Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Papież Wojtyła, niechlubnej pamięci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Inne zdanie o "świętym" papieżu

Z biegiem czasu, ujawnia się coraz więcej faktów, świadczących o tym, że przemiany ustrojowe, które zaistniały w naszym kraju prawie 30 lat temu i nawet wcześniej, nie były wcale efektem obywatelskiego, spontanicznego i powszechnego buntu, ale zaplanowanym przez wywiady skokiem na Polskę. Jeszcze nie do końca wszystko jest jasne, ale już dziś można powiedzieć, że planowana operacja zakończyła się sukcesem. Nasz przemysł legł w gruzach, kraj został zadłużony, a władze w kraju, od 28 lat sprawuje ta sama ekipa, dbająca o to, aby właściwy interes nie doznał uszczerbku. Przy okazji naród został podzielony na dwa wrogie sobie obozy i teraz już raczej niemożliwy jest jakikolwiek spontaniczny odruch obronny, bo prędzej sami sobie skoczymy do oczu, niż obronimy to co jeszcze zostało.
Projekt prowadzony na tak ogromną skalę (podobne „przemiany” zaszły w większości krajów byłego bloku wschodniego), nie może pozostać niewidoczny dla właściwych służb wywiadowczych. Podejrzewam, że w większości krajów Zachodniej Europy, była świadomość tego co się święci, jednak z uwagi na wartość tortu do podziału, wszyscy milczeli, aby nie wywoływać alertu u ofiar.
Watykan, z uwagi na specyfikę swojej działalności, posiada bardzo dobre rozeznanie w sprawach międzynarodowych projektów wywiadowczych, przejmowania nowych rynków, etc. Podejrzewam że jakość informacji będących w jego posiadaniu, dorównuje tej u największych światowych mocarstw, czyli można założyć że doskonale orientuje się co się dzieje i co się będzie działo w niedalekiej przyszłości.
Pamiętam z jaką uwagą przyjmowaliśmy każde słowo JPII, podczas homilii głoszonych w naszym kraju. Odbierałem te słowa, jako zachętę do pogłębiania przemian ustrojowych w dotychczasowym kierunku. Co najwyżej słyszeliśmy ostrzeżenia, aby nie utonąć w materializmie. Natomiast nie powiedział niczego, co pomogło by nam wzmóc czujność. Nie padły słowa o tym że kraj niechybnie idzie na zatracenie. Wytresował nas dokumentnie. Jedliśmy mu z ręki i choćby jedno słowo ostrzeżenia padło z jego ust, historia Polski mogłaby potoczyć się w innym kierunku. Jednak takie słowo nie padło.

Padło za to padło jedno zdanie o tym aby duch stąpił i odnowił oblicze ziemi. Rok później agent służb, podrzucony do stoczni motorówką poprowadził strajk, który zakończył się założeniem Solidarności.  Niezwykła koincydencja.

KOMENTARZE

 • Bzdury dawno nie slyszane!
  "Watykan..... posiada bardzo dobre rozeznanie w sprawach międzynarodowych projektów wywiadowczych, przejmowania nowych rynków, etc." Kon by sie usmial jakie ksieza maja pojecie o polityce.
  Czlowieku, naczytales sie chyba "Faktow I Mitow" o Maybachu ojca Rydzyka albo Onetu. Masz pretensje, ze JP2 nie byl jasnowidzem? Co jeszcze mial robic? Jak Jackowski trupy znajdowac? Myslami stoly podnosic?
 • Stefan Wyszyński
  ,,i choćby jedno słowo ostrzeżenia padło z jego ust,, .. jak mogło paść kiedy on promował Nowy porządek świata .

  To Wyszyński ostrzegał i tłumaczył nam jak dzieciom .. dobrobyt buduje się latami ciężką pracą i nie ma tu znaczenia system polityczny . No ale jego głos zgasną w 1981 roku .
  A turysta Wojtyła ... gadał o kapitalizmie co to miał mieć w sobie socjalizm.
 • @staszek kieliszek 23:44:33
  Za komentarz 0*
 • 5*
  DK
 • @fabi 23:53:51
  Nie przesadzajmy z propolskością Wyszyńskiego.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/10/zwyciestwo-przyjdzie-przez-maryje/
 • Na grobie Popiełuszki rozstawiono ucztę okrągłego stołu , Krwią Zycha podpisano cyrografy
  „Pamiętam z jaką uwagą przyjmowaliśmy każde słowo JPII, podczas homilii głoszonych w naszym kraju.”

  Czyżby ? Z uwagą ?

  Prawda nas wyzwoli … lecz głupim nawet rozum odbierze
 • @ Autor
  Programy "Solidarność" oraz "Habemus Papam" (a także "Agca") w zasadzie nie były wymierzone w Polskę jako taką. To nie my byliśmy celem tylko dominacja nad Eurazją. My zostaliśmy tylko użyci do destabilizacji bloku wschodniego. Inne programy to "Star Wars", "Olimpiada", "Mudżahedin", w Chinach "Tian'anmen", wcześniej w Iranie "Ajax".
  Jest to stary proces którego początki najłatwiej dostrzec podczas rewolucji bolszewickiej w Rosji, kiedy to banksterzy wysłali swoje posiłki, aby zagarnąć bogactwa Rosji, potem pozostałe.

  Podobieństwa do obecnej sytuacji:

  - program "Mudżahedin" został zamieniony na dwa programy "Donbas" i "Syria"
  - Program "Olimpiada" został zamieniony na igrzyska w Soczi i Mundial w Rosji
  - Program "Agca" - tu chyba najbliżej jest "Niemcow"

  Programy te mają za zadanie osłabienie polityczne i ekonomiczne Rosji, która stanowi główną przeszkodę militarną do podbicia Eurazji.

  Istotna różnica jest taka, że teraz blok wschodni, to nie tylko wspólnota polityczna i militarna, ale także coraz wyraźniej rysująca się wspólnota monetarna (BRICS) osłabiająca pozycję dolara i tym samym USA.
  Przy czym USA nie powinno być postrzegane jako suwerenny kraj ale raczej jako zbrojne ramię międzynarodowych grandziarzy. W całkiem spore g... wdepnęli zatem Amerykanie....

  Oczywiście 5*
 • @Jasiek 06:18:56
  W zasadzie należy też przypomnieć, że operacja "WTC - 9/11" również miała na celu przejęcie zasobów Eurazji ale znajdujących się pod zarządem pomniejszych przeciwników:

  - Irak - program "Broń masowego rażenia"

  - Afganistan - program "Talib/opium"

  Dodatkowy bonus to odsunięcie "szaleńca" który przebąkiwał coś o handlu ropą za "ojro" i zajęcie lepszych pozycji wyjściowych przed wyprowadzeniem ostatecznego uderzenia na Rosję i Chiny.
 • @Jasiek 06:18:56
  O ile są podobieństwa w programach "Mudżahedin" - "Syria" i "Olimpiada" - "Mundial" to należy zadać sobie pytanie co będzie odpowiednikiem programu "Solidarność" - czyżby "Dobra Zmiana" ;-DDDD

  No ale "Habemus Papam" to sam już nie wiem...
  W każdym bądź razie jak nagle wepchną jakiegoś Polaka na przynajmniej pozornie trochę ważniejszy stołek, to należy zachować ostrożność.
  Oczywiście nie należy tu moim zdaniem uwzględniać programu "Prezydent Europy" bo to nie jest raczej program banksterów, ale program niemiecki ewakuacji i przechowania Donka.
 • @jax 01:05:02
  Popiełuszko dla Polskich "majdaniarzy" był tym samych co dla Ukraińskich majdaniarzy "Niebiańska sotnia" albo Litwinienko czy Skripal dla zachodu w walce z Rosją.

  Przecież tu gołym okiem śmierdzi prowokacją mającą zdyskredytować władze PRLu i pobudzić solidaruchów do nienawiści.

  Sprawców złapano i jakoś bardzo łagodnie się z nimi obeszli...
  i nikt z solidaruchów nie domaga się pogłębiania tematu, żydowskie media zamilkły ... a o takim Katyniu żydowskie media nie milkną ani na chwilę...
  O "Niebiańskiej sotni" też żydowskie media zamilkły... nie ma tematu a taki był jazgot ...

  Za chwilę zamilkną na temat Skripala .. bo już się mleko wylało...
  już świat widzi że to była prowokacja.

  Z takiej perspektywy lepiej, wyraźniej widać czym w istocie było zabójstwo Popiełuszki.
 • @Oscar 08:57:32
  "Za chwilę zamilkną na temat Skripala .. bo już się mleko wylało...
  już świat widzi że to była prowokacja."

  A teraz Firiza Mej będzie tańcować na rurze ;-))))

  Ciekawe czy wydaleni dyplomaci wrócą...
  Jak oni to wyjaśnią?
  A może zamilczą...

  Pozdro!
 • @Oscar 08:57:32
  "Sprawców złapano i jakoś bardzo łagodnie się z nimi obeszli...
  i nikt z solidaruchów nie domaga się pogłębiania tematu, "

  To jest śmiertelnie niebezpieczny temat.
  Sumliński powiedział, że w sprawie zdarzyły się zgony już po roku 2000.
  A Ruscy stąd już wyszli...

  Podobnie może być ze "Smoleńskiem" - tylko Braun wspomniał o obecności Petraeusa bezpośrednio przed "czwartym po-dejściem"
 • @Rzeczpospolita 00:13:39
  ,Nie przesadzajmy z pro polskością Wyszyńskiego.,,

  Słuchaj , nie należę do zwolenników KK , z prostego powodu ... mijają się z tym co głoszą .
  Nie możemy porównywać kościół po wojnie i teraz . Ograniczenia nałożone na niego , powodowało to ze był zdrowy . Inna była mentalność ludzi i to nie tylko w Polsce .
  Wracam do Wyszyńskiego . Nie pisałem ze był pro Polski ..ale teraz mówię że tak . Oczywiście Kościół z natury był anty komunistyczny a to przez ateizm głoszony Komunistów . Jest to pewien paradoks .

  Wojtyła .. dla mnie jest postacią negatywną , z dobrym pijarem .
  Kiedy w Ameryce południowej ludność walczyła o godność .. Popierana była przez kościół ich biskupów . Nazywało to się teologia wyzwolenia .
  Po dojściu do władzy przez Wojtyłę , usunął biskupów bratających się z ludem .
  Nie przeszkadzało mu to w Polsce , gdzie Watykan szmuglował kasę i sprzęt w walce z władzą . To właśnie Polski kościół był motorem napędowym przewrotu . Co tu mówić , sam brałem w tym udział .
  Te pomniki , nazwy ulic ,placów , szkół ..........................za życia .
 • @fabi 10:56:53
  Wojtyła np kanonizował Chorwackiego zbrodniarza wojennego.
  Nawet w Polsce było trochę szumu natychmiast wyciszonego.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,992
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,1868

  W obozie koncentracyjnym dla Serbów w katolickiej Chorwacji urządzano zawody kto więcej Serbów zarżnie przy pomocy noża (przez poderżnięcie gardła). Najlepszy osiągnął wynik ok 1000 zamordowanych podczas jednej dniówki.... A wszystko pod ideologiczną nadbudową katolickich franciszkanów... których szefa JPII uczynił "świętym".

  JPII to zaprzeczenie świętego.. z wielu powodów.. to żydowski agent wypromowany na wysoki szczebel katolickiej hierarchii... być może po trupach.. szybko umierających poprzedników ..
  w czyim interesie .. łatwo zgadnąć.
 • @Oscar 12:11:40
  "JPII to zaprzeczenie świętego.. z wielu powodów.. to żydowski agent wypromowany na wysoki szczebel katolickiej hierarchii.."

  Ooooo! Oooo! Ale sej chłopie narobiłeś... ;-)
  Aj waj!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej