadzać.//


  Ja natomiast napisalem ze jako symbol jest eksponowana przez wszystkie religie.

  Tracisz kontakt z rzeczywistoscia, nie wiedzac kto co pisze.
  Byc moze za duzo alkoholu i majaczen sennych na rauszu...wtedy do glowy przychodza zazwyczaj 'panienki'...


  Jak bedziesz mial cokolwiek sensownego do napisania w okreslonym kontekscie do ktorego sie odnosisz nie zaczepiony, to si e nie krepuj.

  Oczywiscie to nie nastapi, specjalizujesz sie w kpinach bez pokrycia w rzeczowych kontrargumentach.
  To cecha ignorantow.

  : )
 • @fretka 00:07:44
  http://i.imgur.com/QZLpr2p.jpg

  http://i.imgur.com/L3nHiJO.jpg

  http://i.imgur.com/HZkZILz.jpg

  http://i.imgur.com/kp4CwgV.jpg
 • @Oficer Prowadzący 00:24:03
  //A powiedz, golisz się już?:)))//

  No niestety raz na miesiac musze to odbebnic, bo glupio wyglad : )))


  //Z ósemką to była podpucha, a Ty nie sprzeciwiłeś się, tylko jeszcze wykorzystałeś do dyskredytacji religii.//

  Zadna podpucha, nie rozumiesz dualizmu tej cyfry.
  Jej rola jest przypisana 'transformacji'...bierze udzial w parze z 16.
  Pamietasz 'X'...isnygnia papieskie'glupcze' !!! : ))))))))))))

  A tutaj masz 44

  https://www.youtube.com/watch?v=4GHN1Mu6VG0
 • @eonmark 00:36:54
  Panie eonmark, pisząc szczerze znudziły mnie już pańskie szyfry i kody. Nie mam pojęcia dlaczego tak się Pan nimi podnieca. Podejrzewam że to pewnie jakiś rodzaj wtajemniczenia, niedostępnego dla neofitów, którym dowartościowują się bracia w organizacji, ale specjalnego przełożenia na życie toto nie posiada.
  Zamykając się na działanie ducha i ograniczając do samego rozumu, pozostaje Pan ślepy w dżungli życia i bezbronny jak dziecko. Jedyną latarnią dla takich jak Pan są magicy, którzy magicznymi sztuczkami próbują pokazać że coś wiedzą i podążacie za nim nie mają żadnej gwarancji, że wasza dobra wola nie zostanie wykorzystana do niecnych celów. Od siebie dodam, że możecie mieć pewność i gwarancję że tak właśnie będzie. Duch działa bez pośredników, pomagając pewnie iść przez życie, ale trzeba się na niego otworzyć.
  To o czym Pan pisze w sporej części jest prawdą, ale nie do końca. Opisani przez Agnostyków Archonci, to typy kalekie, jakoś tak pozbawione więzi z duchem i dlatego ich działanie charakteryzuje wszelaka nieprawość. Jednak ponieważ w wykorzystaniu rozumu mają nad nami ogromną przewagę setek tys lat rozwoju, potrafią nami sterować. Do czasu. Każdy człowiek otwierający się na Ducha zyskuje niezawodne kierowanie daleko przewyższające mądrość Archontów.
  Dlatego radzę, żeby Pan wyrzucił szyfry do kosza i skupił się na smaku chleba, albo uśmiechu pańskiej szanownej małżonki.
 • @Krzysztof Szotowicz
  Magików mamy dostatek.
  Zarówno tych od Ducha, jak i Rozumu.

  ale
  jak powiedział Konfucjusz:
  "To znaki i symbole rządzą światem, a nie słowa czy prawa".

  no magik ...
 • @Oficer Prowadzący 00:24:03
  Oficerze,
  po raz kolejny czytam u Ciebie
  "No to idę spać. Strzemiennego. Cheers!"

  czy nie powinno być: " No to jadę spać" ...?
  chyba że śpisz na koniu.

  jest jeszcze trzecia opcja (jeździecka).

  :)
  pozdrawiam
 • @Krzysztof Szotowicz 08:32:42
  Nie pisze do ludzi ktorzy latwo ulegaja nudzie.
  Pisze dla tych ktorzy chca myslec.
  Ktorzy nie czekaja na gotowe podsumowania.
  W calym necie masz niemal wszystko jakos zapakowane i podane jak klientom ktorzy kupuja lub nie.

  Ja wymagam, bo idac samodzielnie ciagle staje przed problemami ktore musze rozwiazywac.
  Gdyby ktos podal mi wszystko na tacy nie tylko nie rozumialbym na co patrze, ale niebyloby w tym nic co mogloby sprawic ze bede w jakimkolwiek stopniu wartosciowszym czlowiekiem.
  Wiedza oczywiscie nie jest gwarantem bycia wartosciowym ale jest waznym tego elementem.
  Jakby nie patrzec, chyba wszyscy na tym portalu tak jak i na innych 'czegos' szukaja.

  Jezeli chodzi o mnie smakujacym 'chleb powszedni' nie wiesz o mnie nic pozatym co chcialem zeby wiedzial, ty i inni.
  Niektorzy moi czytelnicy moga miec iluzoryczny obraz mojej osoby jako kogis kto siedzi wciaz w jaskini i przyglada sie swiatu zewnetrznemu, ale prawda jest taka ze wbrew do tego co przecietny wyznawca jezusa mysli o jego slowach dotyczacych 'nie kochania zycia' ja je wlasnie kocham i smakuje.
  Z biegiem lat doszedlem kiedys wepchniety przez 'los' do sciezki ktora daje szanse na rownowage pomiedzy posiadaniem i cieszeniem sie emocjami a 'prawoscia'.
  Walka o siebie nigdy sie nie konczy na ziemi, ale mozna znalezc 'srodowisko' zlotego srodka.


  Co do kodu.
  6 stycznia pod jednym zaledwie artykulem w paru swoich wpisach umiescilem informacje o wyjatkowym znaczeniu numeru 48 napisalem o numerach 4,8,12,16 gdzie 16 bylo przezemnie wyjasniane we wczesniejszych wpisach, oraz, pdalem informacje o liczbie 11 w kontekscie numeru 101 ktory rozebralem na 11 oraz 0.
  Dodalem informacje rowniez o 'podrozach miedzygwiezdnych'.

  5 dni pozniej na 'times square' masz numery we wlasciwej kolejnosci od 'gory' do dolu 48, 16, 11, masz rowniez symbol pod postacia s. Hawkingsa, oraz symoboliczna nazwe kawiarni europa z zaznaczona litera 'o' oraz logo kafeterii pod postacia 16 ramiennego kola ktore, wyjasnie Tobie tutaj ze symbolizuje 'slonce' w kazdej starozytnej kulturze.

  Jak chcesz uwazaj to za zbieg okolicznosci albo za konspiracje w ktorej biore udzial.
  To jednak nie zblizy ciebie do zrozumienia znaczenia tego kodu a zanczenie ma on wyjatkowe.

  Tyle w temacie.
 • @eonmark 22:57:47
  ta instalacja musiała mieć zgodę samego Hawkinga a ten pomimo kalectwa słynie z dużego poczucia humoru , i tu pojawia się kilka możliwości dla których wziął w tym udział : należy się spodziewać nowej książki albo filmowego scenariusza jego autorstwa , reklama tego "at&t" , "branded cities com" albo tej kawiarni , i wreszcie o jakiś zwykły zakład z kimś o to , jak wielkie może być zainteresowanie w sieci czy w ogóle w mediach zestawieniem ciągu liczb , sprawiającym wrażenie kodu ze słynnym fizykiem w sytuacji gdy zapotrzebowanie na sensację nie maleje
 • @eonmark 10:40:50
  eonmark, nie bez kozery wspomniałem o przełożeniu czegoś na życie.
  Po co mi łamigłówki umysłowe, skoro dzięki ich rozwiązaniu umysł co prawda poszerza wiedzę, ale ta wiedza pozostaje w głowie. Głowa patrzy na świat poprzez kalkę własnych i zadanych w dzieciństwie uwarunkowań korygowanych rozwiązanymi łamigłówkami. Świat jest w takiej perspektywie zawsze jakiś: niebieski, zły, ciepły, zimny, okrutny, niesprawiedliwy, przyjemny - itp. Świat widziany umysłem nigdy nie po prostu - jest.
  Wynika to poniekąd z ograniczonej zdolności umysłu do ogarnięcia świata w jego rzeczywistej postaci i tym samym nasza (umysłu) ocena zwykle mija się z prawdą. Jeżeli mijamy się z prawdą, co rusz świat zaskakuje nas swoją odpowiedzią. Tym samym umysł odczuwa dyskomfort i swego rodzaju zagrożenie. Tak rodzi się lęk, który prowadzi nas przez życie dokładnie tak samo jak prowadzą wołu za kółko w nosie prosto do rzeźni.
  To przełożenie na życie, o którym wspomniałem, to sposób, aby poznać jego zasady. Może nie tak poznać jak poczuć. Poznanie to obraz statyczny, a czucie, to poruszanie się ze światem w jednym rytmie - bycie nim.
  Dlatego nudzą mnie umysłowe zagadki. Ty zapewne wiesz już wiele o wibracjach związanych z liczbami i ich wpływie na ciebie, ja natomiast je czuję i nie muszę znać żadnej dotyczącej ich zasady. Kiedy następuje dysonans z jakąś wibracją, zmieniam swoją i likwiduję nieprzyjemne uczucie - czyli albo współgram, albo przestaje mieć na mnie jakiekolwiek znaczenie (przechodzi sobie obok). Kluczem do tego jest czucie, odczuwanie, otwarcie na intuicję. Idąc dalej tą drogą mogę otworzyć siebie na złożoność świata, być z nim w harmonii. Uważam, że umysł tego nie potrafi.
 • @Oficer Prowadzący 20:13:16
  Panie oficerze, domyślam się co chciał Pan przez ten wykres powiedzieć, jednak mam małe z tym wykresem związane pytanko. Obecna cena ropy na giełdzie wynosi około 30 USD, czyli wedle wykresu wróciliśmy do poziomu cen z lat 90. Jednak zapomina Pan, że przez te 20 lat dość dużo zmieniło się w technice i wycenie nowych technologii. Pamiętam że w połowie lat 90 nowy WV Golf kosztował około 36 tys. zł, teraz za nowy model w salonie trzeba zapłacić prawie dwa razy tyle. Podobna zasada dotyczy wszelkiego profesjonalnego sprzętu używanego w przemyśle. Tak więc koszty inwestycyjne niezbędne do odtworzenia zdolności wydobywczych ropy również wzrosły. Dokładając do tego sięganie do coraz bardziej niedostępnych złóż a więc droższych inwestycyjnie dostajemy koszty wydobycia daleko wyższe niż to było dawniej.
 • @Oficer Prowadzący 15:16:54
  najgorsze jest to ,że nawet znając dokładną datę rozpoczęcia się jakiejś pożogi , w wyniku której dzieje człowieka na Ziemi dobiegłyby końca , niewiele można zrobić , a nawet nic bo przecież jeśli mamy się tu trzymać przepowiedni , to ci co jakimś sposobem przeżyją "wstępną fazę " mają zazdrościć tym co nie przeżyli , czyli nie ma żadnych przesłanek by jakoś zabiegać czy czynić jakieś starania by życie ocalić w sytuacji gdy lepiej je od razu utracić , a ten "numer" z tymi liczbami i fizykiem ktoś sfinansował czyli wyłożył kasę nie po to by stracić ale zyskać , a zysk ma to do siebie ,że najczęściej należy z niego skorzystać i to lepiej w warunkach "pokojowych" a nie wojennej zawieruchy
 • @Oficer Prowadzący 17:18:18
  //To  jest zastępcza religia - gnoza. Liczby i szyfry dla wtajemniczonych. Niec z tego realnie nie wynika poza nieprawym zaspokojeniem potrzeby religijnej.

  Masturbation of ... brain:)))//


  Masturbacja mozgu raczej nazwalbym hipokryzje ktora sie stales.
  Jak by miala jakas nazwe zastepcza, 'oficer prowadzacy'...oddawaloby sedno sprawy.

  Biblia jest pelna 'tajemniczych numerow', przypowiesci mowionych 'szyfrem dla wtajemniczonych', powtrzajacych sie 'tajemniczych symboli' nie znanych pospolstwu.

  Bazujac na tej 'piramidzie tajemnic' wyplywajacej z ksiegi, tkzw. 'kaplani' zmaterializowali ten jezyk 'szyfru' zawierajacy numery, symbole, 'vodoo obrzedy'...jezyk 'kodu' ktorym roztoczyli magie nad umyslami zahipnotyzowanych 'wiernych i zawsze gotowych do strzyzenia' owieczek.

  Meee, meee to jest styl jakiego oczekujecie od 'pospolstwa' ale kiedy to zaczyna dopytywac, a niendaj boze wyjasniac, wtedy niczym dzikie sainienprzystepujecie do prymitywnego ataku wyposazeni w glebokie poklady hipokryzji, i odwracajac kota ogonem zarzucacie tskim ludziom 'masturbaion of brain' poniewaz otwieraja oczy innym ma tkanine waszego matriksu jaki wspieracie.

  Takze, nie ekscytuj sie tak ze prostackimi keep walking, cheers, wklejkami z wodka i panienkami a takze ideologicznymi okrzykami typu 'jedyna prawdziwa religia' przy jednoczesnych staraniach osmieszenia faktow oraz logiki uda sie tobie zrobic z inteligentnych ludzi na nowo meczace zagubione owieczki.

  Umyj sobie najpierw uszy i znajdz masc na oczy zebys dojrzal ze nawet w 'twojej' prawdziwej ksiedze blogoslawieni maja byc ci ktorzy odczytuja.

  Milego naborzenstw dla naiwniakow i luhiacych klamstwo.
  Jestes wizniem swoich wyborow, konformisto.

  ; )))))))
 • @Oficer Prowadzący 19:12:28
  //Twoja teza, że ezoteryczna wiedza zbawia nie jest nowa. Nie sięgając już do Egyptu, powtarzasz po pitagorejczykach, orfikach, kabalistach itd. //

  Nigdzie nie napisalem ze wiedza ezoteryczna zbawia.  //„Uwielbiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś to przed uczonymi i mądrymi, a odsłoniłeś małym''.

  Jest dokładnie odwrotnie niż myślisz.Liczy się wiara + nadzieja + miłość. Oparte na pokorze//


  Jest tez napisane ze poznajac prawde bedziesz wyzwolony z kajdan.

  Kajdany nalozyl SYSTEM, ktorego wspierasz, przyklepujac status quo, mowiac ze jedyna religia jaka jest prawdziwa jest chrzescijanstwo.
  Mowisz ze nie ma zadnego dziejowego spisku, ale nie omieszkasz trabic ze islam zostal sztucznie zbudownay jako 'miecz na chrzescijanstwo'.
  Towja hipokryzja jest widoczna jak na dloni.
  Wedlug ciebie wiekszosc historii swiata jest wynikiem spontanicznie zaistnialych wydarzen.

  Takim gadaniem ze zbawia niewiedza, i trzeba odrzucic rozum, i logike bo jestesmy tylko zwierzetami i boga nigdy nie poznamy, i nie zrozumiemy i mamy sluchac kaplanow jak kaza nam byc cichymi, poslusznymi systemowi, bo kazda rzekomo wladza pochodzi od boga, i ze mamy nie weszyc co sie dsziej za kotara...to jest wlasnie kwintesencja tego co nazywamy EGIPTEM czy SUMEREM Kaplanow.

  Tam za kotara jest mechanizm kontroli umyslow, rozpostarty na szczeble instytucji, bractw, rzadow, monarchi, elit kaplanskich.
  I ludzie bioracy udzial w tym sterowaniu umyslami nie chca zeby malutcy wiedzieli jak sie nimi steruje, STad te glodne kawalki, badzcie glupoi i wierzcie w jezusa, wyznajcie swoja wire w to ze jest zbawicielem swoimi ustami, i sluchajcie sie swoich rzadow...


  Prwada wyzwala z tego a zeby ja odnalezc, trzeba sie ubrudzic widokiem waszego mechanizmu tak zeby zrozumiec jak ludzmi sterujecie.
  Coraz wiecej ludzi na swiecie juz to rozumie.
  Jestes zalosnie zapozniony.

  Rozumieijac czym jest cala ta wasza ezoteryka, czym uwodzicie masy, jak pociagacie za sznurki, wedlug jakich schematow, jest niezbedne zeby zrobic wielki krok naprzod i wyrwac sie z matni waszej psychokontorli.
  To jak wyjscie z poteznych sekt, ktore trzymaja ludzi pieknymi haslami o wierze w absurdy, o milosci do absurdow i nadziei ze absurdy nie przemina.


  Prostote ludziom zabraliscie sila i przelewaliscie krew bez opamietania.
  Okaleczyliscie cala planete smiejac sie w oczy swoimi czarami.
  Jednoczesnie robicie oczy okota ze szreka i pouczacie zeby byc malutkimi, nic nie dociekac, nie zagladac, bo to grzech masturbacji a wiadmomo, bog tego nie popiera.

  Przypominaja mi sie zawsze slowa mojej babci ktore doslkonale oddaja wasze zaklamanie:

  'kiedy ksiadz przylazil po koledzie, to pytal sie jak jest przestrzegany post, i gromil zeby byc konsekwentnym i nie objadac sie, chociaz na wsi 70lat temu bylo biednie, a ludzie cierpieli dosc czesto na niedozywienie.
  Ten sam ksiadz, pasibrzuch najwiekszy w miasteczku, przylapany w post na jedzeniu miecha, prawei z trzesaca sie broda i mokrymi oczami mowil o tym jak go to migrena zlapala a na nia najlepiej mu pomaga pieczyste.


  //Twoim motorem jest pycha, więc oczywistym jest, że prowadzi Cię na manowce.:)))//

  Nie lubie motorow, natomiast kazdy kto nazywa rzeczy po imieniu w srodowisku przezartym korupcja, klamstwem, jest przez towarzystwo wymyslanym od 'pysznych', wariatow, niepoczytalnych, dziecinnych itd.

  Potrzasnij drzewem prawdy...a zaraz pojawia sie ktos kto nie przegapi okazji zeby nazwac ciebie pysznym.

  Jak to jest z ta kasa z koszyka ze mszy...jest na nia jakas kasa fiskalna?
  Coz za transarentnosc.
  A pawelek kaze byc poslusznym wladzy i rozliczac sie co do grosza.

  Oprucz tych ktorzy osuguja misje wytyczona przez ojczulka pawelka...
  To nie zakalamanie...to wiara a ta potrafi czynic cuda.

  : )))
 • Zle sie panu wydaje....
  Pan uwaza :
  rok 1980..cena barylki ropy $30, dollarow cena uncji zlota $850,00

  rok 2016 cena barylki ropy $30 dollarow cena Uncji zlowta $ 1100.00


  Patrzy pan na rope..barylke ropy ..brudna hestawa ciecz wtedy i teraz
  patrzy pan na zloto lsnicy zoltaw3y krazek metalu z wybitym wizerunkiem...
  dokladnei tak samo wtedy jak i teraz....
  Gdzie jest roznica????? prosze pokolorowac......
 • ha ha ha ha
  Najtańsza w wydobyciu ropa naftowa wcale nie pochodzi z rejonu Zatoki Perskiej. Nie jest w dodatku najtańsza w transporcie do odbiorców.
 • @prese 16:57:08
  najtańszy transport do największego na świecie odbiorcy też jest z Rosji rurociągami prosto do Kitaju
 • @staszek kieliszek 19:29:33
  Wzrosną zyski producentów. Ceny samochodów nie spadną. Koszt materiałów potrzebnych do produkcji to ok4% ceny produktu. Reszta to koszt marketingu , opracowania technologii , produkcji....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej