Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Rosja wycofuje się z Syrii!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin oddal syryjską partię szachów. Chyba tylko w taki sposób można spuentować sensacyjną wiadomość o decyzji rosyjskiego przywódcy o wycofaniu swoich wojsk z Syrii w trybie natychmiastowym.

Przy tak dużym napięciu, jakie utrzymuje się teraz w tamtym rejonie, usunięcie jedynego argumentu trzymającego w szachu siły islamistów w postaci wsparcia lotnictwa, pozostawiona sama sobie armia Syryjska, zostanie pożarta w mgnieniu oka. W zasadzie Assad może się już pakować, a Europę czeka naprawdę duży problem z uchodźcami, którzy pozbawieni nadziei na normalne życie w swoim kraju, hurmem uciekną w naszą stronę.

Nie wiem co jest nie tak z Putinem. Miał szansę oczyścić Syrię z robactwa, ale w chwili, kiedy już chwiała się ich (islamistów) potęga, zdecydował się najpierw na rozejm, który nic mu nie dawał, a teraz ucieka. Podobnie rzecz się miała we wschodniej Ukrainie rok temu. Wygląda na to że rosyjscy żołnierze walczą zbyt efektywnie i osiągają cele nie zamierzone wcześniej, burząc misterne plany rozpełzającego się konfliktu zbrojnego.

KOMENTARZE

 • Co jest dobre ,a co jest tylko interesem
  Zapewne dogadano sprawę upa dliny ,której upadek trwa już od wielu miesięcy.
  Jak debile PIS podobne teraz wyglądają ? Bo też zostały sprzedane ? A wystarczyło się nie wychylać...
 • Co jest nie tak?
  Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to może chodzi o pieniądze?
  albo...
  jakąś Jeszcze Wyższą Ideę.

  Okręty odpłyną, a konik latakijski zostanie.
 • Uciekają, bo...
  za kilka dni ma pojawić się Nibiru w naszym US.
 • bo Putin wie...
  ...że niedługo jebnie Jelołston :D;D;D;D;D;D

  https://www.youtube.com/watch?v=GFcxyzgkdsM
 • @Talbot 20:44:14
  Nibiru? Już?
  To tylko duży statek z uchodźcami leci.
 • @Talbot 20:44:14
  Do niedowiarków:
  Co kilka dni jest sztorm w ziemskiej magnetosferze pomimo, że nie ma żadnych wybuchów na słońcu.
  Dwa dni temu był sztorm i teraz znowu się szykuje

  http://www.n3kl.org/sun/noaa.html

  Dlatego Ruski dają dyla...
 • Juz nie ma czego bombardowac.Terorysci wypedzeni na pola.
  Teraz trzeba na nogach za nimi sie uganiac a to armii robota a nie lotnictwa.
 • @Oficer Prowadzący 21:00:55
  " W końcu kremlini żyją z ''prowizji'' od ropy."

  Wiem o tym.
  Tam działa ruska mafia złożona z weteranów afgańskich i ruskich służb specjalnych. Te szlaki przerzutowe do Europy, to ich robota.
 • To dalej szachy
  Tylko już na innej planszy.Rosja zrobiła swoje.ISIS zdziesiętkowany.Pora na pokój.Więc co zrobi Zachód?.Przypuszczalnie nie da pożreć islamistom Assada, bo to będzie klęska zachodu i USA.Każdy krok to następni uchodźcy.Odpowiedzialność zniszczy zachód.
 • @Oficer Prowadzący 20:42:00
  Kolejną ciekawostką to to że mieli natychmiast opublikować dane z czarnej skrzynki po jej odnalezieniu i to publicznie i co ?
  A swoją drogą takie "zniszczenie" czarnej skrzynki to ewenement, pytanie kto ja zniszczył i po co
 • Piekne wideo z Syrii.
  https://www.youtube.com/watch?v=csm0hBgvsK8
 • @Oficer Prowadzący 21:15:02
  Od dawna wiadomo, że Rassija będzie sojusznikiem USA w wojnie z Chinami.
 • @Oficer Prowadzący 21:21:55
  z zestrzelonego Su przez Turkow
 • @Oficer Prowadzący 21:23:39
  Zbroją się przeciw Chinom

  http://www.nowastrategia.org.pl/wielkie-dostawy-sprzetu-dla-rosyjskiej-armii-w-2015-roku/
 • @chrisdigger 21:22:48 CET Aleppo
  Max do jasnej cholerki,
  przestań kasować swoje komentarze, bawisz się nami ?
  8-))))))))))
 • @Oficer Prowadzący 20:42:00
  Jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego siły NWO decydują się na wojnę światową (kilka tygodni temu sytuacja w Syrii sprawiała takie wrażenie), zamiast wprowadzać postępujący rozgardiasz na coraz większym obszarze. W czasie wojny traci się kontrolę nad populacją, natomiast w takiej degrengoladzie jaka np teraz występuje na Ukrainie, ludzie powoli tracą środki do przeżycia, pozostając jednocześnie pod ścisłą kontrolą rządów. Tak więc dziwiłem się mocno wyraźnym przymiarkom do wojny światowej. Decyzja Putina podjęta w dniu dzisiejszym pokazuje, że do wojny światowej jeszcze nie dojdzie, natomiast przegrana Assada (zarazem Putina), sprawi, że Europa zostanie zalana uchodźcami i już nic nie uratuje dumnej cywilizacji łacińskiej. Jest jeszcze jeden ważny aspekt sprawy. Wycofanie Putina ze Wschodniej Ukrainy, zabolało jego rodaków w całej Rosji. W czasie, kiedy lotnictwo rosyjskie gromiło islamistów, narodowe poparcie prezydenta Rosji ponownie wzrosło do niebotycznych wartości. Jednak w międzyczasie, zyski z ropy spadły na pysk, kurs rubla takoż, więc już nie było tak wesoło jak wcześniej. Jednak oczywisty blamaż (okaże się dopiero kiedy rząd Assada upadnie i Rosjanie będę musieli ewakuować się z Latakii) doznany w Syrii bardzo mocno podkopie wizerunek uwielbianego wcześniej przywódcy. Myślę że Soroz & Co. tylko czeka na taką chwilę i zaraz pojawią się gromady niezadowolonych na Placu Czerwonym. Tak więc w perspektywie możemy mieć wojnę domową w Europie Zachodniej, wojnę domową w Rosji, a i w Polsce niejaki Petru przygotowuje grunt pod podobne zdarzenie.
 • @Oficer Prowadzący 21:31:44
  No tak, film znakomity ,odnoszący się właśnie do tej sytuacji.Ale wracając do zestrzelonego Su-24 to pamiętam tu notki jaka to będzie wojna Rosjan z Turkami. A nawet wojna światowa.
  I co teraz ci znawcy napiszą.
  Będzie jakaś notka.
  Wprawdzie pana Białasa czasowo nie ma ale są inni "stratedzy" na portalu
 • @Oficer Prowadzący 21:51:14
  Co do tego to i Putin nie ma wątpliwości.
  Stąd cisza o przyczynach zestrzelenia Su-24, stąd cisza o odszkodowaniu etc.
 • @Oficer Prowadzący 21:44:46
  Surrealizm operacji Rosji w Syrii też widziałem i stąd przekonanie o dążeniu do wywołania światowego konfliktu zbrojnego. Jednak takiego posunięcia nie brałem pod uwagę, bo Rosjanie to naród emocjonalny i albo kocha swojego przywódcę albo nienawidzi (wtedy przydają się nachajki i łagry), a oddanie wojny, kiedy zwycięstwo było bliskie (przynajmniej w wiadomościach) to blamaż, który miłość może przekształcić w nienawiść. Nie przypuszczałem że Putin pójdzie tą drogą, bo Rosja może znacznie więcej stracić na braku stabilności wewnętrznej, niż na taniej ropie.
  A swoją drogą, myślę że opisując swój obraz świata, błędnie zakładasz jego trwanie w dotychczasowej postaci jeszcze przez następnych kilkadziesiąt lat. Dla jest oczywiste całkowite przetasowanie wszystkich sił i wartości na świecie, może nawet jeszcze w tym roku. Ktoś stojący w cieniu, steruje lokalnymi posunięciami, aby wszystkie w określonym czasie osiągnęły stan nasycenia rozkładem i przemocą. Tym się różnimy. To dlatego wydaje ci się że opieram się na zupełnie subiektywnych wrażeniach.
 • No i ...
  ...niestety muszę przyznać, że Zbójnicki Pies i jego Oficer Prowadzący, tudzież Max von Stilitz zjebali temat dokumentnie...powinniście panowie zagrać w "chińczyka", albo kury wyprowadzić szczać coby Marszałek się w grobie nie przewracał:))
 • @Oficer Prowadzący 22:28:18
  Do wywołania wojny światowej nie trzeba mocarstwa światowego. Wystarczy takie ... lokalne, którego przywódca jest dokładnie prowadzony przez "siły wyższe" aby poświęcić "swój" kraj.
  Bardzo dobrze widać takie sterowanie u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie Merkel wbrew wszelkim rozsądnym i racjonalnym argumentom popycha Niemcy ku rozkładowi.

  Może tym "siłom wyższym" wcale nie zależy na pokoju na świecie, bo jak napisałeś, rząd światowy ma problem z 90% nadpopulacją siły roboczej.
 • @Oficer Prowadzący 22:28:18
  A ma czym grać, haracz niezły od oligarchów trzepie.
  Putin to najbogatszy człowiek na ziemi? Tak uważa jeden z inwestorów
  Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Tak uważa jeden z biznesmenów, który przez ponad dekadę inwestował w Rosji. Według niego prezydent Rosji jest niemal 3 razy bogatszy od Billa Gatesa.
  Ile majątku ma Władimir Putin? - Uważam, że ok. 200 mld dolarów - powiedział w rozmowie z CNN Bill Browder, współzałożyciel funduszu inwestycyjnego Hermitage Capital Management, który przez ponad 10 lat był największym inwestorem zagranicznym w Rosji. Jeśli byłaby to prawda, oznaczałoby to, że rosyjski prezydent jest najbogatszym człowiekiem na ziemi, znacznie wyprzedzając Billa Gatesa z majątkiem równym 76 mld dol.

  - Putin jest u władzy 14 lat. Wszystkie zarobione w tym czasie przez Rosję pieniądze, niewydane na szkoły, drogi czy szpitale, zostały zainwestowane w nieruchomości, akcje i fundusze inwestycyjne zarządzane przez Putina i jego kumpli oraz zdeponowane na rachunkach w bankach szwajcarskich - uważa Browder.

  Biznesmen dodał, że Putin w trakcie pierwszych ośmiu do dziesięciu lat swych rządów kradł tyle pieniędzy, ile tylko mógł.

  Browder, który wcześniej przez ponad 10 lat z sukcesem prowadził interesy w Rosji, w 2006 r. został wpisany na czarną listę osób, które "zagrażają bezpieczeństwu narodowemu", wydalono go z Rosji i dostał zakaz wjazdu na jej teren. Choć wcześniej był zwolennikiem Putina, po tych wydarzeniach zaczął krytykować jego rządy. Prawnik Browdera, Siergiej Magnitski w 2007 r. trafił na trop gigantycznej afery podatkowej i ujawnił nadużycia w organach skarbowych Federacji Rosyjskiej, które - jak ustalił - miały sprzeniewierzyć ponad 230 mln dol. Po nagłośnieniu afery, Magnitski trafił do więzienia, gdzie po roku został skatowany przez strażników.

  Według portalu The Richest, majątek Putina wynosi 70 mld dol. Posiada on bowiem 37 proc. udziałów Surgutneftegasu i 4,5 proc. w Gazpromie. Jako prezydent w 2013 r. zarobił ok. 187 tys. dol.
 • @trybeus 22:41:52
  Trybeusie,
  już bardziej wolę grać na giełdzie,ciekawsza gra i konkretne many,many.Czasami tylko wtopa,ale da się szybko odrobić.8-))))))
  Polecam.Warto.
 • @Oficer Prowadzący 22:48:01
  nie trza podzielać "bólu"...Marszałek odpowiednio zabezpieczył komuchów, coby nie wymarli, wszak paktował z Iljiczem Uljanowem...mnie już nie boli, tylko koni żal...kasztanki zwłaszcza:)))
 • @Oficer Prowadzący 22:54:42
  Ha ha,

  Dowcipny jesteś :)
  Albo twój racjonalizm zaczyna połykać własny ogon.
  W sumie to też jest śmieszny widok.
 • @chrisdigger 22:58:46
  ...zgadza się..."możesz się mylić"
 • @Oficer Prowadzący 23:04:48
  "czytelny gracz"
  a Rosja, niech istnieje coś musi się dziać 8-)))))
  inaczej nudy

  ps.
  na portalu oczywiście
 • @Krzysztof Szotowicz 23:01:11
  Panie Krzysztofie, konkludując. To dobry ruch Putina czy nie.Co lepsze wojna czy (s)pokój
 • @Oficer Prowadzący 22:56:57
  jakimi "niechlubnymi", przeca Marszałek coś w tej Rasiji kombinował...dziś mamy efekty, nie chciał "carskiej", wolał "bolszewicką"...

  ..czy "odwracam temat"???, raczej nie...wali mnie dokumentnie co na temat Putina piszą jewreje...i czy Putin przestanie w Syrii i zacznie gdzie indziej...wszystko na świecie co się dzieje, to robota "false flag" projekcji Langley...Putin, to tylko słabeusz i postać, któryś z kolei manekin...którego garbatonosi wyprodukowali, abyście mieli o czym stukać w te czarne klawisze z białymi literkami ...z Panem Bogiem naiwniaki...
 • @Zbójnicki pies 22:46:52
  Jakie brednie tutaj jeszcze dzisiaj wysmarujesz?
  Zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji, zero rzeczowej argumentacji, same pobożne życzenia.
 • @chrisdigger 22:58:46
  Dlaczego administrator tego gościa jeszcze nie wywalił na zbity pysk?
 • @fretka 23:18:05
  Masz racje, bardzo dobry
  Pozdr.
 • @hamurabi 23:21:40
  Czekamy jak ty nim zostaniesz. taki doświadczony komentator, weteran portalu8-)))))))
 • @Oficer Prowadzący 23:16:38
  Kogut powiedział ... co wiedział:))

  a Oficer popuścił do gaci:)))

  Cheers! róbcie laskę dalej jankeskiej miedzynarodówce:))) cziiirs:))
 • @Oficer Prowadzący 23:15:07
  Cheers!
 • @trybeus 23:27:32
  co to to nie
  never
 • Autor
  Wycofała się - czy się wycofuje. To jest drobna różnica. Rosja się nie wycofała i nie wycofa, bo niby dlaczego, przecież nie angażuje się za darmo i nie na darmo.
  Być może sztabowcy doszli do wniosku, że nadszedł czas ograniczenia bombardowań. Jeśli będzie trzeba wrócą wcale tego nie trąbiąc. Ot tak po cichutku. Co by nie mówić są militarną potęgą (drugą na świecie), a prezydent Putin już nie raz zrobił konkurencję w balona. I nie raz jeszcze konkurencję ośmieszy.
 • @Zbójnicki pies 22:51:14
  Łżesz jak pies, zbójnicki Alaskanie Malamucie.
  Pojadę Ci Lindą - co ty kurwa wiedz o giełdzie?
  Żeby tam grać potrzebny jest CZAS.
  Występowanie w trzech (czterech?) osobach na Ne24 skazuje Cię zaś na chroniczny jego brak.
  Poza tym, to diabelstwo wciąga. I to nawet bardziej, niż pisanie tutaj komentarzy.
  Czas to pieniądz, a więc wbrew słowom Twojego alter ego, komentowanie tutaj nie jest wcale za darmo. Kosztuje - czas.
  W którym możesz np. przeanalizować wykres "average crossover-ów", żeby dobrze obstawiać na kolejnym rozdaniu.
  Właściwa analiza ma konkretny wymiar - wtapiasz, lub zarabiasz.
  Co do wtopy, to jest ona immanentną częścią gry na giełdzie.
  Musisz nią jedynie odpowiednio zarządzać, żeby rzadkie okresy nie-wtopy ją pokrywały. Jeśli wychodzisz na zero- już jesteś dobry.
  Sorry, ale jestem samoistnym członkiem (chuj tam, może być i ta część ciała) i prezesem w jednym, Stowarzyszenia Zapobiegania Pierre d'Oleniu o Chopinie, działającym (z rzadka) na tym portalu.
  Jeszcze jeden kwiatek, spłodzony przez samorodnego speca od automatyki:
  "po 2025 nastąpi taki rozwój automatyki i robotyki, że nie będzie pracy dla ludzi".
  Optymista z Ciebie, skoro przewidujesz, że do tego czasu powstaną roboty, które: pomalują Ci hawirę, położą flizy (tak się u mnie mówi na "glazurę" i basta, a nie będę ściemniał, że jestem skądinąd) w łazience, posprzątają całe biuro, a nie tylko odkurzą podłogę, podadzą kaczkę, żebyś nie nasrał pod siebie w szpitalu, zaprojektują dom i gustownie dobiorą kolor deski klozetowej, przypilnują bachorów w przedszkolu i szkole, a przy tym nauczą tych tumanów całek nieoznaczonych, zrobią plan finansowy i oszacują ryzyko spalenia się Twojej chałupy wraz z zawartością, oraz skalkulują stosowną polisę.. itd, itd.
  A wreszcie - zastąpią Zbójnickiego Alaskana Malamuta w jego zmaganiach na giełdzie wymiany osób i myśli.
  Produkcja wielkoprzemysłowa, domorosły futurysto, to dzisiaj zaledwie ułamek gospodarki. Większą część od dawna stanowią usługi i handel.
  Tam, dopóki nie wymyśli się androidów podobnych do Szłorcka Arnolda w Terminatorze, będą długo jeszcze rządzić ludzie.
  Bywajcie!
  P.S. Dedykuję Wam motto blogera o ksywce "chart".
 • Roszada Putina.
  Po zapędzeniu do stołu obrad syryjskiej opozycji, Putin postanowił wycofać swe wojska. Ale pozostaną jednostki obsługujące i ochraniające rosyjskie bazy wojskowe w Syrii. Zostaną też rosyjscy doradcy.
  Ale samoloty mogą wrócić w każdej chwili.
 • Wycofują ugrupowania.
  Pozycja Assada umocniona, Syryjska armia i lotnictwo co nieco odrestaurowane i zdolne do samodzielnych działań z nowymi zabawkami i po treningu.
  Nieumiarkowani rebelianci (nie ujęci w zawieszeniu broni) żrą się z Al-Nusrą.
  Umiarkowani rebelianci w dużej mierze przestrzegają zawieszenia broni, wiele ugrupowań złożyło broń lub wstąpiło do Syryjskiej milicji.
  Trwają rozmowy pokojowe między Syryjskim rządem, ugrupowaniami opozycyjnymi i Kurdami.
  Assad jest obecnie praktycznie jedynym gwarantem stabilizacji i spokoju w Syrii.
  ISIS okaleczone, zamieszki w Raqqa, tendencja do odwrotu w stronę Mosulu. Palmyra padnie do końca tygodnia.
  Rosjanie utrzymują obecność w bazach morskich i lotniczych w Latakii, systemy plot zostają, wywiad zostaje.
  Planowana na 3-6 miesięcy kampania kończy się po 5 miesiącach.
  Całkiem niezły wynik.
 • @alek.san 00:45:59
  Zgadzam sie.Nigdy nie bedzie automatycznej produkcji bez udzialu czlowieka.Technologia juz jest od 30 lat ale nie oplaca sie to.Aby zastapic czlowieka w fabryce samochodow trzeba zbudowac maszyne za minimum $150K.Ta maszyna po 5 latach powedruje na zlom bo sie zuzyje albo nowy model samochodu wejdzie.Ta maszyna bedzie sie ciagle psuc bo tak juz jest.Aby ja utrzymac w ruchu potrzeba szpeca od elektroniki, elektryki, hydrauliki, slusarza narzedziowego.Trzeba miec w pogotowiu czesci zamienne.Mozna tez tego calego galimatiasu uniknac i miec zywego czlowieka, ktoremu mozna placic $30K rocznie przez te 5 lat.
 • @staszek kieliszek 04:18:07
  U nas na siole już od dawna automaty samodzielne produkcję robią. Na stodołach turbinki wiatrowe stoją, aż po Bolesławiec strefa silnych zachodnich wiatrów się albowiem rozciąga, i turbinki prąd elektryczny całkiem samoistnie prąd wytwarzają.

  A u naszego Pana Kapitana na daczy też jest taka turbinka, szeregowo z dwiema innymi turbinkami podłączona, która wodę ze strugi automatycznie i nieprzerwanie pompuje. A nadwyżki prądu w prostownik lecą i żarówy potężne zasilają, pod któremi zioło dobre, północna odmiana konopi, dojrzewa. Wszystko automatycznie leci i całą zimę bez doglądania.

  Automaty samoistne są więc możliwe, panie Kieliszek. Ale u was zbyt wiela zarabiają, 30K - toć to u nas by cała wioska przez rok z tego wyżyła, więc i nie dziwota, że nic się nie opłaci.
 • @Pan podporucznik 06:17:06
  W mojej wiosce, Machesney Park Village, jest 1 gosciu co wystawil wiatrak na slupie wysokim.Podjechalem i zapytalem czy jest to cos warte.Powiedzial, ze to nic nie warte ale czemu to mu sie obraca juz 5 lat?Tak, jestesmy otoczeni darmowa energia ale to sie tlumi.Syn mego brata z Detroit(inzyniera samochodowego), 16 letni chlopak, przed 5 laty zrobil eksperyment z Cold Fusion w piwnicy.Za namowa ojca skontaktowal sie z naukowcami a ci wyslali mu niezbedne surowce i instrukcje.Chlopczyna udowodnil w piwnicy, ze Cold Fusion istnieje , ze mozna produkowac cieplo z laczenia wodoru z niklem, czego produktem ubocznym jest miedz.Pozniej przyjechali do niego z radia i filmowcy.Wystapil w filmie dokumentalnym The Believers wyprodukowanym przez 137 Films.Film ten dostal 1 nagrode na festiwalu filmowym w Chicago.Niestety nikt na swiecie nie podjal sie dystrybucji, wyswietlania tego filmu.Tak to jest Panie Podporuczniku.Nota bene moj syn , sierzant techniczny Air Force za 10 dni leci do Powidza szykowac wielkie manewry NATO.Osuszyliscie juz te blota by natowskie czolgi sie nie zagrzebaly?
 • @hamurabi 23:21:40
  Ma Pan rację, ten osobnik niczego nie wnosi do dyskusji i dlatego musiałem po nim posprzątać.
 • @Daro 00:54:02
  Z całym szacunkiem, ale islamiści, to nie jest takie sobie pospolite ruszenie, a i Turcja nie przebiera w środkach, aby pogrążyć siły wierne Assadowi. Widać to było tuż przed rozpoczęciem zawieszenia broni, kiedy przy pełnym wsparciu Rosjan z powietrza Daesz potrafił skutecznie kontratakować. Odwrót Rosjan, czyli wyraźne ograniczenie liczby nalotów, doda skrzydeł formacjom islamistów mających przeciwko sobie wyczerpaną armię syryjską. Nawet wsparcie Iranu będzie ograniczone, bo Iran robił ostatnio jakieś dziwne ruchy gospodarczego zbliżenia z Turcją i chyba nie będzie bronił za wszelką cenę pozycji w Syrii. Prezydent
  Baszszar al-Asad już przegrał. Tym samym Rosjanie raczej prędzej niż później będą musieli opuścić swoje bazy wojskowe w tamtym regionie.
 • @Zbójnicki pies 23:11:49
  Ja w ogóle nie uważam Putina za niezależnego gracza. Jak już z kimś Putin pogrywa, to robi to z nami - zwykłymi zjadaczami chleba, urabiając nas to za jedną to za drugą opcją polityczną, wzmagając nasze negatywne emocje poprzez połączenie retoryki propagandy z posunięciami w polityce. Czyli robiąc dokładnie to samo co i inni światowi "przywódcy" (a raczej kukiełki na sznurku w teatrzyku dla gawiedzi).

  Tutaj muszę przyznać rację Oficerowi Prowadzącemu. Sytuacja w Syrii i jej otoczenie oraz intencje i potencjał biorących w niej udział sił, były dobrze znane dużo wcześniej zanim Rosjanie rozpoczęli bombardowania. Rosjanie powinni mieć na uwadze z kim zadzierają i na co powinni być gotowi stając do tej rywalizacji. Wystarczy popatrzeć na przebieg wojen w ostatnich 20 latach - Usa konsekwentnie i krok za krokiem , krusząc wszelkie opory, realizuje swoje plany destabilizacji Bliskiego Wschodu. Jeżeli Rosjanie chcieli powstrzymać ten pochód i nawet ugrać coś swojego, nie powinni tam w ogóle wchodzić z ograniczoną operacją wojskową, ale zastosować np embargo na dostawy surowców strategicznych - pisałem o tym niedawno (http://Lotna.neon24.pl/post/129644,polska-idzie-na-wojne#comment_1279621). Ale ponieważ Putin nie gra dla siebie, ani dla Rosji, popełnia takie podstawowe błędy jakie popełnia.

  Odpowiadając na pytanie zadane na początku, opowiadam się za pokojem i za otwartym działaniem w imieniu tych, którzy mnie wybrali. Ale ten świat, to zupełnie inna śpiewka.

  Tak więc
 • @Krzysztof Szotowicz 08:36:30
  //Ja w ogóle nie uważam Putina za niezależnego gracza.//

  Ja też nie uważam go za niezależnego gracza. Stąd ta niespodziewana decyzja.Zresztą słowa Putina do Obamy w/s wycofania wojsk są tego potwierdzeniem

  //Obama i Putin rozmawiali telefonicznie o sytuacji w Syrii i decyzji prezydenta Rosji częściowego wycofania wojsk z tego kraju.

  Według komunikatu Białego Domu prezydenci USA i Rosji przedyskutowali "decyzję prezydenta Putina częściowego wycofania sił rosyjskich z Syrii i kolejne posunięcia niezbędne dla pełnego wprowadzenia w życie porozumienia o przerwaniu działań wojennych".//

  // Kreml poinformował, że Putin podkreślił wagę ścisłej współpracy Rosji i USA "w tym w dziedzinie wojskowej" w celu "utrzymania rozejmu, dostarczania pomocy humanitarnej i i skutecznej walki z ugrupowaniami terrorystycznymi".//
  i dalej

  //Według Kremla Obama ponownie oświadczył, że strony konfliktu na wschodzie Ukrainy powinny przestrzegać porozumień rozejmowych. Podkreślił też konieczność zapewnienia swobodnego dostępu obserwatorom OBWE do kontrolowanych przez separatystów rejonów, w tym granicy ukraińsko-rosyjskiej. Putin zaakcentował natomiast konieczność pełnego przestrzegania porozumień z Mińska przez stronę ukraińską.//

  PAP
 • -----chłodnym okiem .......
  http://swiatowaliga.blogspot.co.uk/2016/02/czy-putin-wciaz-jest-masonem-i.html
 • @autor
  http://wps.neon24.pl/post/130364,w-putin-raz-jeszcze-zaskoczyl-zachodnia-demokracje
 • @trybeus 23:27:32
  Popatrz Pan jak ci wielcy znawcy i eksperci od Rosji i Putina ( talbot,oficer doprowadzający vel dziennikarz obywatelaki vel Andrzej z pyrlandii zbójnicki pies vel Józio z Londynu vel nocny gryzoń) dali się w prosty sposób zrobić w ciula.
  Putin ogłosił wszem iż wycofuje część swoich sił powietrznych.I dzisiaj odleci do Rosji może z 5 samolotów a za tydzień lub dwa przyleci ich pojedynczo do Syrii z dziesięć.Przecież to znana zagrywka Putina i Tacy wyśmienici eksperci dali się nabrać.Przecież baza okrętów i baza lotnicza nie są likwidowane i nikt nie wie dokładnie ile jednostek stacjonuje tam na stałe.

  Tak że od dzisiaj cały świat wie ,że w Syrii nie ma już rosyjskich wojsk He he he
 • @matterhorn 11:36:06
  Ja jestem ekspertem od Nibiru, a nie od Putina.
  Kim jest Putin, to nawet ruscy patrioci się gubią

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polityka-putina-ma-charakter-powierzchowny-i-teatralny-2016-03
 • dziwnym trafem
  decyzja putina nastąpiła po skrajnie idiotycznej wypowiedzi jednego z największych szkodników w historii rp - antoniego "hujogłowego" maciarewicza. dziwnym trafem samoloty wycofane z syrii zostaną skierowane jako wzmocnienie okręgu królewieckiego. chyba wreszcie debil maciaraewicz z debilem kaczyńskim będą mieli swoją wojnę z rosją. moja wioska z kraja, zatem będę sobie siedział z piwkiem przed tv i radośnie kontemplował ruskie iskandery kasujące warszawkę.
 • @czerwony baron 14:11:04
  ja z Poznania, niemieckie Leopardy broniąc fabryk VW przy okazji obronią mnie.. próbuję śmiać się z tego.. ale nie wychodzi :((
 • co z Turcią?
  na terenie Turcji jest wojna, Kurdyjskie miasta są równane z ziemią, giną setki osób, a media o jakimś "zamachu"..

  Na terenie Turcji jest wojna, więc status uchodźcy wędruje dalej.. może o to chodzi? Do tego obiecanie Turcji bezwizowego przemieszczania się..
  Wszystko idzie w zaplanowanym kierunku :(

  Czy jeżeli w obronie żony zabiję najeźcę nielegalnie przebywającego bez rejestracji i dokumentów w Polsce, to czy zabiłem człowieka czy może sprawy nie ma z braku tej osoby w biurokratycznych spisach??

  Nie ma ciała, nie ma zabójstwa; tak było do sprawy Tylman..

  Nie ma dokumentów, nie ma osoby.. tak to chyba działa?
 • Trochę pokory!
  Szanowni komentatorzy! Trochę pokory! Wymądrzacie się, jakbyście więcej wiedzieli od samego Putina, czy Obamy. Tak naprawdę, to mówicie co się dzieje w zamkniętym pokoju obserwując plamkę światła padająca przez dziurkę od klucza na ścianę ciemnego korytarza. Poczekajcie. Te drzwi muszą się kiedyś otworzyć i w tedy zobaczymy co tam się działo.
 • @Krzysztof Szotowicz 22:44:46
  Rosyjskie lotnictwo będzie w dalszym ciągu atakować obiekty terrorystów w Syrii...Rosyjskie lotnictwo w dalszym ciągu będzie atakować znajdujące się w Syrii obiekty PI i innych ugrupowań terrorystycznych - poinformował wiceminister obrony Nikołaj Pankow. „Osiągnięto pewne pozytywne wyniki. Pojawiła się realna szansa na położenie kresu wieloletniej konfrontacji i przemocy. Jednak na razie jest za wcześnie na mówienie o zwycięstwie nad terroryzmem. Rosyjska grupa lotnicza ma za zadanie kontynuowanie ataków na obiekty terrorystów" — oświadczył Pankow podczas uroczystości, poświęconych wykonaniu przez rosyjski kontyngent zadań w Syrii — podaje RIA Novosti. Wiceminister podkreślił, że rosyjskim siłom zbrojnym udało się wyrządzić terrorystom szczególne szkody, zdezorganizować zarządzanie i podważyć ich potencjał gospodarczy". Operacja Sił Lotniczo-Kosmicznych Rosji w Syrii rozpoczęła się 30 września. 14 marca prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wyprowadzenie podstawowych sił rosyjskiego ugrupowania z Syrii.
 • @Krzysztof Szotowicz
  Media o wyprowadzeniu wojsk z Syrii: genialna taktyczna decyzja.... Zachodnie media komentują decyzję Rosji o wycofaniu wojsk z Syrii. Zachodni dziennikarze nie kryją zdziwienia w związku z decyzją Władimira Putina w sprawie wycofania grup Sił Powietrzno-Kosmicznych z Syrii i rozważając, dlaczego rosyjski prezydent zdecydował się na taki krok właśnie teraz i co za nim nastąpi, zgadzają się co do tego, że Putin odniósł ogromne zwycięstwo, w tym także nad USA. „Oświadczenie Putina zaskoczyło analityków wojskowych. Jeśli głośne rozpoczęcie rosyjskiej operacji w Syrii poprzedzało ciche, ale wyczuwalne skupienie sił, to zbliżającego się wycofania wojsk nikt się nie spodziewał, także ci, którzy mają związek z urzędnikami wojskowymi”, — pisze Guardian.
  Po wydarzeniach na Ukrainie Zachód nie chciał negocjować z Moskwą, ale działania Rosji w Syrii zmieniły sytuację, uważa ekspert wojskowy Aleksander Golc. Teraz Rosjanie „wychodzą z konfliktu z minimalnymi stratami” i „jest to genialna taktyczna decyzja”, cytuje Golca Guardian.
  Zagraniczne media dyskutują na temat skali nadchodzącego wycofania wojsk z Syrii. Rosja utrzymuje obecność wojskową w kraju, w którym w ostatnich miesiącach została utworzona infrastruktura wojskowa. W aktywach Moskwy pozostaje działająca baza powietrzna „Hmeymim” i port Tartous. Ponadto jest mało prawdopodobne, że Moskwa zwinie swoje najnowszy system obrony powietrznej. W ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia operacji w Syrii Rosja była w stanie dzięki potędze wojskowej i dyplomacji odwrócić przebieg przedłużającego się konfliktu, zaznaczają zagraniczne media. Zachodni politycy, w szczególności prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, przewidywali, że Moskwa ugrzęźnie w syryjskim bagnie, ale byli w błędzie. „Następnego dnia po tym, jak Putin zapowiedział wycofanie wojsk z Syrii, stało się jasne, że jego gra przekształciła się w ogromne zwycięstwo Moskwy”, — pisze publicysta Reuters Josh Cohen. W tym samym czasie „Stany Zjednoczone nadal wyglądają jak zagubione dziecko w lesie bliskowschodniego chaosu”, zauważa dziennikarz Fox News. Putinowi udało się osiągnąć dyplomatyczny sukces w Syrii „wbrew wszystkiemu”, on zrobił tak, że duża część społeczności międzynarodowej przyjęła prezydenta Syrii.
  Według obserwatorów Bloomberg Putin swoim „szokującym planem” sygnalizuje syryjskiemu prezydentowi, a tajże ugrupowaniom opozycyjnym, aby oni jak najszybciej doszli do konsensusu.
  Jak pisze portal informacyjny Vox, Putin chce rozwiązania kryzysu syryjskiego poprzez negocjacje i najpewniejszą strategią dla niego będzie wycofanie dokładnie tyle wojsk, aby popchnąć al-Asada do zawarcia porozumienia pokojowego, a jednocześnie powstrzymać siły antyrządowe. Jeżeli strategia Rosji w Syrii jest właśnie taka, oznacza to, że Moskwa jest poważnie gotowa do negocjacji i uważa, że syryjski prezydent również jest do tego gotowy, uważa publicysta Vox. Według niego to nie znaczy, że porozumienie pokojowe jest całkiem bliskie, ale świadczy o tym, że strony mogą znaleźć możliwe do przyjęcia dla wszystkich rozwiązanie.
 • @kula Lis 66 17:03:48
  Media o wyprowadzeniu wojsk z Syrii: genialna taktyczna decyzja....

  Już to widzę, tego geniusza, Putin po prostu każe sobie tłumaczyć to co o nim piszę i gdy przeczytał artykuł ,,Syryjski gambit Putina"
  Czyli jak Wołodia wdepnął w syryjskie gówno.....
  patrz na stronie:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/02/26/syryjski-gambit-putina/
  biedaczyna zrozumiał swój błąd i chciał nie chciał , dał komendę na odwrót.
  Trochę to trwało bo ja pisałem o Wołodi który wdepnął w Syryjskie gówno 26 Luty 2016 a dziś już jest połowa marca, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale.
  Mówią, mądrej głowie dość po słowie, jemu musiano to wbjać do głowy aż dwa tygodnie...szachiście.
 • @Oświat 17:40:06
  Akurat on czyta twe wypociny! nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę i oplują kompa! A kim to ty jesteś?
 • Czy Putin wciąż jest masonem i iluminatem ?
  http://swiatowaliga.blogspot.co.uk/2016/02/czy-putin-wciaz-jest-masonem-i.html
 • @staszek kieliszek 20:58:55
  Chyba masz rację, zrobili co swoje i nie dali się wciągnąć w niezwykle kosztowną operację lądową. Poczekamy co będzie dalej, a wcześnie krakać o jakiejkolwiek porażce Rosji.
 • Wszystko wszystkim
  Ale co na to Ricardo Petru ,a najważniejsze jak będzie opinia komisji weneckiej
  To ważne8-)))))))))))))))
 • @fretka 20:10:36
  http://49.media.tumblr.com/5e39b04cc56bed1174e1733dc0204f01/tumblr_o33ypb3Hg81ukldkho1_400.gif
 • @fretka 20:08:23
  Tylko Asad gwarantuje świecki rząd w Syrii i ochronę mniejszości religijnych. Powinien być idealnym kandydatem dla Zachodu i świata ale Izrael go nie lubi i wykorzystuje Zachód i fanatycznych sunnitów z Arabii Saudyjskiej do zniszczenia Syrii. Żydzi nadal marzą o budowie "Wielkiego Izraela od Nilu do Eufratu"!!! Trwające właśnie w Genewie rozmowy pseudo-pokojowe nie są w stanie przynieść rzeczywisty przełom w sprawie przyszłości Syrii. Toczą się one z inicjatywy syryjskich opozycjonistów z USA. Obama nie może przeżyć, że to właśnie dzięki Rosji uchodźcy syryjscy wracają na obszary wyzwolone z pod okupacji amerykańskich najemników, tzw ISIS. Rosja wycofała swoje wojsko z Syrii z powodu planowanej przez USA i Turcję prowokacji, mającej na celu wciągnięcie Rosji w konflikt zbrojny z tzw. NATO. Już USA przerzuciło do Syrii, przez Turcję, 10 tyś najemników, stanowiących trzon "umiarkowanej" opozycji. Dzisiejsza migracja Syryjczyków stymulowana przez Zachód to w zasadzie deportacja oraz zaplanowane opróżnianie ziemi syryjskiej. Pozbawia ona Syrię sił witalnych, które są niezbędne, by odbudować kraj po wojnie. Nie pomaga też tym, którzy wyjeżdżają. Lepsze życie, którego szukają, mogą znaleźć jedynie i tylko w Syrii - uważa melchicki metropolita Aleppo abp Jean-Clément Jeanbart, który przebywając w Paryżu na zaproszenie fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie dał świadectwo o tym, co dzieje się w Syrii i w stanowczych słowach krytykuje państwa zachodnie. Przyznaje, że coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że jego ojczyzna padła ofiarą międzynarodowego spisku. Jego zdaniem dziś realistycznym rozwiązaniem konfliktu jest jedynie scenariusz rosyjski, to znaczy wsparcie legalnie wybranego przez naród prezydenta Bachara Al-Assada w walce z wszystkimi rebeliantami, również z tymi, którzy błędnie są uważani za umiarkowanych. Abp Jeanbart podkreśla, że prezydent ma silne poparcie narodu, a jego ustąpienie doprowadziłoby do wojny domowej i rozbioru Syrii przez kraje ościenne. W rozmowie z Radiem Watykańskim melchicki ordynariusz Aleppo zwrócił uwagę na szczególną odpowiedzialność chrześcijan. Pomimo trwającej od 5 lat wojny w jego diecezji połowa wiernych nadal pozostała na miejscu. „Wiem, że jest to naszym obowiązkiem względem Kościoła powszechnego i względem tych wszystkich, którzy byli tu przed nami i którzy za to, że tu pozostali i dochowali wierności Chrystusowi, płacili najwyższą cenę na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Mówi się o milionach męczenników, którzy oddali życie w Syrii, by nie zaprzeć się Chrystusa. I trzeba pamiętać, że chrześcijanie w Syrii to pierwsi autentyczni chrześcijanie. Nie zostaliśmy nawróceni przez misjonarzy. Zwracając się do szefów państw i rządów krajów UE Powiedział: Jeśli dziś chcecie nam pomóc, pomóżcie nam pozostać w naszej ojczyźnie. Nie pomożecie nam, ułatwiając opuszczenie naszego kraju przez jego mieszkańców, którym codziennie Zachód od lat bombarduje domy, szkoły i zakłady pracy. Trwająca od 5 lat planowa deportacja naszych wiernych nikomu nie służy, ani nam, ani naszym wiernym, ani wam. Powtarzam, jeśli chcecie nam pomóc, pomóżcie nam zaprowadzić pokój w Syrii, abyśmy mogli w niej pozostać” - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Jeanbart. Prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla holenderskiej telewizji NOS z humorem zareagował na oświadczenia niektórych przedstawicieli Zachodu, szczególnie sekretarza USA, że syryjski lider może na razie pozostać u władzy. „Dziękuję im za to, bo już siedziałem na walizkach. Powinienem był odejść,a teraz mogę zostać” - zażartował prezydent. Zauważył także, że tylko syryjscy obywatele mogą decydować, czy może pozostać u władzy. " Jeśli państwo, jako obywatele Holandii, są gotowi się zgodzić się z tym, że ktoś w Syrii będzie decydował kto będzie holenderskim premierem, to my też się zgodzimy z tym, ale gdy państwo uważają to za głupotę - to my tym bardziej. Syria jest suwerennym państwem. Czy tu jest dobry prezydent czy zły, o tym decydują Syryjczycy, a nie Europejczycy” - wyjaśnił legalnie wybrany przez naród prezydent Syrii Baszar al-Asad.
 • @Jabo 16:36:23
  drzwi otwarte dawno.. a uny próbują dalej wmawiać, że czarne to białe..
  Putin o mongoidalnych rysach całujący w rękę szefa koshernostry, do tego biegający ostentacyjnie w szlafroczku dla wielu jest nadal "wyzwolicielem Słowian" heheheh
 • @wk..ny 20:31:17
  Gdyby ktokolwiek dzisiaj najechał Polskę i zrównał z ziemią Warszawę i kilka innych, kluczowych dla kraju miast, świat zachodni - jak w przypadku Syrii, wyrażałby oburzenie, organizowałby zjazdy ONZ, nakładałby sankcję, wysoki komisarz EU apelowałby do przyjęcia uchodźców, a USA i Izrael czekałyby jak rozwinie się sprawa byle tylko położyć chciwe łapy na tym, co zostanie. Tak wygląda nowoczesna polityka, tyle warte są współczesne sojusze, a poszanowanie dla życie drugiego człowieka osiągnęło poziom zaznaczam osiemnastowiecznej Rosji. Żyjemy w okropnych czasach.
 • Unikanie wojny totalnej
  Odpowiedź jest prosta. Rosja nie jest gotowa do wojny totalnej z NATO i Putin doskonale o tym wie. Dlatego gdy sytuacja robi się naprawdę groźna a może wycofać się nie tracąc twarzy, robi to.
 • @kula Lis 66 17:50:24
  właśnie chciałem cię rozśmieszyć
  a ty to na powążnie wziąłeś
  o w mordę jeża
 • @Prawda Boli 20:44:24
  Wystraszył się........
  Macierwicza
  Tak myśle 8-)))))
 • @kula Lis 66 20:30:35
  Wreszcie jakies sensowne wytlumaczenie tej wojny.Sprowadzilo sie do zasadniczego watku:Dlaczego Zydzi zabili Chrystusa.
 • @Prawda Boli 20:44:24
  wojna będzie.. totalna..
  pytanie tylko kiedy?
  w tym roku? wewnętrzna tak, ale na atom poczekamy..
  przyszło mi żyć w czasach ostatecznych :(


  Mam tylko nadzieję, że Polin Jahwe oszczędzi..
  nie bez przyczyny naród przebrany emigruje do Polski,
  szczury jak to szczury maja nosa,, a i plan..
 • @fretka 20:54:32
  Ty masz wrażenie, a ja to wiem od dawna..
 • @Krzysztof Szotowicz 08:15:38
  Na razie wycofano tylko Su-34. Zostały Su-25 i Su-24. Zresztą samoloty można przemalować. Gdyż wcześniej syryjskie lotnictwo było tylko z nazwy. Samoloty i piloci pochodzili z Iranu i Rosji (i krajów byłego ZSRR).
  Zostają czołgi, wozy bojowe i artyleria. Żołnierzy rosyjskich zastąpią "zielone ludziki Putina", oraz tańsi w utrzymaniu Ormianie. Putin, zmniejszył tylko swoją obecność w Syrii.
  Możliwe, że podpuszcza opozycje z ich sponsorami Arabią Saudyjską, Katarem, Turcją i ZEA. Nikt nie wie, w co gra Władymir, stąd jego przewaga.
 • @Daro 00:26:30 to także zostało w Syrii...
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/229/46/2294661.jpg
 • Warcabiści komentują gre w szachy :)
  Usiłując przy tym opierać się na zasadach gry w warcaby.
  Śmiesznie się to czyta, ale wskazuje degrengolade umysłową, postępującą w społeczeństwach ziemi coraz wyraźniej.
  Już dawno temu zauważyłem że pojęcie taktyki i strategii jest czymś coraz bardziej nie zrozumiałym dla przeciętnych zjadaczy chleba, dla których przyszłość to następny miesiąc i oczekiwana wypłata.
  Szczególnie śmieszne jest przeszacowanie potencjałów, potrzeb i możliwości.
  Sugerował bym jednak zacząć od początku : spojrzenie na mapę polityczną kontynentu euroazjatyckiego udzieli większości odpowiedzi.
  Bo jak umotywować w tym aspekcie potencjalne koncepcje Rosji, aby zaatakować zachodnią Europę, czy jakiś inny kraj?
  Co Rosji jest potrzebne, a czego nie ma aby mogła żyć i rozwijać się? Na pewno nie są to dolary, bo mają czym palić w piecach.
  Wskażcie mi jakiś pierwiastek, surowiec, sektor zaopatrzeniowy, który wymaga uzależnienia od zewnętrznych dostaw..
  Rosja jest chyba jedynym na świecie krajem, który ma wszystko co potrzebne do istnienia i działania jako niezależny podmiot.
  Nie jestem pewien czy w tym roku już nastąpiło oderwanie budżetu Rosji od cen Ropy - taka informacja była w przekazach z roku 2015 - ale świadczy to że ceny ropy nie będą miały wpływu na budżet Rosji. Dochody Rosji z ropy i gazu to tylko część wpływów, sektory przemysłowe generują zupełnie duże zyski w innych branżach, w tym wysoko technologicznych.
  Wspomnę tylko o inwestycjach dużych inżynierskich, przemyśłe kosmicznym, (coś kuleją amerykanie bez ich silników do swoich rakiet), i wielu innych dziedzinach.
  Obecny kurs na stworzenie Euroazji - to strzał w dziesiątkę i to się realizuje. Powoli i skutecznie.
  Po drugiej stronie mamy ogromny kapitał i plany zagarnięcia tego czym dysponuje Rosja - bazą surowcową. I to tu widzę większe problemy i zagrożenia. Gra na zniżkę ropy zaczęła się odbijać czkawką, a mam nieodparte wrażenie że to Rosja zaczęła tą gre w dół kontynuować, co wprowadziło pierwsze zaskoczenie po drugiej stronie. Arabia Saudyjska wciągnięta w finansowanie m.in najazdu na Syrie, wplątała się również w walki w Jemenie, gdzie mimo swojej potęgi nie jest w stanie odnotować znaczących postępów. Mało tego , dostaje łupnia z dala od frontu, atakowana Toczkami z Jemenu :).
  Niestety ale finansowanie najemnej armi to kosmiczne koszty i każde przeciąganie wojny (jak na Ukrainie) to potężny cios finansowy dla organizatorów.To wydawany z budżetu miliardy dolarów, pieniędzy które wyrzucane są w błoto, jeśli nie idzie za tym jakiś szybki efekt gospodarczy (zagarnięcie i eksploatacja surowców, przemysłu, gospodarki). Te dwa elementy nie wypaliły - Ukraina przez przeciąganie stanu wojny z własnymi obywatelami jest upadłą krainą, inwestorzy robią bokami, a doszły jeszcze inwestycje w Syrii. Tysiące najemników, sprzęt wojskowy - to było dobre gdy zaczęło się samo napędzać - kradzież ropy i jej eksport finansował to częściowo i dawał samonapędzający się mechanizm. Celne bombardowania, przecięcie dróg dostaw zniweczyło ten mechanizm, i powstał lej do którego trzeba wrzucać pieniądze, aby się utrzymał. Budżet Arabii został poważnie naruszony, zaczęły się problemy z bieżącymi wydatkami i cięcia budżetowe. Nie łudźmy się jednak - zasoby złota i inne zapasy są na tyle spore, że Arabii nie grozi poważniejszy kryzys, ale to skomplikowany temat i nic nie jest takie proste - wymaga to zmian dysponowaniu zasobami, o których pewnie nikt nie myślał w tym kraju od dawna. Opłacanie najemnych armii, przeciągające się działania militarne tworzą jednak na tyle duże ssanie pieniędzy, że jest kwestią czasu, kiedy ten efekt uderzy z siłą rozpędzonej lawiny w gospodarkę i społeczeństwo.
  Aby więc zrozumieć obecne pociągnięcia Putina, trzeba mieć trochę więcej pracujących komórek i mniej oglądać TV.
  Co jest najważniejsze w ramach taktyki walki? Kontrolować pole walki.
  Zaskakiwać i cały czas krzyżować plany przeciwnika. Możemy się domyślać, co planowano w Syrii. Ostatnie manewry tak wyraziście przedstawione pod względem potencjału, pokazały wyraźnie że oś sprawców ma już przygotowane plany, i szykuje się do ostatecznej rozgrywki.
  Wykonanie uniku jest perfekcyjne. Zejście z lini ciosu, wycofanie potencjału a jednocześnie pełna kontrola. Ile potrwa zaplanowanie następnego kroku przez stronę przeciwną? To również logistyka, rozpisanie scenariuszy działań, działania różnych formacji, dezinformacja, manipulacja. To co najmniej rok, dwa. A Rosja wie co robi - to jej rozdanie. Zaskoczenie i gwałtowne przeniesienie ciężaru oddziaływań jest więc z ich punktu widzenia mistrzowskim pociągnięciem. Tym bardziej że w tej wojnie na wyniszczenie ekonomiczne Rosja zaczyna odnosić druzgocące zwycięstwo. Bo porównajmy teraz koszty obu stron konfliktu - zwykła ekonomia.
  Oceniając koszty Rosji i NWO - 1:100? Przeliczmy to na efekty 10:1 ?
  Gdy to wymnożymy, zobaczymy bardziej wyraziście kto tu wygrywa, a kto przegrywa. Byłem zażartym rusofobem, zdarzenia na Ukrainie obudziły mnie jednak. Schematyczność działań była aż upokarzająca intelektualnie, przedstawiałem to już w art. które pisałem, nawet tu na neonie.
  Rosja ma jeden poważny problem- demografie. Na tą ilość przestrzeni jaką włada, ma zbyt mało mieszkańców. Potrzebowali by co najmniej miliard obywateli. I wtedy mogli by myśleć o agresywnej polityce.
  Pomijając ich losy skutkiem przejęcia władzy w 1918 roku przez żydowską ustawkę finansowaną przez Niemcy i WallStreet, Rosja ma najmniejsze uwarunkowania na agresje wobec innych krajów a większość wojen w ostatnich czasach to w zasadzie działania obronne. Z obiektywnego punktu widzenia. Aby to zrozumieć, trzeba odizolować się od manipulacyjnych przekazów edukacji i mediów. I włączyć samodzielne myślenie.
 • @Daro 00:26:30
  Putin: nie można dopuścić do powtórzenia się w Rosji kryzysu UE z migrantami....Rosyjskie służby porządkowe nie powinny dopuścić do takiej sytuacji z imigrantami w Rosji, która ma obecnie miejsce w UE - oświadczył dzisiaj prezydent Rosji Władimir Putin na kolegium MSW.
  „Widzimy, co się dzieje na granicy UE. Dzięki Bogu nie mamy takiego ostrego problemu, w tym dzięki waszym wysiłkom. Nie można jednak dopuścić, aby u nas doszło do czegoś podobnego, chociaż rozumiemy, że problem jest ostry" — podkreślił prezydent Rosji. Według słów przywódcy państwa, „trzeba zrobić tak, aby ludzie żyli w normalnych warunkach, pracowali tam, gdzie chcą ich zatrudnić, aby przestrzegali rosyjskiego prawa, tradycji narodów, wśród których żyją".
  „Tak, aby nie stwarzało to problemów na rynku pracy u nas, w Rosji, aby nie wzbudzać irytacji rosyjskich obywateli. Jest to delikatna, specyficzna i bardzo ważna praca: ma duże znaczenie zarówno w sferze gospodarki, jak i stabilności społecznej" — powiedział prezydent.
 • @Daro 00:26:30
  Dobry ruch Putina na szachownicy politycznej! http://pl.sputniknews.com/foto/20160315/2295149/dobry-ruch-Putina.html Ps...Dobre posunięcie ! Pokazuje to światu standardy prowadzenia polityki zagranicznej w wykonaniu FR. Są one o poziomy wyższe niż te propagowane przez USA ale i inne kraje uczestniczące w tym konflikcie. Rosja odcina się jednocześnie od spekulacji, czy nawet złośliwej propagandy, prowadzonych przez media zachodnie. Była wszak oskarżana o najdziwniejsze rzeczy. Od bombardowania cywilów i szpitali, przez wspieranie ISIS czy prowokowanie fali imigracyjnej, handlu ropą z P.Islamskim aż po chęci zdominowania Syrii i zagarnięcia Bliskiego Wschodu dla swych celów. Oczywiście były to wszystko wyssane z palca "rewelacje" na użytek propagandy anty rosyjskiej. Teraz cały ten śmietnik okazał się bełkotem medialnym. Pokazuje to także pośrednio stopień zmanipulowania mediów zachodnich przez służby informacyjno - wywiadowcze. Kolejna korzyść to zmniejszenie nacisku na budżet FR. Nie wątpię iż koszty były poważne a stała obecność wzmagała by je. Rosja zrobiła swoje. Zostaje niewielki kontyngent, dwie bazy ( morska i lotnicza) oraz wsparcie materialno- techniczne. To daje gwarancję ciągłości procesu pokojowego. Zobaczymy co wykombinuje Rosja w Doniecku i Ługańsku. Czas by świat zobaczył jak prowadzi się politykę zewnętrzną w pozycji wyprostowanej do USA. Wierzę w słuszność działań Rosji choć islamiści przeflancowali się do Iraku to jednak zapewne wyższe czynniki zdecydowały o tym, cały Świat powinien dziękować Putinowi za walkę z zarazą islamistów. Trzeba jeszcze brać pod uwagę jeszcze jednego gracza zainteresowanego Syrią z bronią atomową czyli Iran. Na filmie Irańska bomba atomowa https://www.youtube.com/watch?v=B2dniMI89bo
 • @staszek kieliszek 21:02:04
  Media: nakaz wyprowadzenia rosyjskich wojsk z Syrii zaskoczył Biały Dom!...Podczas briefingu sekretarz prasowy Białego Domu uchylał się od pytań na ten temat, a urzędnicy próbowali szybko zebrać informacje - pisze Politicco

  Nakaz rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w sprawie wyprowadzenia od 15 marca ugrupowania Sił Lotniczo-Kosmicznych Rosji z Syrii najprawdopodobniej zaskoczył przedstawicieli Białego Domu — pisze amerykański periodyk Politico. Według danych gazety, podczas briefingu rzecznik prasowy Białego Domu Josh Earnest uchylał się od pytań na ten temat. Jednocześnie, jak podkreśla periodyk, inni przedstawiciele amerykańskich władz próbowali szybko zebrać całą niezbędną informację. „Widzieliśmy raporty, że prezydent Putin poinformował o zaplanowanym wyprowadzeniu rosyjskich Sił Lotniczo-Kosmicznych z Syrii. Mamy nadzieję, że dowiemy się o tym więcej w najbliższym czasie" — cytuje periodyk słowa jednego z wysokich urzędników.

  Ps...Kolejny przykład profesjonalizmu USA. I to ma być partner wiodący w NATO? - widać jacy to profesjonaliści. W drodze rewanżu ruch na uesej , niech chociaż raz zaskoczą świat . Na początek z Europy .
 • @staszek kieliszek 21:02:04
  Ławrow: Rosja i USA nawiązały dobre kontakty wojskowe ws. Syrii...Rosja i USA nawiązały dobre kontakty wojskowe w czasie przeprowadzenia przez Rosję operacji w Syrii - oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. „Zostały nawiązane niezłe kontakty między naszymi wojskowymi (Rosja i USA), dążyliśmy do tego przez długi czas, obecnie trwa wyłącznie profesjonalna praca między specjalistami, nasi wojskowi w bazie Hmeimim, amerykańscy wojskowi — w ich centrum w Jordanii, trwa uzgodnienie ocen tego, kto i jak przestrzega zawieszenie broni, gdzie występują naruszenia i które z ugrupowań są gotowe do poparcia rozejmu i dołączenia do procesu politycznego" — powiedział minister. Według słów ministra, Rosja przekazywała USA dane o ugrupowaniach w Syrii, które zgodziły się na rozejm oraz spodziewa się podobnych danych od Waszyngtonu. „Przekazywaliśmy Amerykanom dane o ugrupowaniach, które podpisały się pod zawieszeniem działań zbrojnych z dokładnym podaniem współrzędnych i osób, z którymi można się skontaktować. Chcemy, aby amerykańscy partnerzy również szczegółowo informowali nas o tych grupach, które przez nie dołączą do zawieszenia broni" — powiedział Ławrow dziennikarzom.

  Ps....To dobrze rokuje rozwiązaniu problematyki ukraińskiej, którą Rosja lepiej postrzega niż Zachód.
 • @Daro 00:26:30
  Ja rozumiem że po odzyskaniu Krymu, fani Putina w każdym jego politycznym posunięciu upatrują znamion geniusza, który tak daleko wyprzedza swoich przeciwników, że dopiero po czasie widać zamysł wodza i szczęka opada z wrażenia. Faktem jest, że działania wokół Krymy były błyskotliwe i skuteczne. Natomiast już porozumienie z Mińska moim zdaniem obnażyło rzeczywiste ograniczenia manewru Rosji do muzyki jaką zagra mieżdunarodnaja wierchuszka.
  Podobnie rzecz się ma z postawą Rosji w Syrii. Jakby nie patrzeć na ogłoszenie wycofania wojsk lotniczych (w zasadzie jasne deklaracje Rosjan dotyczą roli obserwacyjnych i doradczych), jest to posuniecie, które wybitnie osłabia pozycje Assada. Ja rozumiem, że tego rodzaju posunięcie byłoby na miejscu po wynegocjowaniu w Genewie bardzo korzystnych warunków dla Syrii z mandatem ONZ do kontroli granicy Syryjsko-Tureckiej – wtedy taki ruch miałby sens, ale nie na samym początku negocjacji, kiedy wszystkie opcje są na stole, a jedna strona chowa do kieszeni swój najważniejszy atut. Nie wiem, czy kojarzycie wypowiedzi wszystkich przeciwników Assada sprzed ogłoszenia decyzji Putina – jak mantra powtarzało się żądanie zaprzestanie nalotów na pozycje „umiarkowanej opozycji”. Świadczy to o tym, że działania Rosji krzyżowały ich plany. ,

  Na wojnie należy pamiętać o dwóch sprawach: po pierwsze o uzbrojeniu i amunicji, po drugie o morale. Wiadomość o wycofaniu, lub znacznym ograniczeniu nalotów sprawi, że armia syryjska już osłabiona długą wojną jeszcze oklapnie, a Daesz wzrośnie w siłę. Dlatego nie wiem w czym można upatrywać pozytywnych aspektów decyzji Putina, zwłaszcza że pozostaje jeszcze wątek stabilności wewnętrznej Rosji o czym wspominałem wcześniej i ostatniej wypowiedzi Mogherini w tej sprawie.
  Może Putin nas jeszcze czymś zaskoczy, ale podejrzewam, że rzeczywistość pokaże smutną prawdę o uwiązaniu Rosji na smyczy NWO.
 • @Krzysztof Szotowicz 08:28:56
  podzielam pana pogląd
  Rejterada z pola walki w trakcie zmagań , nigdy nie jest oceniana pozytywnie, a na pewno nie jako sukces.
 • @Oświat 09:06:54
  Jaka rejterada? Walą z góry po ISIS/PI nadal!
 • cofka Putina
  A ja czytam w internecie że ;
  .....prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wycofać rosyjski kontyngent z Syrii,......

  ....Dziwne jest tylko to że Putin nie rozegrał tego wyciskając w zamian od Amerykanów ustępstwa w sprawie np. sankcji. Bardzo to dziwne taka gwałtowna wolta i nie jest to dobry znak......

  ....Po za tym rozpoczęły się bardzo duże manewry wojsk Rosji i Tadzykistanu w pobliżu granicy z Afganistanem.
  Po za tym rozpoczynają się duże manewry wojsk Rosji na Morzu Czarnym i W TYM SAMYM CZASIE chcą tam ćwiczyć z Gruzją okręty wojenne NATO. Jako prowokację Rosja odbiera fakt, że dwa duże okręty Turcji wpłyneły do portu w Gruzji szykując się tam do ćwiczeń.
  Jakich ćwiczeń? Przeciwko komu....?

  Jak z tego widać rozgrywka idzie na wielu polach i w kilku kierunkach. Czasami trzeba się cofnąc zgodnie z zasadzą ,,nie chcem ale muszem" i tu nie sposób doparzeć się, tak jak pisałem wcześniej, sukcesu Putina
 • @Krzysztof Szotowicz 08:28:56
  Proszę więc wymienić w czym Rosja jest uzależniona na zewnątrz.
  Coś bez czego nie może istnieć lub funkcjonować.
  W drugą stronę jest znacznie gorzej, bez surowców z Rosji wiele gałęzi przemysłu światowego może paść. Dotyczy to bardzo wyrafinowanych technologii głównie kosmicznych. Embargo na pewne pierwiastki znacznie zakłóciło by możliwości wytwarzania wyrafinowanych urządzeń, również w zakresie militarnym.
  Jedyna możliwość oddziaływań NWO to historia i lata wpływów żydokomuny w Rosji. To swoista VI kolumna, która przez działalność Jelcyna omal nie doprowadziła do całkowitej zagłady Rosji. Do chwili obecnej w strukturach władzy mają swoje wpływy.
  To właśnie z okresu władzy Jelcyna pochodzą oligarchiczne układy i ich wszechobecne wpływy.
  Oczywiście nie możemy być niczego pewni, ale logika jest prosta - kto na świecie może przeciwstawić się NWO?
  Proszę wskazać jakąkolwiek grupę, osobę państwo, religię, naród.
  Jeśli Putin jest ich przedstawicielem, to dlaczego przysparza im tylu problemów? Dlaczego krzyżuje szyki i wywraca ich misterne plany do góry nogami?
  Jeśli nie on, to kto? Nawet jeśli jest złudną nadzieją, to jest jednak nadzieją z dużym potencjałem. I chyba jedyną jaka nam została.
  Jeśli ten opór zniknie, nic już nie włączy hamulców.
 • @Roman Klimczyk 13:16:17
  Powtórzył Pan mój pomysł na pokonanie NWO, który już nie wiem który publikuję - embargo krajów BRICS na dostawę do zachodniego świata metali ziem rzadkich. Gdyby Putin chciał rzeczywiście pokonać NWO, wykorzystałby właśnie taką broń.

  Z drugiej strony, jeżeli założymy, że plany NWO obejmują skłócenie narodów ze sobą - wschodu z zachodem, północy z południem aby wojna, która wybuchnie pięknie się sama paliła, to muszę powiedzieć, że Putin doskonale wpisuje się w takie plany.

  Nadzieja ludzkości nie może opierać się na jakimkolwiek przywódcy, bo każdy z nich uosabia swoim stanowiskiem stary i hierarchiczny porządek, który lubuje się w grzechu. Jeżeli każdy z nas będzie starał się wyjść poza własne ograniczenia i te narzucane przez system, z pomocą informacji docierających do nas przez internet, możemy wypiąć się na NWO i z biegiem czasu zacząć organizować własne życie po swojemu. Tylko taką widzę nadzieję na przyszłość
 • @Krzysztof Szotowicz 13:58:12
  Rosja wstrzymując eksport metalu do produkcji filtrów pojazdów na zachód, a jest w 90% eksporterem i monopolistą mogłaby położyć przemysł samochodowy i nie tylko ten na zachodzie na łopatki.
 • @Oficer Prowadzący 21:15:02
  Trollujesz agenciku.
  Putin gra w szachy, nie ryzykuje, nie blefuje tylko przewiduje i wyprzedza.
  Putin (Rosja) ma dobry wywiad i dobrych analityków czyli wie więcej niż my wiemy, wie co planują stratedzy wszystkich stron konfliktu światowego a analitycy potrafią wyciągać z tych informacji bardzo pożyteczne wnioski.

  Ja też nie wiem co wie Putin więc nie mogą oceniać.
  Wiem tylko że Putin wie i prowadzi ostrożną grę o dużym marginesie bezpieczeństwa nie tylko dla Rosji ale i dla świata.
 • @Krzysztof Szotowicz 13:58:12
  "Z drugiej strony, jeżeli założymy, że plany NWO obejmują skłócenie narodów ze sobą - wschodu z zachodem, północy z południem aby wojna, która wybuchnie pięknie się sama paliła, to muszę powiedzieć, że Putin doskonale wpisuje się w takie plany."
  A w jaki sposób się wpisuje w tym kontekście?
  Unikając otwartego konfliktu na Ukrainie?
  Dezaktywując działalność NWO w Syrii i zmieniając tam układ sił?
  Robiąc uniki i zwody pozyskując coraz lepszą pozycję w tych przepychankach?
  Odnośnie motta głównego artykułu, Brusek na swoim blogu świetnie to podsumował, zamieszczę link poniżej.
  Krótko mówiąc - marzec w Syrii to okres burz piaskowych i niekorzystnych dla sprzętu warunków atmosferycznych. Wycofanie części sprzętu to czysta pragmatyka a dodatkowy element propagandowy wykorzystany w 200%. I jak to porównać do dyletanctwa USA?
  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/03/15/syria-168-dzien-sprzatania-swiata/
 • @kula Lis 66 15:03:21
  VSMPO-AVISMA to huta na Uralu gdzie produkuje sie czesci korpusow Air Busa i Boeinga z tytanu i magnezu.To jedyna huta na swiecie gdzie mozna odlewac takie wielkie czesci z tych metali.
 • @Oświat 09:06:54
  Samoloty Federacji dalej latają, a w lasach Latakii bombardowały ostro!
  .https://almasdarnews.com/article/russian-air-force-resumes-airstrikes-syria-russian/
  .https://almasdarnews.com/article/russian-air-force-traps-scores-turkmen-militants-furniluk-forests-latakia-russian/
 • @Roman Klimczyk 18:28:14
  Adm 4 Luty 2016 at 17:12 Edytuj
  Rosyjski MON podejrzewa Turcję o przygotowanie inwazji na Syrię
  To, co się dzieje na turecko-syryjskiej granicy, mówi o intensywnych przygotowaniach do inwazji wojskowej Turcji na Syrię, powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej generał Igor Konaszenkow.

  „Mamy poważne powody, aby podejrzewać intensywne przygotowania Turcji do inwazji wojskowej na terytorium suwerennego państwa — Syryjskiej Republiki Arabskiej… Odnotowujemy coraz więcej oznak ukrytego przygotowania tureckich sił zbrojnych do aktywnych działań na terytorium Syrii”, — powiedział dziennikarzom Konaszenkow.
  Według niego wcześniej Ministerstwo Obrony przedstawiło międzynarodowej społeczności niepodważalne dowody z nagrań, na których tureckie samobieżne działa artyleryjskie prowadzą ostrzał syryjskich skupisk ludności na północy Latakii.

  „Jesteśmy zaskoczeni, że rozmowni przedstawiciele Pentagonu, NATO oraz licznych tak zwanych organizacji praw człowieka w Syrii pomimo naszego wezwania do reagowania na te działania, wciąż milczą”, — dodał rzecznik resortu wojskowego.

  Przypomniał on również, że Ministerstwo Obrony Rosji wzmocniło prowadzenie wszystkich rodzajów wywiadu na Bliskim Wschodzie.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160204/1994245/konaszenkow-mon-rosja-turcja-syria.html#ixzz3zDimvyZb
  ———————————-
  A to znaczy, że sytuacja Rosji tamże jest nietęga, ……
  Jak widać zachód nie odpuszcza i zapewne nie odpuści aż Rosji nie wykurzy z Syrii a Assada nie powiesi
  —–
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/01/31/putin-i-jego-v-kolumna/

  To był wpis z 4 lutego, powtórzę ostatnie zdanie
  ....Jak widać zachód nie odpuszcza i zapewne nie odpuści aż Rosji nie wykurzy z Syrii ....
  No i sprawdziło się
 • @Oświat 09:06:54 „Tylko” 330 lotów bojowych w Syrii w wykonaniu Su-34 o numerze 25…
  https://i2.wp.com/iv.pl/images/27559951674509925601.jpg
 • @Oświat 20:23:02
  Rosja wycofuje się z Syrii nie zrobiwszy w zasadzie nic.Asad odzyskał trochę wpływów ale tak na prawdę nic się nie zmieniło.
  A na czym polega ten sukces Rosji ?
  Czy wojna domowa w Syrii skończyła się ? Może problem terroryzmu został rozwiązany ? ISIS przestało istnieć ?
  Nie
  Wojna trwa dalej i wcale nie jest oczywiste kto ja wygra.
  Nie ma żadnego sukcesu , nie ma też specjalnie "medialnego" sukcesu który można by tak hucznie odtrąbić.
  Zero,totalne zero
 • @kula Lis 66 20:04:41
  ale tam pisze że obecnie .... zaczął uderzać Syria Air Force,.....
  Nie sądzisz chyba, że Putin daje rozkaz powrotu a lotnicy rosyjscy ignorują rozkaz swojego prezydenta i pozostają w Syrii.
  Rzecz jasna dopuszczam taką sytację, że część samolotów przekazuje czy sprzedaje Syryjczykom którzy już pod swoją flagą na tych samych samolotach kontynują naloty na pozycjie ISI
  Ja decyzję Putina o wycofaniu uważam za słuszną, sprawdził w warunkach bojowych swoje lotnictwo, ( samoloty i ludzi) pokazał światu , że Rosja też coś znaczy, a Assad i Syria to dla Rosji sprawa drugorzedna.
  Gorzej , że wpuscił amerykańców na ziemie odwiecznie ruskie, na Ruś Kijowską, na Ukrainę.
 • piloci
  Pierwsza grupa samolotów bombowych Su-34 wróciła z Syrii do bazy lotniczej pod Woroneżem. Przed lądowaniem samoloty przeleciały nad lotniskiem w paradnym układzie na małej wysokości. Na ziemi powitali ich krewni i bliscy.
  https://www.youtube.com/watch?v=AXHmeyd0wXU

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/wideoklub/20160316/2306080/piloci-wrocili-z-syrii.html#ixzz4369LMKkm
  --------------
  co prawda widać na video tylko trzy maszyny
 • @Oświat 21:00:02
  resztę przywiozą na lawetach 8-))))))))))
 • @Roman Klimczyk 18:28:14
  Prawdziwym uniknięciem otwartej wojny na Ukrainie byłoby zniszczenie okrążonych wojsk Ukraińskich i pójście dalej - choćby po odbicie tych terenów, które wcześniej deklarowały separację z Kijowem. Przynajmniej na tyle, aby przemysłowe zagłębie doniecka wyszło z zasięgu artylerii ukraińskiej. Układ sił byłby wtedy zupełnie inny - Kijów musiałby liczyć się z separatystami i trwalsze byłoby porozumienie Mińskie. W chwili obecnej jest zawieszenie broni, a za chwile już może go nie być. Jątrzy się ta rana, która w każdej chwili może przerodzić się otwartą wojnę.

  Nie czarujmy się z Syrią. Nigdy nie doszło tam do zmiany układu sił. Proszę po równać mapki zasięgu głównych sił w Syrii z września 2015 i lutego 2016.
  http://i.imgur.com/Wuk9d5v.jpg
  https://i0.wp.com/cassad.cdnvideo.ru/uploads/posts/2016-02/1456772046_2016.02.27-29-russkoyazychnaya-karta-siriyskoy-voyny.png
  Te sukcesy Rosjan to duża ściema, bo zdobyczy terytorialnych jakoś niewiele widać porównując stany sprzed i po.
  Rosja zyskała na swojej operacji w Syrii duży wzrost nastrojów wojennych wśród swoich obywateli i dumę z osiągnięć militarnych. Na zachodzie - odwrotnie - ludność była od miesięcy faszerowana informacjami o bombardowaniu ludności cywilnej przez Rosjan. Nie jest ważne gdzie leży prawdziwa prawda, ale co zostało w świadomości. Upadek Assada wywoła wśród Rosjan wielkie rozgoryczenie i świadomość zdrady interesów narodowych.
  Lepsza pozycja w przepychankach? Wydawać się mogło, ze Rosjanie pojawili się tam dla ochrony państwa Syryjskiego przed agresją zewnętrzną. Fakt - przez kilka miesięcy powstrzymywali jego niechybny upadek, jednak w ciągu ostatniego miesiąca wykonali takie ruchy polityczne, że zaprzepaścili swoje dokonania.
  Musimy poczekać z dalszymi wnioskami na rozwój wypadków, bo tam w zasadzie wszystko się może zdarzyć, ale szanse na ocalenie państwa Syryjskiego wyraźnie zmalały.
 • @Krzysztof Szotowicz 22:06:51
  Widze ze poruszenie zapanowalo w swiecie w zwiazku z 'medialnymi doniesieniami' o szumnym 'wyjsciu rosjan'...

  Niektorych juz tak ponosi ze po 2025 roku wszystko wytwarzac beda roboty operowane przez waska kadre inzynieryjna...

  Wiosna idzie, isis potrzebuje drugiego i trzeciego oddechu, europa stoi otworem, no i eskalacji napiecia w tym regionie trzeba...
  Te 'medialne sztuczki' sa wyrezyserowana czescia spektaklu ktory zmierz ku pelnowymiarowemu kataklizmowi...

  Putin, i punkt dla Ciebie ze juz mowiac o tym w pewny siebie sposob, bedac czescia globalnego ukladu, pomaga realizowac ten pozornie zawiklany splot wydarzen.
  Pare systemow sprowadzili do syrii, powolali do zycia pare grup operacyjnych, umozliwili izraelowi pare akcji, turcji dali pare powodow, turcja dala pare rosji i chlopaki wspolnie realizuja akcje niszczenia swiata...
  Dzieki ukrainie prezio wciagnal narod rosyjski w faze upadku, pozwolil zachodowi stopniec rubla, stopic prowizje ze sprzedazy ropy...ale przeciez szykowal rosje na to przez prawie dwie dekady...ladujac kase glownie w rozwoj wojska...zmiane doktryn uderzenia prewencyjnego...wzrost stabilnosci gospodarki nbie byl ich celem , co jest w stanie zrozumiec srednio pojetny gimnazjalista.

  Arabia, z ferajna, tnie jak na zawolanie ceny ropki chociaz u nich sie juz nie przelewa, ale co tam, buduja swoj wonderland na ziemii...jak z opowiadan tysiaca i jednej nocy...rekami bangladeskich, indyjskich, pakistanskich czy innych dalekowschodnich niewolnikow za ochlapy.

  Nagle okazuje sie ze iran staje sie cywilizowany i moze dorzucic troche diabelskich ekskrementow na swiatowy rynek...

  : )))

  Chociaz to najblizszy partner rosji, ktora juz od 20 lat sprzedaje im technologie slwonie ale nie moze jakos zrealizowac tego fizycznie...


  : )))


  Wiosna idzie...

  Jezeli komus sie wydawalo ze tam byl kociol, to zmieni zdanie z uplywem czasu...

  Nie, w tym roku nie bedzie wojny nuklearnej...

  Jeszcze trzeba bedzie na nia poczekac...ale panowie bujaja spoleczenstwo swiata w tym kierunku konsekwentnie.
  Dosc precyzyjnie wzgledem biblijnych przepowiedni, ktore, znowu, konsekwentnie realizuja.


  Nie ladujcie kasy w zloto, nie kopcie bunkrow...

  Zacznicie rozumiec czym jest zycie, po co zsylani jestesmy na ziemie, i dlaczego ludzie ludziom w kazdej warstwie spolecznej sa wilkami, bo swiat oszalal juz dawno temu, a stan ten sie poglebia.
  Wystarczy wlaczyc telewizor, a pozniej wyjsc do miasta.

  Im dalej od aglomeracji, tym jest jeszcze normalniej.

  Jedzcie zdrowo, organicznie, strarajcie sie o jak najwiekszy stopien samowystarczalnosci, dajcie sobie spokoj ze zlem toksycznych uzywek, chodzcie duzo, bardzo duzo, biegajcie regularnie, dbajcie o wysilek, niech stanie sie waszym nalogiem, zrezygnujcie ze wszelkiej nieorganicznej chemii pod postacia kosmetykow, ograniczcie sie do natury.
  Rozmawiajacie z ludzmi, ograniczcie telefony, komputery do zdrowego minimum.
  Przedewszystkim, badzcie ojcami, matkami, bracmi i siostrami, synami i corkami, przyjaciolmi i dobrmymi sasiadami...Im bardziej organiczna forma spoleczenstwa, im wiezi silniejsze, zbudowane na prawdziwych fizycznych interakcjach, tym wieksza stabilnosc takiej formy.
  Praca u podstaw, z sercem rewolucjonistow.
  Bo w tych czasach powrot do wlasciwych elementow 'korzeni' jest dla zbyt wielu rewolucyjnym zadaniem.


  48
  16
  11

  Cala historia ludzkiej cywilizacji jest od poczatku do konca nadzorowana.
  Od ciebie ( kazdego) zalezy czy wylowisz sens swojego i innych istenienia tutaj i teraz...udalo sie tobie znalezc w 'ciekawych czasach'.
 • @eonmark 00:03:15
  Dorzuć jeszcze 3 liczby a może będzie jakieś bingo w lotto8-))))))
 • @Zbójnicki pies 00:08:42
  Kiedys, czas pokaze, moze dowiesz sie o co chodzi z ta sekwencja liczb.
  Nie bedzie Tobie do smiechu, raczej bedziesz zachodzil w glowe jak to mozliwe.
 • @Krzysztof Szotowicz 22:06:51
  A ten lotniskowiec w ogóle dopłynął, żeby straszyć Turcję?
  Pewnie zabrakło paliwa, w połowie drogi.

  Rosja pokazała juz ze bombardując pasterzy kóz, i szkoły i szpitale, po czym "osiągnęli swoje cele". Śmiech na sali, bombardowanie byłych Syryjskich rafinerii, żeby wymusić w ten sposób zwiększenie ceny ropy i ratunek swojej gospodarki A może liczyli na zniesienie sankcji, i zapomnienie o Ukrainie w dobie walki ze wspólnym wrogiem?
  Budżet się nie domknął i strach ruskich obleciał i tyle w temacie.
 • Po 10 latach dobrobytu, buraków pastewnych jeść dla Putina rosjanie nie będą
  Co to znaczy "zrobili z grubsza porządek"?
  Realnie niewiele się zmieniło bo strony konfliktu utrzymują z grubsza dotychczasowy stan posiadania. Rządowi zdobyli trochę terenu na tzw zadupiu, morale im wzrosło i tyle dobrego. Ostatnimi czasy proporcjonalnie do użytych sił znacznie więcej osiągnęli Kurdowie wspierani przez USA.
  W polityce liczą się realne możliwości i ich projekcją. A tu potencjał Rosji jest ograniczony. Militarnie, ekonomicznie i politycznie to blady cień dawnego ZSRR

  Rosja stosuje politykę rozpalania i wygaszania ognisk w różnych miejscach na świecie. Przed Syrią "paliło się" na Ukrainie, później ognisko przygaszono i rozpalono w Syrii, pamiętać należy że Ukraina i Syrią to nie jedyne ogniska Putina. Do takich punktów które można rozpalać i przygaszać należy Mołdawia, państwa bałtyckie w szczególności Estonia, Bałkany gdzie zapalnikiem może być Serbia albo Czarnogóra, Kaukaz z całą mozaika w postaci Gruzji i Abchazji, jak i Armenia z Azerbejdżanem i sprawą Górnego Karabachu, do tego Czeczenia i Inguszetia, ponadto rejon Azji Środkowej a tu głównie Uzbekistan i Tadżykistan. Już nie długo będziemy świadkami jak Putin "podlewa benzynę" pod swoje kolejne ognisko, a gdzie to się stanie wie tylko on sam.

  Na Kaukazie sytuacja jest bardzo napięta. Wystarczy iskra i wszystko wybuchnie.
  Powolny , ale ciagły spadek poparcia społecznego dla polityki Kremla.Ogromne ryzyko załamania gospodarczego lub konieczności głebokiego sięgniecia do rezerw walutowych w ciągu najbliższego roku.
  Ciągłe i nieprzerwane pogarszanie się parametrów gospodarki kraju mające już charakter chroniczny.Degeneracja społeczeństwa, nauki, elit, nieprzerwany drenaż finansowy wszelkich warstw społecznych. Od oligarchów do biedoty. Pojawienie się protestów społecznych na tle ekonomicznym.
  Szybko pogarszająca się sytuacja ekonomiczna na prowincji (o tym się mało mówi, a Rosja to nie Moskwa i Peter, a własnie regiony).
  Po 10 latach dobrobytu, buraków pastewnych jeść dla Putina rosjanie nie będą .

  http://www.defence24.pl/326689,putin-osiagnal-cele-strategiczne-rosja-redukuje-wojska-w-syrii-komentarz
 • @eonmark 00:03:15
  Witaj eonmark,

  Jakoś tak inaczej gadasz niż przedtem. Tak bardziej od serca. Ludzie czują potrzebę zmiany w sobie na miarę czasów, które nadchodzą. Lawinowo przestawiamy się na żywność własnej produkcji, alkohol przestaje nam smakować, ilość ćwiczących (bieganie, joga i inne formy ćwiczeń fizycznych) wzrosła kilkakrotnie – w tym roku treningi TaiChi w naszej grupie rozpoczęło 3-4 razy więcej początkujących niż w poprzednich latach. Oglądanie telewizji zaczyna być już wyraźnie passe. To wszystko są wyraźne oznaki bliskiej zmiany sposobu w jaki przeżywamy nasze życie. W taki właśnie sposób życie na tej planecie elastycznie reaguje na zmiany. Aby nie zostać zmiecionym przez wichry dziejów, tak jak piszesz, nie trzeba budować bunkrów ani kupować złota. Dobry karabin i stosy amunicji też nie pomogą. Trzeba zwyczajnie włączyć czucie. Trzeba otworzyć serce.
 • @Nibiru 05:26:58
  //czy to może te 3 liczby na Times Square w NY z portretem S. Hawking'a?//


  To one.

  Dlatego sie tam pojawily, jako 'potwierdzenie' tego co na czas zostalo 'odkryte'...lub 'odebrane'...

  Specjalnie nie przejmowalbym sie konkretnymi datami, bo obowiazuje je prawo plastyki...wczesniej wyznaczona 'konkretna date' mozna w razie potrzeby nieco uelastycznic, wszystko dziala cyklicznie.

  Te 3 numery sa informacja dotyczaca wydarzenia ktore jest spodziewane.
  Dotyczy roli LHC.


  Hawkings symbolizuje pararelne swiaty, tunele czasoprzestrzenne i ...ostrzezenia przed dzialalnoscia lhc oraz nawiazywaniem kontaktu z 'obca' zewnetrzna cywilizacja.

  Powiedzmy, ze komus udalo sie w starozytnym kodzie odnalezc nie tylko sposob podrozowania ale ich adres...
  Ktory zostal zakodowany celowo i przeznaczony na odkrycie w okreslonym przedziale czasowym.
  Tuz po tym jak nastapi odkrycie, zaczyna byc potwierdzane w charakterystyczny przez nich sposob dzialania, czyli subtelnie wysublimowany, tak zeby nie dawac pewnosci zwyklym ludziom ze odkrycie jest 100% trafne az do momentu fizycznego potwierdzenia na drodze empirycznej.

  11 symbolizuje dwie kolumny, ktore stanowia przenosnie 'bramy' - przejscia.
  16 symbolizuje gwiazde, nasza - slonce, ktore zakrzywiajac czasoprzestrzen w obrebie swojego ukladu dzieki grawitacji z jednej strony a dzieki elektormagnetyzmowi z drugiej, laczy sie z jednej strony ze swoimi planetami a z drugiej z innymi sasiednimi gwiazdami za pomoca tuneli czasoprzestrzennych - podprzestrzennych.

  48 pozostawie w tym momencie bez opisu.

  symbolizuje konkretne miejsce lata swietlne stad.

  Potwierdzilem to jak do tej pory, w 3 kulturach, dwuch centralno oraz poludniowo amerykanskiej oraz egipskiej, znalazlem rowniez wskazowki w kambodzy, oraz indiach.
  Rwoniez znalazlem potwierdznie tuneli czasoprzestrzennych, roli gwiazd w tym procesie ktore jednoczesnie lacza sie z powyzszymi numerami.

  Czas pokaze czy sie myle.


  W cernie pracowali od poczatku nad nowoczesna forma 'wiezy babel' ktora zamierzaja otworzc drzwi po tej stronie.

  Dodam ze w bibli jest zakodowany jezykiem symbolu einstein w kontekscie 'mostu einsteina-rosena'...

  Brzmi fantastycznie, wrecz psychiatrycznie, i zdaje sobie z tego sprawe.


  : )))


  Na obecnym etapie nie publikuje jeszcze pelnego wyjasnienia.
 • @Krzysztof Szotowicz 09:35:54
  //Jakoś tak inaczej gadasz niż przedtem. Tak bardziej od serca.//

  Znasz moje pisanie z neonu ale ja pisze o tym wszystkim konsekwentnie od prawie 9 lat.

  Bywalo i bywa ze pisze jezykiem oschlym, bywa ze wyglada tak jakbym odbieral ludziom nadzieje ze mozna ten swiat jeszcze uratowac.
  I Czesto wyglada tak jak jest.
  Potrzeba czasu niektorym wiecej niz innym zeby zrozumiec powody dla ktorych nie pisze o tym ze ta zgnila cywilizacje mozna uratowac.

  Wielu tutaj mialo wielkie problemy ze zrozumieniem prostych mechanizmow na szczytach wladzy.
  Wielu widzialo w putienie wybawce od nwo...teaz czesc juz dojrzewa i zaczyna wreszcie rozumiec ze chlopaki graja do jednej bramki w roznych koszulkach.
  Niektoryz zaczynaja sie teraz nawet madrowac na te tematy, zapomniawszy jak jeszcze niedawno oburzali sie kiedy pojawialy sie slowa o tym ze cale towarzystwo liderow swiata to jedna klika trzymana za umysly i jaja.

  Ty sie oburzales ze pisalem o tym ze transormfacja zycia na planecie w sposob katastroficzny jest nieunikniona.
  Mowiles ze jestem czlowiekiem malej wiary, ze sila wyzsza moze powstrzymac wszystko to zlo ktore zmierza do autodestrukcji...ze jestem nihilistyczny odbierajac nadzieje oraz energie niezbedna do dzialania na rzecz uratowania...

  Teraz rozumiem ze zaczynasz rozumiec juz nie tylko ze wszyscy siedza w jednym bagnie ale ze owa katastroficzna natura transformacji gunkcjonowania cywilizacji ludzkiej na naszej planecie jest nieunikniona...

  Nigdy nie bylem nihilistyczny, a dolce vita, carpe diem to moje dewizy zyciowe, w oparciu o prawe zycie we wlasciwej rownowadze zlotego srodka.
  Zdrowy styl zycia oraz wiara i zrozumienie tego ze swiat w obecnej formie musi odejsc towarzysza mi od dekady, i nie sa wynikiem ostatniej mody.
  Zgadza sie ze ludzie przeczuwaja zmiane dziejowego wiatru.
  Wiatr ten jest efektem strumieni informacyjnych ktore otwarte umysly wylapuja w naturalny sposob.
  Media, wbrew pozorom informuja ludzkosc na kazdym poziomie swjej aktywnosci, tak dokumentalistycznie jak rozrywkowo.
  Dla wiekszosci jest jak za dni noego, ale dla tych ktorzy czuwaja , obraz zblizajacej i nieuniknionej burzy jest wyrazny.

  Mielismy i jeszcze mamy czas zeby zrozumiec, zeby dokonac zmian indywidualnie, zmieniac nasze najblizsze otoczenie, zeby zarazic prawoscia, miloscia, zrozumieniem potrzeby zdrowej rownowagi tyle istot ludzkich ile sie da.
  To jest potencjal, to jest odkupienie, to jest zaczyn i to jest dar.
  Zrozumienie i praca.

  Przygotowywanie bunkrow, skup zlota, dobre sa dla ludzi o nizszej duchowosci, kttorym nie udalo sie jeszcze dojrzec w tym cyklu.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof Szotowicz 22:06:51
  Rosja użyje obrony powietrznej w Syrii wobec wszystkich celów, które uzna za zagrożenie!..Nikt nie ma prawa naruszać przestrzeni powietrznej Syrii. Rosja użyje systemów obrony powietrznej w Syrii przeciwko wszelkim celom, które uzna za zagrożenie dla rosyjskich wojskowych, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. „Wychodzimy z podstawowych norm międzynarodowych, nikt nie ma prawa naruszać suwerennej przestrzeni powietrznej Syrii. Utworzono i skutecznie działa mechanizm zapobiegania incydentom w powietrzu z USA, ale wszyscy partnerzy zostali ostrzeżeni i wiedzą, że nasz system obrony powietrznej zostanie wykorzystany przeciwko jakimkolwiek celom, które uznamy za zagrożenie dla rosyjskich wojskowych. Chcę podkreślić, do każdych celów”, — powiedział Putin.
  Ps...To ja rozumiem ! Dlatego nazistowski Pentagon wycofał z Bliskiego Wschodu F22 . Ciekawi mnie jaki teraz kretyn będzie chciał sprawdzić skuteczność rosyjskich systemów OPL. Wreszcie, dość już zachód bezkarnie, bez zezwolenia władz Syrii, robił sobie poligon na i nad Syrią!! Skoro Putin twierdzi że zastrzeli jakiś zachodni samolot, to zastrzeli, rachunki trzeba wyrównać. Myślę, że chodzi tu o samoloty wiadomego kraju. Turcji, które by chciały atakować Kurdów. Putin, Orban i Zeman to chyba jedyni europejscy politycy z jajami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej