Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Taka straszna epidemia, a może jednak zwykły skok na kasę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystko wskazuje na to, że pod płaszczykiem pandemii ktoś ordynarnie chce odebrać nam resztki naszego majątku

W mojej poprzedniej notce https://www.salon24.pl/u/krukowisko/1029356,kilka-zdan-o-tym-jak-jest. podobnie jak wielu mi podobnych, argumentowałem, że obecna „epidemia”, posiada zbyt dużo wątpliwych aspektów, aby można było z ufnością przyjmować wszystkie informacje podawane nam przez media i publikacje rządowe. Moją notkę oparłem M.in. na informacjach podawanych przez oficjalną instytucję ds rejestracji zgonów w Europie http://www.euromomo.eu/slices/map_2017_2020.html. Tydzień temu ilości zgonów bardzo wyraźnie malały z tygodnia na tydzień. Ostatnie 7 dni, to był (przynajmniej w mediach) prawdziwy horror, a tymczasem na wykresach euromomo spadek śmiertelności jest jeszcze bardziej zdecydowany. Tak więc pytam: GDZIE JEST TA EPIDEMIA??? Przez wielu określana nawet pandemią!

Szukając konkretnych treści w całej tej sprawie, znajduję kilka:

Stoi ponad połowa gospodarki i będzie stać tak przez następne tygodnie, o ile nie miesiące.

W Polsce małe i średnie przedsiębiorstwa a także osoby prywatne, nie zdążyły zgromadzić wystarczającego kapitału aby przetrwać ten okres bez szkody dla zgromadzonego majątku

Większość krajów, jak na komendę zaczęła drukować gigantyczne ilości pieniędzy bez pokrycia. Większość tej kasy powędruje do banków, bo jednorazowe zasiłki dla osób prywatnych małych przedsiębiorstw stanowią niewielki procent wyasygnowanej kwoty.

W ciągu następnych strasznych miesięcy oszczędności nam się skończą i co wtedy? Ktoś kto przez całe życie pracował nad swoją firmą i wypracował już jakąś stabilność, słysząc o spodziewanym w krótkim czasie końcu epidemii, weźmie kredyt, mając nadzieję na odbicie gospodarki. Ktoś inny, kto w kwietniu stracił pracę i już nie ma za co żyć, weźmie kredyt. Jednak, jeżeli epidemia nie ustąpi, aby spłacić zaciągnięty kredyt, trzeba będzie spieniężyć prawdziwy majątek za w sumie zwitek papierków bez wartości. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że właściciele banków staną się właścicielami dóbr prawdziwych, a nie nadmuchanych balonów z zielonego papieru. Okaże się że prawie wszystko wkoło nas już nie należy do nas, ale właśnie do tych enigmatycznych właścicieli banków.

Ponieważ śmiem wątpić w prawdziwość informacji sprzedawanych nam w dziennikach, uważam, że cała ta hucpa, ma na celu właśnie ograbienie nas z tego, co nam jeszcze zostało.

KOMENTARZE

 • wygląda mi na to, że
  Niestety, powrotu do tego co było nie będzie (to se ne wrati). Zbyt dużo trybów w tej machinie zostaje z premedytacją wymontowanych. Po paru miesiącach izolacji, zaszczepieniu i pozwoleniu na opuszczenie miejsc zakwaterowania stwierdzimy ze zdziwieniem, że znajdujemy się w NWO (Nowym Porządku Światowym), podobnym z wyglądu i zasad działania do wielu widzianych ostatnio filmów dystopijnych. Będziemy zależni (we wszystkich aspektach egzystencji) od KORPORACJI.
 • autor
  zeby zawalic system wystaczy wprowadzic do niego " bledy fatalne "
  wyjsc na ulice , otworzyc puby , restauracje , przestac honorowac karty platnicze , nie placic zusu , podatkow , rat kredytowych , ANARCHIA ???? nie, to jest smierc systemu , systemu opartego o strach . Tylko co w zamian ???????
 • To nie chucpa ani nie zmowa to epidemia.
  żeby zatrzymać epidemię trzeba zatrzymać gospodarkę...a ludzi wysłać na "kwarantannę" inaczej się nie da.
  Inaczej zachoruje 70-80% a umrze 2% z nich co w takich Chinach oznacza 30 mln ludzi, w USA ze 7 mln ludzi a w Polsce z 600 tys ... a pewnie i więcej bo jak szpitale przestana przyjmować chorych to śmiertelność wzrośnie ze dwa razy albo i więcej...również dla innych chorób...nastąpi praktyczny brak opieki medycznej.
  Na takie straty żadna władza nie może pozwolić choć niektóre tak kombinowały (W.Brytania, Szwecja, Białoruś)
  Trzeba więc zatrzymać gospodarkę... ale ludzie musza jeść...muszą mieć dzisiaj już prąd i wodę oraz ogrzewania..

  Część może przerwę w pracy i zarobkach jakoś sfinansować z oszczędności o ile banki będą miały tyle gotówki by wypłacić ludziom te oszczędności (a nie mają) trzeba więc bankom tej gotówki dosypać...
  Ale nie wszyscy mają oszczędności .. wielu żyje z miesiąca na miesiąc...
  tym trzeba dostarczyć środków na podstawowe zakupy...
  No i mamy wyjaśnienie dlaczego rząd "rozdaje" w popłochu pieniądze i bankom i ludziom..
  Alternatywą wykluczającą banki jest wprowadzenie kartek na żywność...
  ale nie ma jak dostarczyć kartek na prąd czy wodę...
  Państwowy prąd czy państwową wodę może państwo dostarczać za darmo jakiś czas ale prywatne geszeft się na to pewnie nie zgodzą...
  im trzeba zapłacić więc państwo daje ludziom pieniądze by opłacili prywatne geszefty...

  Nie ma wyjścia
  albo ignorujemy epidemię i godzimy się na śmierć od 2-4 % populacji i więcej w wyniku kryzysu gospodarczego (taka śmiertelność tez wywoła kryzys bo poumierają specjaliści z największym doświadczeniem..wodzowie narodu...ludzie którzy decyduje o gospodarce..prezesi..dyrektorzy...specjaliści najwyższej klasy..ogólnie ludzie już dojrzali czyli starsi..).

  albo tłumimy epidemię ze wszystkich sił licząc na sukces i krótkotrwały kryzys...
  tu gwarancji nie ma ... a ten pierwszy scenariusz daje pewność ogromnego załamania systemowego.

  chyba ....że...
  ktoś wynajdzie skuteczną i tanią szczepionkę która wygasi epidemię...
  a wtedy idioci ignorując epidemię nic nie robiący będą uważali się za mędrców nad mędrcami bo wyjdą na tym wygrani...
  ale szczepionki nie ma a epidemia nie czeka na szczepionkę...
  a za miesiąc tych co się nie bronią zeżre z kopytami...
 • @Oscar 09:29:30
  Pieprzysz Panie Oscarze jak ciężko potłuczony. Jakby Panu producenci szczepionek płacili. Jak na zamówienie.

  Nie rozumiem, jak można wielokrotnie pisać rozsądnie ze zrozumieniem spraw i rzeczy, a za chwilę tak jak powyżej? (A ostatnio jeszcze odnoszę wrażenie, żeś Pan sPiSiał do szczętu.

  Niewiarygodne, co sztucznie wywołany, telavizyjny strach jest w stanie zrobić z rozsądnym, wydawałoby się, mężczyzną...

  P.S. A odnośnie tematu z publikacji głównej, to swoje zdanie w tym temacie wyraziłem wcześniej tu:
  https://oswiat.neon24.pl/post/154102,stan-wojenny-do-potegi-entej#comment_1653378
 • "Taka straszna epidemia, a może jednak zwykły skok na kasę"
  ----------
  Jeżeli dysponuje się niemal całą forsą tego świata - tą już wydrukowaną i tą, która dopiero będzie drukowana - to można zarobić wywołując pandemię - i można zarobić na pandemii zaistniałej samoistnie. Jak się nie obrócić - to zadek zawsze z tyłu.
  Wniosek?
  Ważne jest - kto straci ale akurat to - nie stanowi tajemnicy. Straci Nowak i Kowalski.
 • @Kmieć 09:43:58
  Dzięki za komplementy...
  jednak w sprawie epidemii mam odmienne zdanie..
  ..i nie płacą mi koncerny farmaceutyczne..
  i nie sPISiałem tylko doceniam to co robi PIS co nie zmienia mojego krytycznej oceny polityki zagranicznej i historycznej.

  Już tak mam ... że potrafię docenić zalety najgorszego wroga i ocenić wady najlepszego przyjaciela... (przyjacielowi tego nie mówię brutalnie ale raczej delikatnie by nie robić mu przykrości..)
  bo doceniać "zalety" przyjaciół i krytykować "wady" wrogów jest łatwo..
  to wprost populizm..
 • Jak dostać "Oskara" ?
  .
  Pokazuje nam
  @Oscar 09:29:30

  i sam rozdaje komplementy:
  "idioci ignorując epidemię", ignorując przy tym, że nie chodzi o żadną "empidemię", to byłby pryszcz, ale o "pandemię WHO" a więc zglobalizowaną "epidemię".

  Co wiemy o źródle tej jako to WHO nazwał "pandemii" ? źródłem jest Wuhan in ChRL. O ChRL z wiadomych względów wiemy niewiele, o Wuhan tym bardziej.

  - https://marucha.wordpress.com/2020/03/26/zaskakujace-slowa-lekarza-nikt-w-polsce-nie-umarl-na-koronawirusa/

  "Wuhan jest chińskim centrum badania techniki wirusowej"

  Jak się dostanie "Oskara" to nie słyszy się takich wypowiedzi przedstawiciela Włoch, że we Włoszech nie prowadzi się żadnej statystyki, która obejmowałaby jedynie przypadki śmierci spwodowane przez Covid-19, czy grupę koronawirusów, bowiem Covid-19 jest tylko jedynm z nich. Włochy podają liczbę wszystkich zmarłych, która zwykle wynosi ok. 2000 zmarłych na dzień.

  Aby także Oskar zrozumiał, nie ma żadnych danych z Włoch ile osób padło ofiarą Covid-19.

  Ale pozostaje liczba zakażonych. Tu wyjaśnienie, każdy z nosi w sobie nawet parę rodzajów koronawirusów, to jest dobrze, bo nasz organizm może wyćwiczyć obronę przeciwko nim, wtedy powstaje odporność imunologiczna. Liczba "zakażonych" Covid-19 zależy więc w pierwszym rzędzie od liczby przeprowadzonych testów Covid-19, których początkowo było mało, teraz jest więcej. Rośnie liczba przeprowadzonych testów, rośnie z tym liczba "zakażonych".

  To wyjaśnienie jest może trudne dla laureatów "Oskara", bo wymaga pewnych zdolności analitycznych, ale spróbujmy.

  Poniższy tekst w linku należy potraktować krytycznie, ale zawiera on ciekawe zestwienie

  - https://marucha.wordpress.com/2020/03/27/chiny-oszukaly-caly-swiat-brawo-chiny/

  Tezy autora Kruk63 trzeba też rozważyć, no bo jeśli ma on choć trochę racji, to "niech się Bóg na nami zmiłuje".
 • @Laznik 10:36:24
  o załączniku...niezła zastraszająca teoria spiskowa trzymająca się "prawdopodobieństwa..
  poza jednym kluczowym faktem...
  skoro epidemii nie ma to do cholery czego się boi ta reszta świata często przecież wroga Chinom ? przecież każdy kraj ma własnych specjalistów epidemiologów, własnych strategów gospodarczych i własne rządy .. czasem nie własne ale przecież nie Chińskie..
  Skąd ta panika na świecie ? Udawanej pandemii nie da się zaszczepić na świecie...aż tak głupich rządów na świecie nie ma...

  Odpowiedź nasuwa się sama...
  mamy pandemię...prawdziwą...a skala jej skutków zależy mocno od skuteczności obrony.. a jedyną znaną dzisiaj obroną jest izolacja..
  a izolacja to zatrzymanie gospodarki.. a zatrzymanie gospodarki to ...itd itp..

  a faktem jest że Chiny są teraz na wygranej pozycji i teraz mogą wykupić świat i grać rolę autentycznego wybawcy czyli dostawcy maseczek, inkubatorów, techniki zwalczania wirusa... oraz wszelkich innych dóbr..

  Pytanie kluczowe to kto tę pandemię wywołał...
  Chiny przewidując taki jej przebieg ?
  Czy wrogowie Chin nie przewidując takiego jej przebiegu...
  Czy może to po prostu naturalna pandemia albo wypadek przy pracy w laboratorium..

  Ja zdecydowanie stawiam na tę drugą wersję i równie zdecydowanie wykluczam wersję pierwszą..
  Nie mogę wykluczyć wersji trzeciej (żywioł, los, przypadek)

  co nie znaczy że nie mogę się mylić ... bo tylko zbieram okruchy informacji z sieci.. i je analizuje.
 • Polski rynek deweloperski ,został przejęty przez Ares Management Corporation i fundusz Griffin Real Estate z USA.
  Z dyrektorem Ablem Godfreyem z Luksemburga na czele.

  Ostatnim akcentem seryjnej akwizycji na krajowym rynku deweloperskim było niedawne nabycie ponad 98-procentowego pakietu akcji Murapolu

  Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news-akwizycje-deweloperskie-na-polskim-rynku-nieruchomosci,nId,4401910#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  https://www.aresmgmt.com/about-ares/our-team


  Kiedy taniutkie pozostałe przejęcia "upadłych" resztek polskich firm???
 • Dobry wykres pokazujący jak świat sobie radzi z wirusem.
  https://pbs.twimg.com/media/EUOv9yhU8AEaV0L?format=jpg&name=small

  Ilość zachorowań w czasie (w dniach) od rozpoczęcia w danym kraju epidemii..

  Najgorszą krzywą zarażeń mają USA
  Tam gdzie krzywa robi się płaska nie ma nowych zakażeń.
  Polski tam nie ma ale każdy może sobie ją dorysować..
  Polska będzie na dole krzywej poziom kilku set zakażeń i słabo rosnąca..

  Jest też kilka prostych pokazujących szybkość zarażania...
  podwajanie co 1 dzień
  podwajanie co 2 dni
  podwajanie co 3 dni
  podwajanie co tydzień.

  Te proste pokazują grozę sytuacji w poszczególnych krajach.
 • @Oscar 11:40:54 Czyżby to byla KARA BOŻA, jako że "prędzej wielbłąd przez ucho igielne, niżli bogacz
  Ciekawostka. Dwa NAJBOGATSZE (licząc dochód na d... mieszkańca),stosunkowo małe kraje, SZWAJCARIA i LUKSEMBURG, mają obecnie NAJWIĘKSZĄ W EUROPIE ILOŚĆ ZACHOROWAŃ na COVID-19 na milion ich mieszkańców: Szwajcaria - 1,626, Luksemburg - 2,925.

  Pomiędzy nimi sytuuje się New York State z 2672 zachorowaniami na milion mieszkańców. Ale na poziomie Prowincji oczywiście wciąż KRÓLUJE LOMBARDIA ("wynalazczyni publicznych banków", za co z Kościoła została w XV w. wyklęta) ze swymi 36 tysiącami zachorowań na 10 mln mieszkańców.

  Czyżby to była KARA BOŻA, jako że "prędzej wielbłąd przez ucho igielne, niżli bogacz do Królestwa niebieskiego"?
 • @Berkeley72 12:32:41
  hehehe jestem nie wierzący...
  ale wierzę że czasem sprawiedliwość się dokonuje w trybie samoistnych lub sprowokowanych mechanizmów i wbrew woli globalnych bandytów..

  Coś takiego się chyba dzieje..
  i nie wiemy jak to się skończy globalni bandycie ciągle stanowią globalną i niebezpieczną dla świata siłę..
 • 5*
  ".. ograbienie nas z tego, co nam jeszcze zostało."
  także mam takie zdanie, do tego zadłużenie Państwa spowoduje jego sprywatyzowanie. Totalitarny system niewoli społeczeństwa jest wprowadzany na naszych oczach.

  Jako ciekawostkę dodam, że w piątek samoloty nad Poznaniem spowodowały, że niebo wyglądało jak mleko. Nie niebieskie, nie pochmurne, a całe mleczne.. po tym zacząłem kaszleć, a w gardle poczułem ucisk jakbym miał tam kamień.. moja żona, która nigdy nie ma kaszlu, też zaczęła kaszleć :(
 • @Oscar 11:02:51
  ------------
  "Pytanie kluczowe to kto tę pandemię wywołał...
  Chiny przewidując taki jej przebieg ?
  Czy wrogowie Chin nie przewidując takiego jej przebiegu...
  Czy może to po prostu naturalna pandemia albo wypadek przy pracy w laboratorium..

  Ja zdecydowanie stawiam na tę drugą wersję i równie zdecydowanie wykluczam wersję pierwszą..
  Nie mogę wykluczyć wersji trzeciej (żywioł, los, przypadek)"
  ------------
  IV możliwość - dla mnie najbardziej prawdopodobna - to rządzący naprawdę USrahellem i rządzący Chinami - działają do pospołu.
  Wniosek?
  Na tym etapie mądrości - wszystko - co jest dobre dla Chin - jest też dobre dla światowego, czarciego pomiotu - chociaż niekoniecznie jest to też dobre - dla samych Jankesów.
 • @demonkracja 13:38:27
  śmiała hipoteza..
 • O krasnoludkach, czyli jaka ta pandemia straszna !!
  .
  @Oscar 11:02:51

  ”Skąd ta panika na świecie ? ”
  Propaganda + histeria + policyjna przemoc = panika

  Już w 2009/10 ogłosiło WHO pandemię „świńskiej”, ale bez policji, nie udało się spowodować paniki. To jest powtórka, ale z zupełnie inną organizacją, skuteczniejszą, w końcu było doświadczenie sprzed dekady, więcej na ten temat

  - https://spartakus.neon24.pl/post/153873,media-wirus-to-narzedzie#comment_1650505

  ”aż tak głupich rządów na świecie nie ma ”
  W Szwecji nie ma aresztu domowego, w RFN w zasadzie też nie, we Francji, Hiszpanii, Polsce jest, a więc są rządy głupie i nawet głupsze.

  „mamy pandemię ”, nie, mamy parodię.

  ”kto tę pandemię wywołał... ”, nie wywołał tylko ogłosił, WHO, finansowana przez przemysł farmaceutyczny i B.& M. Gatesa, tego od „Windows”.

  „Czy wrogowie Chin ”, ChRL jest jednym z najważniejszych elementów globalnego systemu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/

  obok USA, EU, Rosji i paru mniejszych. Między nimi nie ma żadnej wrogości tyko konkurencja, n.p. Rosja małpuje prawie wszystko to, co robią na Zachodzie.

  „wypadek przy pracy w laboratorium ”, raczej nie, bowiem ChRL była zbyt dobrze przygotowana, w tydzień wybudować dwa szpitale ?! To się nawet w ChRL nie da bez przygotowania. Na doniesieniach z ChRL nie należy zbytnio polegać, z Polski zresztą też.

  Skutki operacji „Pandemia” nie będą zdrowotne ale finansowe, w następstwie masowych bankructw i zubożenia w ostatecznym wyniku też zdrowotne. Czego prości ludzie nie rozumieją, nie chodzi tu o jakąś pandemię, ale o sprowokowanie kryzysu światowego. Łup finansowy kryzysu 2008 szacowany był na 4-40 bilionów dolarów, łup, czyli transfer własności z gospodarki realnej do nierealnej. Ale prości ludzie uwierzą i w krasnoludki, jeśli im to jakiś rząd wmówi i zagrozi wysokimi karami lub więzieniem. Na tejże zasadzie funkcjonował nazizm i sowietyzm.

  Naturalnie nie można zabronić tym, którzy tylko wietrzą „teorie spiskowe”, wierzyć w krasnoludki i podobne.

  Spostrzegawczy dawno zauważyli, że w obozach migrantów (uchodźców) zarówno w Libii, Turcji jak i UE nie ma żadnej „pandemii”, migranci są zdrowi, no ale ci są w areszcie, a więc nie mogą się zarazić, nieprawdaż ?

  W międzyczasie wszystkie komentarze zniknęły, „Brak komentarzy. Bądź pierwszy! ”, mój komentarz odnosi się do komentarza Oskara na mój wpis.
 • @Oscar 13:58:04
  -----------
  "śmiała hipoteza..
  -----------
  Świrus ma oszałamiający globalny rozmach - więc muszą w to być do pospołu zamieszani wielcy gracze - i tyle.
 • @Laznik 17:49:26
  Witaj.. Neon jest czasowo niedostępny, za dużo tu wiedzy przeciwnej medialnej narracji. Zastanawiam się kiedy? a nie czy? bo że wyłączą Neon jest pewne. Takie portale dają wiedzę i przepływ informacji. Gdyby nie bloger RAM, nie wiedzielibyśmy o tym co dzieje się we Włoszech.
  Mamy czerpać zakłamane informacje z TVN i WP, o telavizji polińskiej szkoda pisać nawet..

  Ponoć 2mld przeznaczone na TVP poszły na wszystkie media głównego ścieku, aby szczekały jak trzeba.. 10mln starczy z tego na opłacenie trolli i hakerów walczących z portalami takimi jak ten..
 • @Oscar 09:29:30
  No nie tu się nie zgadzam.
  Stawiam zielone przeciwko orzeszkom że wyśmiewana Białoruś będzie miała dziwnie dobre statystyki.
  I niech będzie że każdy powie że to władze zatajają zgony, że to jak w Chinach nagle corona epidemia znikła bez śladu, i nikogo to nie dziwi.
  Rosja graniczy z Chinami a tam pewnie zawsze wiatr w stronę chińczyków wieje.
  A statystyki kraju pepsi i cocacoli jakie?
  Przerażające.
  To mam głupią tezę, to może to przez cocacole............


  Jak by Polacy przestali się obżerać cukrem w każdej postaci to pewnie tyle by nie chorowali na grypę, ale statystyk by to nie uratowało bo byłaby masowa depresja.
  Wybaczcie za nieskładność i niemerytoryczność ot takie moje.spostrzeżenia
 • @pepe1234 18:48:13
  mawiają; jest kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka..

  ku przemyśleniu

  Pozdrowił

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej