Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Kiedy nasza cierpliwość się wyczerpie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głupie postępowanie rządu RP, nie wynika z głupoty rządzących, ale ze scenariusza napisanego gdzie indziej.

Ktoś trafnie podsumował postawę rządu w sprawie koronawirusa że jest zero-jedynkowa. To znaczy, że każda ewentualność, nawet ta o krańcowo niskim prawdopodobieństwie, jest wystarczającym argumentem, aby postępując nawet wbrew prawu, zabierać nam nasze podstawowe prawa. Zauważcie tutaj szaloną dysproporcję. Aby zabezpieczyć się przed skutkami grypopodobnego wirusa, zabija się gospodarkę, bardzo ogranicza dostęp do usług lekarskich w innych schorzeniach oraz zamyka wszystkich ludzi w 4 ścianach na nie wiadomo jak długi okres czasu, nie bacząc na skutki zdrowotne i psychiczne. Jeden skutek takiego zamknięcia  jest łatwy do przewidzenia: ludzie będą po prostu wkurwieni. Różnie tłumaczy się taką powiedzmy to wprost, głupią i krótkowzroczną politykę władz, a to przez niezdolność do rządzenia w kryzysowej sytuacji przez pisowskie elyty, a to przez wybitnie złośliwy charakter koronawirusa, albo jeszcze przez konieczność naśladowania Chin, którym podobno udało się w podobny sposób wygrać z wirusem. 

Osobiście wątpię, aby każde z tych wyjaśnień, miało jakikolwiek związek ze sprawą. Po pierwsze, PiS od początku swoich rządów co chwila udowadniał (PO zresztą podobnie), że nie reprezentuje narodu mieszkającego między Wisłą i Odrą i reaguje na pociągnięcia sznurkiem skądś z wysoka. Z drugiej strony, jak by nie patrzeć na polityczne rozgrywki, na szczyty władzy trafiają ludzie, którzy potrafią kalkulować i wymyślać najbardziej fartowne dla siebie posunięcia. A tutaj szykuje się na własne życzenie, wybuch takiego wkurwienia, że nie tylko centralna, ale i lokalna władza zostanie zmieciona, przez powszechną niesubordynację obywateli, o ile nie przez coś gorszego. Sam rząd nie pozwoliłby sobie na taką głupotę. Przy takim scenariuszu, potencjalne tysiące ofiar koronawirusa, nie stanowiłyby dla rządu wystarczającego powodu, aby powtarzać chińską drogę, ryzykując zniszczenia równe małej wojnie i oczywiście ostateczną utratę dostępu do władzy. 

Pozostaje wyjaśnienie obcej decyzji wynikającej z takiego, a nie innego scenariusza, przypisanego dla Polski. Dlaczego tylko dla Polski, a nie innych krajów Europy razem z nami? Otóż w chwili obecnej przebywam w Niemczech i widzę że można inaczej. Nikt tutaj nie zakazuje wstępu do lasu, albo jazdy na rowerze, nie ma szczekaczek nawołujących do pozostania w domach, ani policjantów wlepiających mandaty za spacer z dziećmi po skwerze. Tutaj, tzn w Niemczech, można rozładować w zdrowy sposób stres związany z atmosferą zagrożenia epidemią. Tutaj nie dojdzie do gwałtownego wyzwolenia nabrzmiałych emocji, jak może się tak zdarzyć w Polsce. 

Czy erupcja niezadowolenia, w tej czy innej formie w Polsce, jest elementem wspomnianego scenariusza? Osobiście nie wierzę w realność obecnej pandemii, uważam, że w większej części, jest medialną wydmuszką, służącą do wywołania kardynalnych zmian w naszej cywilizacji. Niestety, jeżeli w następnym akcie tego przedstawienia, są przewidziane niepokoje społeczne, dobrze to nie wróży naszej pomyślności.

KOMENTARZE

 • 5*
  "Tutaj nie dojdzie do gwałtownego wyzwolenia nabrzmiałych emocji, jak może się tak zdarzyć w Polsce. "-
  - słuszna uwaga.
  Pozdrawiam
 • @
  Chazarstwo bada do jakiego stopnia można zrobić z Polski Gaze.
  Dobrze to wygląda, ogromny procent to idioci.
 • Rząd wydaje się na to przygotowywać
  tyle, że jak zwykle obudzili się z ręką w nocniku. Zamówienie na maseczki, które wyprzedano w lutym złożono z terminem realizacji na listopad. W ramach zabezpieczenia przed wybuchem społecznym zamówiono armatki wodne do rozpędzania tłumów również z terminem realizacji na listopad i grudzień. Kaczyński i Jaruzelski mają dużo wspólnego w myśleniu. Na co dzień prać Polakom mózgi za pomocą mediów, ale jak to nie wystarczy należy zastosować armatki wodne. Też nieźle piorą, tyle, że już nie mózgi.

  Dziś obserwujemy wzrost agresji w rodzinach związanych z sytuacją dość niespotykaną 24 godziny ze sobą, zwykle małżonkowie w dni robocze spędzają ze sobą 5-6 godzin + sen. Zbudowana tym agresja może wystąpić w formie rozwodów albo pogonienia tego rządu "kryształa" z "dzbanami pełnymi wazeliny".
 • PODPISUJE SIĘ POD TYM CO AUTOR PRZEDSTAWIŁ !
  Żydokracja system oparty na rasizmie ! gdzie 1-2 % mniejszość żydowska utrzymuje władze przy pomocy terroru policyjnych bandytów

  Słowianie jesteśmy na zakręcie historii ! coś jest za zakrętem , ja mam nadzieje że nadchodzi zmierzch żydowskiej dominacji w Polsce i Europie

  Wystarczy jakaś iskra a świat żydowskiej dominacji w Polsce runie !!!
  [ czy tą iskrą będzie wojna Dudy z Rosją o Krym ? ]

  Słowianie ocknijcie się ! nie bierzcie bezkrytycznie bełkotu żydowskiego jaki codziennie sączy się z żydowskich TV bo to tylko żydowska opcja świata z USA i Izraela !

  NEOSLAWIZM ! TO JEST DROGA DLA SŁOWIAN !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ Autor - 5*
  DK
  ______________

  Niestety, daje się nam we znaki ćwiczone przez Kościół od 1050 lat "bezmyślenie" i całkowity brak zorganizowania społecznego o co skutecznie zadbał zarówno PRL jak i aktualny żydowski reżim z jego totalitarnymi żydowskimi mediami.
  Nie mamy także możliwości korzystania z prawa, ponieważ w żydowskim reżimie IIIRP obowiązuje nie prawo, a jego swobodna interpretacja - a tzw. niezależność sądów i sędziów nie wiadomo, czy jest bardziej kpiną z nas, czy żydo-reżimowym żartem.
 • @Zawisza Niebieski 18:52:38
  Ja na szczęście mieszkam sam i nie mam możliwości molestować kogokolwiek. Ale jak byłoby nas więcej to noże z pewnością by latały.
  No ale mamy "pandemię"...
  Ja mam tę "pandemie" w dupie i jutro jadę na święta do mojej przyjaciółki. I co mi zrobią?
 • Do @Rzeczpospolita 18:57:49
  Pisze pan [ Nie mamy także możliwości korzystania z prawa, ponieważ w żydowskim reżimie IIIRP obowiązuje nie prawo, a jego swobodna interpretacja - a tzw. niezależność sądów i sędziów nie wiadomo, czy jest bardziej kpiną z nas, czy żydo-reżimowym żartem ]

  Panie Rzeczypospolita ! Ten system to ŻYDOKRACJA ! prawo i ochrona jest wyłącznie dla mniejszości żydo-chazarskiej !


  POLSKA BEZPIECZNA TO POLSKA NEUTRALNA ! w zgodzie z sąsiadami


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • x
  https://www.youtube.com/watch?v=M0C3URZxKGs

  z dedykacją dla "blogera" Pedanta.
 • @Autor
  "Pozostaje wyjaśnienie obcej decyzji wynikającej z takiego, a nie innego scenariusza, przypisanego dla Polski. Dlaczego tylko dla Polski, a nie innych krajów Europy razem z nami? Otóż w chwili obecnej przebywam w Niemczech i widzę że można inaczej. "

  "Czy erupcja niezadowolenia, w tej czy innej formie w Polsce, jest elementem wspomnianego scenariusza?"

  Niemców nie trzeba podporządkowywać bo już z natury są ulegli.

  Polaków trzeba albo złamać albo zabić.
  Pozatym Polska leży podobno (niestety) na bogatych złożach kopalnych.

  W sumie sam się zastanawiam, dlaczego dzicz anglosaska tak bardzo stara się stłamsić kraje Europy Środkowej (Polskę, Bułgarię, Rumunię najbardziej) mimo, że są one uległe jak baranek a nawet bardziej.
 • @kowalskijan584 19:48:34
  Dlaczego? Niech Pan się przyjrzy złożom Rumunii. :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:42:29
  " Dobrze to wygląda, ogromny procent to idioci."

  Niestety zgadzam się, że obecnie wielu Polaków to głupcy ale mam nadzieję, że to głupcy odwracalni

  tzn. to idioci którzy mogą zmądrzeć jeśli da im się wiadomość i pokaże jak używać rozumu.
 • @JimA 19:51:44
  Oni bez złotego pyłu nie działali ... dotąd. Tearz bawi ich inne złoże.
 • @JimA 19:51:44
  "Dlaczego? Niech Pan się przyjrzy złożom Rumunii. :)"

  Nie napisałem, że Rumunia ma dużo cennych kopalin (ale kto to wie?).
  Napisałem, że Polska (podobno) ma bogate kopaliny.

  Ja tylko się zastanawiam dlaczego kraje Europy Środkowej są tak niszczone gospodarczo i demograficznie. Gdyby chodziło o zwykły rabunek to przynajmniej demograficznie powinniśmy stać dobrze (więcej taniej siły roboczej). Tu jest jakieś drugie dno.
 • @kowalskijan584 19:52:25
  M.inn. dlatego czasami coś piszę. Tylko że to orka na ugorze bo ci co mnie czytają mają już swoje poglądy.
  Tracę czas?
 • @kowalskijan584 19:56:41
  "Dlaczego? Niech Pan się przyjrzy złożom Rumunii. :)"

  Nie napisałem, że Rumunia ma dużo cennych kopalin (ale kto to wie?).
  Napisałem, że Polska (podobno) ma bogate kopaliny."-
  - tak, wiem co Pan napisał. Polecam sprawdzić złoża Rumunii, jeśli to w ogóle jest jeszcze dostępne w "internecie" i prawdziwe. :)

  "Ja tylko się zastanawiam dlaczego kraje Europy Środkowej są tak niszczone gospodarczo i demograficznie. Gdyby chodziło o zwykły rabunek to przynajmniej demograficznie powinniśmy stać dobrze (więcej taniej siły roboczej). Tu jest jakieś drugie dno."-

  - nie ma żadnego innego drugiego dna tylko to samo dno co zawsze, a brzmi: DRANG NACH OSTEN!!! :)

  Jakkolwiek, polecam zapoznać się z ideą, policj... ups "bloger'a" Pedant wyjaśnia w swoim ostatnim artykule skąd to się wzięło. oczywiście ukrywa przestępców, ale da się jakoś wywnioskować z tekstu. :)

  Zdrowia!:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:52
  "Tracę czas?"-
  - och, nie tylko czas, ale wszyscy to robimy, ŚWIADOMIE PO COŚ!
  :) Użyję zwrotu, którego Pan nie lubi: DAMY RADĘ! BO ROBIMY TO WŁAŚNIE DLA SIEBIE, DLA NAS!
  tak, dla nas to robimy. :)
  No nie może Pan się z tym nie zgodzić.

  Pozdrawiam
 • ludzie będą po prostu wkurwieni.
  Ja na pewno nie. Bo można się wkurwiać, jeżeli jest nadzieja, że coś się zmieni. A ponieważ nie zmieni się nic - no, chyba że na gorsze - to po co się wkurwiać ???
  FTW.
  Przepraszam. PTŚ.
 • @SZS 20:39:48
  No, za starzy jesteśmy na "wkurw". Ale "świat" należy
  ........................................................... do młodzieży.

  :)
 • ...
  Alez sa przewidziane...globalne rewolucje...jaki nastepny, logiczny akt tej psychuszki.
  Opcja chinska...taaa...tam zamknieto caly kraj w domach, czy tylko jeden region?
  Roznica.
  Z eu i usa celowo zrobiono stajnie konsumenckie a z chin kolchoz niewolniczej pracy mas produkcyjnych ktoy obsluguje owe stajnie konsumenckie zachodu.
  Teraz wystarczy odebrac samodzielnosc klasy sredniej w zachodnim swiecie, ktora i tak erodowala od paru dekad przez
  kolejne fale kryzysow i zmiany prawne ktore byly zaprogramowana odpowiedzia na wczesniejsze wyrezyserowane kryzysy, a biednych jeszcze bardziej zbiddniec i nagle wszyscy uzalezniaja sie od rzadow.
  Rzady zeby sprostac zadaniu musza wprowadzic zamordyzm z elektroniczna obroza i...i zniewalaja ludzi w takim stopniu ze tylko biblijny opis sytuacji moze oddac sens tym wydarzeniom.
  No coz, masy podazaja od zawsze za wladca tego swiata, jego zepsuciem, ktore symbolizuja rzady- krolowie, cesarzowie, wodzowie...ci wspieraja sie kastami kaplanskimi, teraz role krola pelnia rzady, kaplanami sa 'naukowcy' a swita celebryci ...a na dole piramidy bydlo, czyli my.
  To my im dalismy wladze, i podarzamy za nimi i ich obietnicami ktorych nigdy nie spelniaja za to swietnie manipuluja spoleczenstwami regula dzielenia i rzadzenia.
  Tak wiec jezeli stworzy sie warunki upadku gospodarek a ludzie polapia sie ze w zasadzie wszystko o co walczyli zostalo im zabrane a teraz sie ich wiezi, pozostaje juz tylko bunt.
  A na ta okolicznosc szykowano sie od paru dekad.
  Prawnie i technicznie.
  Wzmpcnione wojsko, polocja, miedzynarodowe umowy o wspolpracy miedzy slozbami, podwyzki dla mundurowych.
  Proste mechanizmy psychologiczne dzialaja zawsze wedlug tego samego schematu.
  Polocja i wojsko lubia wiecej uprawnien, lubia czuc wladze, a wtedy chetniej wspieraja wladze od ktorej byt ich zalezy, i wczuwaja sie w role agresora, tylko tyle ze uchodzac za gwaranta ... stabilkzacji spolecznej, i chociaz moznaby nagle zamienic wolnosc spoleczna i wolnosc wypowiedzi na dyktature i zamordyzm, to najwieksza cnota pozostanie przeciez ... stabilizacja czyli bezpieczenstwo.
  Okazuje sie ze w piekle moze byc bardzo bezpiecznie, jak bylo w nazistowskich niemczech, komunistycznej rosji, czy obecnie w polnocnej korei czy chinach.
  Komunizm wlasnie wychodzi poraz kolejny z otchlani.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:42:29
  Mam nadzieję, że do nich się nie zaliczasz.
 • @Zawisza Niebieski 18:52:38
  ....pogonienia tego rządu "kryształa" z "dzbanami pełnymi wazeliny"

  Marzenie ściętej głowy. Patrz poprzedni komentarz. Jarek twierdz, że "większość" się na to nie zgodzi. Kropka. I tyle.
 • "Kiedy nasza cierpliwość się wyczerpie"
  -----------
  Kiedy?
  Otóż czarci pomiot dysponuje takim narzędziami i umiejętnościami, że to ewentualne wku*wienie się szykanowanych - skieruje przeciwko tymże szykanowanym. Po prostu - każdy może stać się potencjalnym źródłem bezobjawowym - co to zaraża innych w oczach drugich - więc łatwo podzielić jest naród. Łatwo podzielić - i wkurzenie skierować przeciwko wkurzonym a okupant będzie robić jak zwykle za sprawiedliwego, obiektywnego rozjemce w myśl - gdzie dwóch się bije... - i tak dalej.
  Wniosek?
  Tych "niedowiarków" - ustawią do pionu panikarze a okupant nie musi nic robić - poza dobrą miną do złej gry.
 • @Casey 21:33:07
  Twardego, bezmyślnego elektoratu PIS mamy ok. 20%, reszta to ci co się dali kupić za 500+, świnka+, krówka+. Gdy na to nie wystarczy, a nie wystarczy gdy skończy się czas prosperity to ci się od nich odwrócą. Wtedy pogonią "kryształa" i jego "dzbany".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:52
  "ylko że to orka na ugorze bo ci co mnie czytają mają już swoje poglądy.
  Tracę czas?"

  A skąd Ty to wiesz, że czytają Cię tylko ci co mają już raz na amen ustalone poglądy?
  Badania robiłeś czy to tylko twoje domysły?

  100 przeczyta, 50 zrozumie, 10 zapamieta.

  I to dla tych 10 warto pisać.

  Proste jak konstrukcja cepa.

  Praca u podstaw to ... podstawa :)

  Dobrze żeby doszła praca organiczna (nauka organizowania się). Ale to "2 etap reformy" :D
 • @eonmark 20:56:48
  "Alez sa przewidziane...globalne rewolucje...jaki nastepny, logiczny akt tej psychuszki."

  A gdyby tak zsynchronizować te przewidziane protesty? Wynik nie byłby ustalony. Pojedyncze, odizolowane protesty łatwo stłumić i nawet dać je jako zastraszycielski przykład innym niepokornym krajom.
  Ale gdyby je zsynchronizować...

  " Okazuje sie ze w piekle moze byc bardzo bezpiecznie, jak bylo w nazistowskich niemczech, komunistycznej rosji, czy obecnie w polnocnej korei czy chinach."

  Sam się zastanawiam dlaczego w Korei Pół., Rosji czy w Chinach nie ma oporu. Ale to chyba kwestia kultury. Tam człowiek jest dodatkiem do społeczeństwa a nie sobą. Totalnie zjeb...ane kultury.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:13:02
  Oj zrobią Ci zrobią, jeśli powiesz, że jedziesz do przyjaciółki.
  Dobrze Ci radzę, powiedz :
  zgrzeszyłem, jadę do spowiedzi.
 • @kowalskijan584 22:03:34
  Rewolucja w formie fizycznej przemocy, nawet zsynchronizowana nie jest dobrym rozwiazaniem.
  Pacjent-globalna cywilizacja, w stanie w jakim sie znajduje, wlasnie wchodzi w faze swiadomosci wlasnego stanu.
  Jeszcze nie otrzymal diagnozy, ale kiedy ja uslyszy, zrozumie w jakims stopniu ze to nie zart.
  Rewolucje z przemoca to miotanie sie bestii-spoleczenstwa, ktore zawsze prowadzi do gorszego etapu, rewolucja wszakze zjadaja swoje dzieci.
  Potrzeba zrozumienia przez ludzkosc swojego faktycznego polozenia, zrozumienia przyczyn, zrozumienia kary ktora nadchodzi...zrozumienia ze istnieje sprawiedliwosc...moze wtedy, gdyby dokonala sie rewolucja w zbiorowej swiadomosci, moze wtedy moznaby marzyc o umieraniu cywilizacji w godny sposob na warunkach, nazwijmy je, naturalnego leczenia pacjenta chorego na ostatnie stadium raka z przerzutami.

  W komunistycznych oraz post komunistycznych krainach, ludzie od pokolen sa poddawani olbrzymiej mocy indoktrynacji ideologicznej ktora odziera jednostke z jakiegokolwiek wiekszego znaczenia a programuje na wiare ze nalezy zaakceptowac wszelkie koszty na rzecz dobra ogolu, defakto czlonkow partii, szczegolnie tych wyzej postawionych.
  To zwykle kryminalne procedery zniewalania calych narodow.
  Nic nowego od czasow sumeru i egiptu pod sloncem.

  Jak wyjsc z tego wiezienia pokazal dobotnie pewien nauczyciel.
 • @eonmark 22:54:44
  "Rewolucja w formie fizycznej przemocy, nawet zsynchronizowana nie jest dobrym rozwiazaniem."

  Może tak, może nie.

  Jeśli się fizycznie usunie paru programistów którzy robią zniewalającą AI to ... źle?

  "W komunistycznych oraz post komunistycznych krainach, ludzie od pokolen sa poddawani olbrzymiej mocy indoktrynacji ideologicznej ktora odziera jednostke z jakiegokolwiek wiekszego znaczenia a programuje na wiare ze nalezy zaakceptowac wszelkie koszty na rzecz dobra ogolu, "

  Tak, ale po jakimś czasie ludzie powinni się obudzić. W każdym kraju znajdują się "kibice Legii" : )XXXX matole, twój rząd obalą kibole.
 • @kowalskijan584 22:03:34
  "Sam się zastanawiam dlaczego w Korei Pół., Rosji czy w Chinach nie ma oporu. Ale to chyba kwestia kultury."

  Trzeba poznać historię tych krajów bez ideologicznych schematów czy rasistowskich uprzedzeń. Wezmę jako przykład Koreę Północną.

  Otóż komuniści zdobyli tam władzę nie poprzez obalenie zachodniej demokracji tylko przez wypędzenie brutalnych japońskich okupantów. Potem Korea była poddana bezprecedensowemu bombardowaniu i okupacji (także z udziałem byłych japońskich kolaborantów) - zginęły miliony Koreańczyków.

  Dzięki pomocy Mao i Stalina humanitarni interwencjoniści zostali odparci na południe i to zwarte chłopsko-konfuncjonistyczne społeczeństwo zamkneło się na świat w kokonie dogmatycznej doktryny połączonej z kultem władcy nie odbiegającym specjalnie od tradycji dalekowschodniej monarchii (trzeba pamiętać że w samej Japonii cesarz ma status boski).

  Tak więc system północno-koreański ma korzenie w kulturze i do znaczącego stopnia jest wyrazem woli narodu.

  Demokracja na południu kraju została wprowadzona znacznie później. Panowała tam marionetkowa dyktatura, która bez przemocy nie utrzymała by się u władzy. Jednak naród koreański jest twardy i solidarny, i obecnie państwo na południu słuzy swoim rodakom, chociaż posługuje się innym modelem niż północ. Nadejdzie czas gdy półwysep się zjednoczy, na swoich warunkach nie podyktowanych przez cudzoziemców.
 • Kiedy ? 16.04
  Kiedy na ulice wyjdą ludzie z maskami utworzonymi na podstawie postaci historycznych, filmowych, baśniowych, politycznych itp. Na maskach mogą być reklamy papierosów, bo filtrują (lepiej od maski) i wypalają wirusa. Rząd sam będzie błagał, żeby nie nosić masek.
 • @jok 08:36:20
  Nie sądzę, aby po utracie cierpliwości chciało się ludziom tak wysilać. Jest opracowana maska uniwersalna od lat:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maska_Guya_Fawkesa#/media/Plik:Masque_de_Guy_Fawkes_arbor%C3%A9_par_V.svg

  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej