Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Niebezpieczne zabawy Anglików z ruskim niedźwiedziem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Baba Wanga przepowiadała, że wielka wojna zacznie się na gruzach Syrii, kiedy już wszyscy odtrąbią pokój. Najbliższe dni pokażą czy miała rację.

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że dla Rosjan liczy się tylko potwierdzanie  wielkości, siły i prestiżu Rosji. Wszelkie inne sprawy, zostaną przez potencjalnych wyborców prezydenta Rosji potraktowane wzruszeniem ramion. Niestety do spraw naruszających te podstawowe dla nich kryteria wyboru, należy utrata godności spowodowana policzkiem wymierzonym im przez Anglików. Abstrahując zupełnie od tego, kto rzeczywiście otruł Skripala, reakcja Anglii zostanie odebrana, jako niesłuszne oskarżenie i nieuzasadnione działanie przeciwko ich narodowi. W sumie to jeszcze nie jest takie istotne - ot działanie jakich wiele w ostatnich latach. Jednak gdyby (a na to się niestety zanosi) USA wespół z Anglią i pewnie Francją też, zaatakują bez mandatu ONZ (bo przecież Rosja zawetuje) wojska Assada w Syrii, przed nosem lotnictwa rosyjskiego, to wówczas Putin będzie miał poważny dylemat. Jak odpuści i pozwoli sobie grać na nosie m.in Anglikom, to wówczas Rosjanie odbiorą to jako poważny dyshonor i mogą zdecydować na innego, czyli bardziej energicznego władcę Rosji. Jeżeli zaatakuje, to będziemy mieli chyba najpoważniejszy kryzys bezpieczeństwa światowego od kryzysu kubańskiego.

KOMENTARZE

 • Kto stracił "godność"?
  Nie rozumiem w jaki sposób Rosja utraciła "godność"?
  Godności to wyzbywają się Anglicy i to od dawna.
 • *1
  //Abstrahując zupełnie od tego, kto rzeczywiście otruł Skripala//

  A można od tego "abstrahować " ? można abstrahować od cywilizacyjnych pryncypiów ? od tych wszystkich pierdół w rodzaju:dowody,śledztwo,praesumptio boni viri.Wszystko to psu w dupe? koniec z dyplomacją,koniec z wypracowanymi przez stulecia normami prawa międzynarodowego.Po co to komu skoro jest fejsbuk.
  Oj łatwo,łatwiutko przychodzi autorowi stan absolutnego zdziczenia.
  "Absolutnego" bo wykazywanego poza świadomością,mimowolnie,niechcąco.
  I to wszystko mimo złych doświadczeń z niedalekiej przeszłości !

  BYŁY PREMIER PRZEPRASZA ZA BŁĘDY "BYŁY MYLNE DANE"
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-panstwo-islamskie/newsy/news-byly-premier-przeprasza-za-bledy-dane-byly-mylne,nId,1909770

  PROBLEMY LIBII I PROBLEMY EUROPY.DAVID CAMERON UMYWA RĘCE
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-kryzys-w-libii-i-problem-europy-david-cameron-umywa-rece,nId,2274468

  Autor prawdopodobnie ma problemy z odruchami warunkowymi.To przykre ale to jego osobista sprawa.Na szczęście nie wszyscy tak mają i szybko się uczą.
 • @Robik 15:56:37
  Poczytaj moją notkę jeszcze raz, może zrozumiesz o co chodzi. Prawdziwą utratę godności poczują Rosjanie wtedy, gdy Putin po bezpodstawnych oskarżeniach Anglików pozwoli pod nosem swojego lotnictwa i systemów przeciwlotniczych S400 działać lotnictwo USA i Anglii przeciwko Asadowi w Syrii, nie posiadając na to mandatu ONZ. To nawet przypomina działanie tego gazu użytego w Anglii. Pojedynczy składnik nie jest bardzo szkodliwy, ale razem z drugim tworzy śmiertelną mieszaninę.

  W zasadzie to wybory w Rosji nie mają wielkiego znaczenia. Nawet po wyborach, obrona Syryjczyków będzie w oczach Rosjan jak najbardziej słuszna. A przecież o to chodzi, aby żołnierz był głęboko przekonany o swojej moralnej słuszności i o tym kto jest jego wrogiem. Tak będzie po obydwu stronach walki i obydwu stronach oficjalnej opinii społecznej. Idealne warunki do rozpętania piekła.
 • @ikulalibal 16:07:06
  Widzisz kolego, różnimy się tym, że ja nie cierpię na chorobę pod nazwą rusofilia. Na rusofobię też szczęśliwie nie zachorowałem. W moich rozważaniach biorę pod uwagę według mnie najbardziej prawdopodobny wariant, w którym Żydzi zdobywając w 1917 roku Rosję, dalej trzymają ja w swoim uścisku, zachowując tylko pozory że jest inaczej.
  Tu Żyd, tam też Żyd. mając we władzy obydwie strony szachownicy, mogą dowolnie manipulować ustawieniem figur i pionków, aby dla gawiedzi wszystko wyglądało na prawdziwą grę. Cały teatr jest zorganizowany tylko dla tego, że to nasze ręce i umysły i nasza jednostkowa wola są potrzebne, aby coś się działo. Dlatego wojna o umysły jest jedyną prawdziwą wojną jaka póki co się toczy.
 • @Kruk63 16:19:35
  //Tu Żyd, tam też Żyd.//

  Tak tandetne argumenty to nie dla mnie.One znajdują swoich amatorów ale akurat ja się do nich nie zaliczam.
  W zamian za to proszę odpowiedzieć na kilka prościutkich pytań

  Który język podbił już wszystkie kontynenty i prawie wszystkie narody ?

  Które państwo od czterech stuleci pełni rolę "złodziejskiej meliny" do której po dzień dzisiejszy zwozi się zrabowane na świecie bogactwa?

  Pod jurysdykcją którego państwa znajduje się 90% offshorów ?

  W jakim państwie urodzili się ,żyli i tworzyli ,teoretycy wszystkich antyludzkich ideologii?
 • @ikulalibal 16:32:59
  KGB, FSB, SRW, GRU - to wewnętrzna walka rosyjskich służb - o władzę na Kremlu.
 • @Talbot 19:00:59
  CBŚ, CBA, ABW, SKW, SWW... - to wewnętrzna walka polińskich służb o władzę pod żyrandolem ;-DDDD
 • @ Autor
  "Niestety do spraw naruszających te podstawowe dla nich kryteria wyboru, należy utrata godności spowodowana policzkiem wymierzonym im przez Anglików."

  Ruscy musieliby mieć nie po kolei w głowie, żeby "tracić godność" po każdym pierdzie jaki na ich temat przyjdzie z Zachodu i z Polin ;-)))
 • @ Autor
  "Jeżeli zaatakuje, to będziemy mieli chyba najpoważniejszy kryzys bezpieczeństwa światowego od kryzysu kubańskiego."

  Może coś o atakach na Libię, Irak, Iran, Jugosławię, Ukrainę?
  Może coś o kolorowych rewolucjach?
  Może coś o "karnawałach"?

  To oczywiście nie jest zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa....

  A może tak coś o polskim bezpieczeństwie po utracie przez Polskę:

  - przemysłu ciężkiego
  - przemysłu lekkiego
  - banków
  - handlu
  - mediów
  - kilku milionów obywateli

  ????????

  Ja wiem, to wina Ruskich....
  Znów "stracili godność"
 • @Robik 15:56:37
  "Godności to wyzbywają się Anglicy i to od dawna."

  Przodująco się wyzbywają...
 • @ikulalibal 16:07:06
  "A można od tego "abstrahować " ? można abstrahować od cywilizacyjnych pryncypiów ?"

  Odpowiedź jest zawarta w czołówce bloga:

  "Kruk63 - Wolnomyśliciel...."
 • @Kruk63
  Ławrow: Rosja dobije terrorystów w Syrii. Rosja dobije terrorystów w Syrii, w tym także w Gucie Wschodniej oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. „Mówiąc o Syrii, chcę powiedzieć, że będziemy kontynuować walkę z terrorystami, dobijemy ich, pomożemy ich dobić we Wschodniej Gucie, gdzie syryjskie wojsko prowadzi teraz operacje przy naszym wsparciu" powiedział Ławrow na czwartkowym forum „Rosja państwo możliwości". „Będziemy naturalnie wprowadzać przerwy humanitarne. Tak jak ogłosiło wczoraj nasze ministerstwo obrony, ci, którzy się wydostać i otrzymać pomoc humanitarną, mogą z tych korytarzy skorzystać" dodał rosyjski minister spraw zagranicznych.

  Ps..No i się Brytole wściekają, ciekawe ilu już ich tzw. "doradców wojskowych" we Wschodniej Gucie zginęło. Pewnie nie mniej niż w Aleppo. Tam to się działo...Tak trzymać a ewentualne próby pomocy terrorystom ze strony państw zachodnich potraktować nowym waszym uzbrojeniem. Będzie dobry poligon na testy np awangardy. Opiekuni tych terrorystów zrobią teraz wszystko żeby zaszkodzić tam Rosji. To dosyć pewne. Scenariusze już leżą na stołach Pentagonu. Dlaczego Syria nie poddaje się od 6 lat ? I ostatni akt międzynarodowego terroryzmu USraela wobec Syrii. Państwa zachodnie "były praktycznie pozbawione możliwości okazania nacisku na politykę Syrii, dlatego, że państwo to nie miało długów zagranicznych i zobowiązań wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego". Syria była samowystarczalnym i niezależnym państwem. Ponadto, zawsze okazywała wsparcie Palestynie i Libanowi w oporze przeciwko izraelskiej polityce. To spowodowało, że przeciwko niej zaczęto prowadzić wojnę. W tej chwili można zauważyć najgorszy scenariusz prowadzenia niszczącej wojny w celu przemiany państwa w kolonię. Wykorzystuje się wszystkie możliwe sposoby. Terroryzm jest międzynarodowy, a przykładem tego był atak na lotnisko Szajrat, dokonany również przez zbrojne ugrupowania, które popierają USA i ich sojusznicy. Systematycznie niszczona jest infrastruktura, założono ekonomiczną blokadę i polityczną izolację. Ale bez względu na ciężką sześcioletnią wojnę, naród syryjski się nie poddaje, walczy przeciwko agresorom, dlatego, że na szali leży jego wolność, powiedział Mahdi Dakhlallah. I coś w tym musi być, polowanie na karaluchy w wykonaniu zwiadowców "Wagner". Złapany łącznik motocyklowy plus jeden odstrzelony.

  sendvid.com/1zar2z9s
 • @Kruk63
  Sztandar amerykański, niegdyś, słusznie czy nie, uważany za symbol walki o wolność i symbol wolności jako takiej, stał się dziś symbolem niczym nie ograniczonego bandytyzmu międzynarodowego w wykonaniu samozwańczego żandarma/hegemona, który nie podlega nikomu i żadnym prawom boskim ani ludzkim. Popatrzmy na pospieszne akty wasalności i lizusostwa politycznego tzw. "polityków polskich" wobec bandyckiego, terrorystycznego ostrzelania terytorium suwerennego państwa Syrii, przez rakiety US Army, której dysponenci stawiają się ponad prawem i konwencjami międzynarodowymi, nie usiłując nawet przez moment szukać potwierdzenia w faktach tego, kto i w jakim celu użył broni chemicznej przed kilku dniami w Syrii.
 • Czy Mundial padnie ofiarą?
  Jak można się było spodziewać, im bliżej do wyborów w Rosji bym bardziej hegemon mnoży prowokacje mające podkopać Putina. Jedną z nich było niedawne odstrzelenie łotewskiego banku ABLV, który hegemon oskarzył o wszystko możliwe, od zwyczajowego prania pieniędzy po zagrażanie bezpieczeństwu Ameryki. Błyskawiczny upadek banku był tego konsekwencją.

  Dla każdego banku gniew hegemona kontrolującego „walutę rezerwową” oznacza kłopoty. Przekonały się o tym banki szwajcarskie które zaatakował parę lat temu. Dla ABLV zarzuty hegemona oznaczały run na depozyty i odcięcie od krótkoterminowych pożyczek dolarowych. To oznaczało praktycznie koniec.

  Unia, zamiast bronić położonego w końcu w strefie euro banku przed agresorem, albo przynajmniej princypialnie stać na pozycji prawa i wymaganych procedur, zadziałała jako wspólnik napadu z miejsca nakładając moratorium na działalność banku. Zamknięcie instytucji, która błyskawicznie zebrała blisko $2mld aby opanować run, nie było wcale konieczne. Wygląda prędzej na planowaną vendettę. Jak się to ma do trwającego latami „ratowania” autentycznych greckich bankrutów?

  Wiele wskazuje na to że ABLV został odstrzelony bo był istotnym ogniwem w kontaktach wschód – zachód w Europie czego opętany histerią odcięcia Rosji od reszty kontynentu hegemon nie może znieść. Wobec tego jak kowboj wchodzi do europejskiego saloonu i w samo południe odstrzeliwuje sobie wybraną ofiarę. Gardłujący na co dzień o praworządności unijni wasale dziwnie jakoś w tej sytuacji zamilkli. A niech by tak Juncker odstrzelił bez ceregieli takiego, dajmy na to, Goldmana, oskarżając go jednostronnie o „pranie pieniędzy”. Oj, to by się działo!

  Hec antyrosyjskich na tym jednak nie koniec. W czymś co na kilometr zalatuje false flag operation, w stylu sfingowanego napadu na radiostację w Gliwicach, ktoś sprzątnął niedawno w UK byłego rosyjskiego podwójnego agenta. Od razu kontrolowane media w EU rozsiewają przygotowane wcześniej kawałki jak to Rosja masowo likwiduje zdrajców i jakich to ekstra sankcji potrzeba teraz w odpowiedzi.

  Jak tam konkretnie Rosja pomaga zdrajcom przenieść się na tamten świat nie bardzo jednak wiadomo. Wiadomo natomiast tyle że Rosjanie z pewnością nie są aż takimi durniami za jakich europejską publikę mającą w to uwierzyć bierze hegemon kontrolujący media.

  Jeżeli nawet Putin chciał by kogoś zlikwidować to musiałby być chyba obłąkany czyniąc to właśnie w przeddzień wyborów w Rosji oraz na trzy miesiące przed początkiem Mundialu, również w Rosji. I z wyborami na wynik których hegemon nie ma, mimo że by chciał, żadnego wpływu można obawiać się czy otrucie Scripala nie jest prowokacją hegemona wymierzoną właśnie w Mundial…

  Mundial to wielkie wydarzenie, święto najpopularniejszego sportu na ziemi. Miliardy przez miesiąc oglądają transmisje i emocjonują się walką zespołów narodowych o tytuł. Udana organizacja mistrzostw wzmacnia prestiż organizującego je kraju i jego leaderów. Co zatem gdyby tak Mundial został nagłe zakłócony jako „sankcja” na Putina?

  O, to by było coś. Sportowo hegemonowi to zwisa, bo i tak nie ma tam nic do gadania. Ale cios w prestiż Rosji i Putina byłby znaczny. Wszystkie te inwestycje i te przygotowania na nic. Do tego wielki zawód na całym świecie. I kto temu winien? A no, wiadomo, mogli nie truć szpiega i przede wszystkim mogli zachowywać się tak jak inni. Ergo, również wywrócić się na grzbiet i dać się zwasalizować jak Jelcyn. I tak, w spontanicznej akcji nieposiadające się z oburzenia na otrucie szpiega narody mogą próbować Mundial zbojkotować czy też próbować go gdzieś przenieść, przykładnie karząc organizujący go kraj i jego prezydenta. Kto wie, może nawet młodzież rosyjska, wkurzona brakiem transmisji, wyszłaby z nudów na ulice i w miejsce Mundialu urządziła Putinowi jakiś majdan? Mokry sen Waszyngtonu by się wtedy spełnił.

  I nie jest to, niestety, całkiem SF. Wszystko zależy od tego czy europejscy wasale zachowali jeszcze minimum rozsądku, i minimum godności, aby nie wpaść do końca w to co wygląda na szytą grubymi nićmi prowokację. Sądząc po obkładaniu ich eksportów przez Trumpa cłami zaporowymi bez żadnej riposty można mieć co do tego pewne wątpiwości.


  https://dwagrosze.com/2018/03/czy-mundial-padnie-ofiara/#more-8209
 • @
  "Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że dla Rosjan liczy się tylko potwierdzanie wielkości, siły i prestiżu Rosji."

  Tylko? A ja sądziłam, że chodzi o potwierdzenie siły i prestiżu, żeby odstraszyć wroga, który otacza i osacza ze wszystkich stron, a nie dla prestiżu jako takiego.?

  Skoro Baba Wanga przepowiedziała wojnę, to pewnie Putin dotrzyma sojuszu i zaatakuje, choć niekoniecznie dlatego, aby ratować własne czy rosyjskie ego i wygrać wybory.
 • @Lotna 20:05:44
  Napisałem w komentarzach poniżej notki jaki jest moje zdanie na temat całej sytuacji. Sytuacji o krok od wojny światowej mieliśmy w ostatnich latach kilka, więc i ta może się uspokoić. Uspokoić, bo ci którzy tym interesem kręcą, uznają że jeszcze nie dość w nas lęku i nienawiści. Jednak jestem przekonany, że za każdym razem obydwie strony "konfliktu ściśle trzymają się jednego planu. A prestiż lub jego utrata to tylko siła napędowa dla działań pionków. Figury mają inne.
 • Systemowi anglo - amerykanskiemu pali sie grunt pod nogami
  O ile w przypadku Husejna i jego deklaracji przejscia na euro,oraz Kadafiego i jego pomyslu uni pułnocnoafrykanskiej ze zlotym denarem mozna było jakos zaradzic[wiadomo dyktatorzy]. O tyle taka tendencja nakreslona przaz Rosje to juz powazniejszy problem,parasol atomowy jaki ma Rosja moze ochronic odejscie wielu panstw od dolara tym samym pozbawic USA i caly system angloamerykanski globalnego podatku[czytaj kradzierzy]zbudowanego na narzuconej swiatu walucie rezerwowej jaka jest dolarktory uczynil USA militarna i gospodarcza potega[ktoby nie chcial miec w piwnicy drukarki dolarow i je drukowac ponoszac tylko koszt farby i papieru] Rosja stworzyla zagrozenie utraty monoolui tylko Rosja moze ten proces przeprowadzic,niestety niema jak Rosji tego wyperswadowac bo np ,,wielka fala, zmyje zachod. pozostaja wiec wojny peryferyjne, finansowe ,gospodarcze,oczernianie prowokacje itp coz innego im pozostaje. podobnie widzi to Benjamin Fulford. Ich system zyl z niewolnictwai koloni,potem neokolonializmu teraz osja moze im to ograniczyc ....

  Niezależnie od wydarzeń na niebie, amerykański system petrodolarowy jest obecnie w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ponieważ najwięksi eksporterzy ropy, Rosja, Wenezuela i Iran, sprzedają ropę bez przechodzenia przez system dolara. Próby amerykańskiej agendy zmiany reżimu w Iranie i Wenezueli do tej pory zawiodły; Ośmiela to innych głównych eksporterów energii, takich jak Katar i Indonezja, na myśl o ominięciu petrodolara. Ponadto Rosja po raz pierwszy podwoiła swoje możliwości eksportu ropy naftowej do Chin 1 stycznia już nowym rurociągiem.
  Pakistan również zadał poważny cios starszemu systemowi, ogłaszając, że użyje chińskiego juana w handlu, jednocześnie wypędzając 1,4 miliona Afgańczyków i zapraszając Chiny do zbudowania tam bazy wojskowej. Oznacza to, że dochody z heroiny z Afganistanu mogą być zagrożone. Ponieważ petrodollar jest dokładniej opisany jako petro-narko-dolar, to także wielki cios dla starego systemu.
  Na tym tle Chiny rozważają 18 stycznia jako datę rozpoczęcia handlu kontraktami futures na ropę denominowaną w chińskim juanie i złocie. Benjamin Fulford
 • @Lotna 20:05:44
  Polska podejmie zdecydowane kroki wobec Rosji? MSZ ujawnia dwa potencjalne scenariusze. Wiceszef polskiej dyplomacji Bartosz Cichocki poinformował, że możliwe jest podjęcie przez Polskę kroków wobec Rosji w reakcji na próbę zabójstwa Siergieja Skripala. Jak się okazuje, w grę wchodzą dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze: działania na poziomie narodowym lub w koalicji państw. Wiceminister Cichocki pytany, czy Polska może przyjąć jakiegoś rodzaju sankcje wobec Rosji w związku z przeprowadzonym na terenie Wielkiej Brytanii atakiem chemicznym na byłego agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala i jego córkę Julię, przyznał, że brane są pod uwagę „kroki na poziomie narodowym i w koalicjach państw”. To gama różnych działań; najpierw je wprowadzimy w życie, a dopiero potem będziemy o nich mówić poinformował wiceminister Cichocki, który odpowiada w resorcie dyplomacji m.in. za sprawy wschodnie oraz politykę bezpieczeństwa. Zaznaczył jednocześnie, że Polska działa na rzecz wypracowania „wyrazistego stanowiska” w ramach UE i NATO, które wyrażałoby solidarność z Brytyjczykami wskazując przy tym na „odpowiedzialność i obowiązek Rosji” ustosunkowania się do zarzutów strony brytyjskiej „zamiast aroganckiego i cynicznego ich dezawuowania”. Działamy na rzecz podejścia do incydentu w Salisbury jako zjawiska w relacjach Rosji z Europą, a nie w dwustronnych relacjach między Moskwą a Londynem. Uważamy, że zostało narażone życie i bezpieczeństwo obywateli UE. Stało się coś bardzo niedobrego, świadczącego o kolejnym etapie degradacji polityki rosyjskiej w kierunku pełnej nieodpowiedzialności. Jeśli nie udzielimy zdecydowanej odpowiedzi na poziomie europejskim, transatlantyckim, to ta polityka będzie podlegała dalszej degeneracji w kierunku dla nas bardzo niebezpiecznym podkreślił wiceminister. Pytany, czy obecny moment sprzyja podniesieniu przez Polskę na forum międzynarodowym kwestii będących przedmiotem sporu z Rosją, np. w sprawie wraku rządowego Tu-154M, który cały czas przetrzymywany jest przez stronę rosyjską, wiceminister stwierdził, że rozmowy na ten temat prowadzone są „osobno”. Dopytywany, czy możliwe jest w najbliższym czasie skierowanie przez Polskę pozwu w sprawie zwrotu wraku do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze dodał, że ewentualne przyspieszenie w tej sprawie nie będzie miało związku ze sprawą Skripala, lecz „z zakończeniem procedur, analiz prawnych, które toczą się w MSZ”. Polska nie podda się pomysłom wymiany wraku na ustępstwa Polski na forum Unii i NATO. To się na pewno nie stanie. Nie będziemy płacić za coś, co i tak należy do nas zapewnił wiceminister spraw zagranicznych. Jednocześnie wiceszef polskiej dyplomacji wyraził zarazem nadzieję, że „społeczeństwa europejskie, obudzone incydentem w Salisbury, zwrócą uwagę także na postępowanie strony rosyjskiej przed i po katastrofie smoleńskiej”. W świetle zarzutów w sprawie ataku chemicznego w Salisbury, wcześniej w sprawie zestrzelenia MH17, przetrzymywanie wraku naszego samolotu rodzi coraz częściej pytanie, co Rosja ma do ukrycia dodał wiceszef MSZ.


  Ps..Coś chyba nie tak z dyplomacją państwową. Akurat w sprawie próby otrucia szpiega, Polska powinna wykazać większą wstrzemięźliwość i nie wybiegać przed szereg. Nasi politycy to już niczego się nie nauczą. Czy do nich kiedyś dotrze, że nie jesteśmy mocarstwem, że niedźwiedzia się nie drażni dla "zabawy", że obsikiwanie i gryzienie go po kostkach mija się z sensem? Ręce opadają, słów brak. Od 1945 po dziś dzień Polska, decyzją władz w Warszawie, zachowuje się jak najemny klakier opłacany złudą bezpieczeństwa gwarantowanego przez swojego opiekuna. Kiedyś podlegaliśmy wschodowi, teraz tracimy twarz dla zachodu. Polska nie prowadzi autonomicznej polityki opartej na prawdzie i twardych faktach. Kazano nam szukać broni masowego rażenia w Iraku - pojechalim w ciemno, żeby wielki brat się nie obraził. Kazano nam uznać niepodległość Kosowa i tym samym braciom Serbom odebrać ich terytorium? Uznalim, bo strach było odmówić prośbie Busha...Teraz każe nam się wierzyć, że Rosja stoi za otruciem jakiegoś agencika, którego wypuściła ze swojego więzienia kilka lat wcześniej... Może naprawdę Polska nie ma innego wyjścia i musi się zachowywać niegodnie...To wszystko mnie zasmuca. A teraz pytanie pouczające: Co na temat sprawy Skripala sądzi Finlandia? Rozumiem, że USA może sobie kroki jakieś podejmować, ale Polska? Tydzień ofensywy byśmy nie wytrzymali, a Angole na pewno nie przyjdą nam z pomocą, nawet USA. Rosja to jest nasz bliski sąsiad, więc powinniśmy prowadzić politykę neutralną. Coraz mniej mi się podoba pan premier. Ciekaw jestem kiedy Morawiecki albo ktokolwiek z jego rządu przyjmie zaproszenie od Grupy Bilderberg na spotkanie... Wtedy wszystko będzie jasne. I znowu Polska wybiega przed orkiestrę! Czy w Polsce naprawdę nie ma rozumnych elit? Czy są wyłącznie elyty o niewolniczych umysłach? Dobrze by było, żeby Polacy wyzbyli się ciągotek do niewolnictwa. Więcej godności. Polska obecnie nie ma, żadnego ale to żadnego interesu w wymachiwaniu zardzewiałą szabelką. Angole i tak mają jak zawsze mieli Polskę jeżeli nie w czterech literach to zawsze na ostatnich miejscach w rankingu ważności. Zawsze ale to zawsze Polskę rozgrywali. Brytyjczycy nie maja pojęcia honoru, w takim prawdziwym znaczeniu ani w takim w jakim pojecie honoru funkcjonuje wśród Polaków. Brytyjskie elity zawsze poświęcą Polskę dla swoich interesów. Nie wiem dlaczego polskie elity są więźniami jakiejś mitomanii? Jakiejś wszechogarniającej głupoty? Narobią kłopotów za które płacić musi Naród. A jak zrobi się gorąco, to niemal wszyscy uciekną z Polski? Jak z Izraelem trzeba odrobinę odwagi to podkulają ogon. A jak z Putinem to nie jest zupełnie nasza sprawa to zgrywają bohaterów. To co wyprawiają od grudnia zeszłego roku przechodzi już po prostu ludzkie pojęcie. Niestety, na najbliższe wybory nie idę (pierwszy raz od 1989 r.) bo już nie mam na kogo głosować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej