Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Panie premierze Kaczyński, komu Pan służy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wilk w owczej skórze?

 Media kipią wręcz od spekulacji, jaki plan miał Jarosław Kaczyński „inspirując” Trybunał Konstytucyjny, do ogłoszenia werdyktu w znanej sprawie akurat teraz, w czasie najmniej stosownym. Wiadomo już, że podnoszenie kwestii aborcyjnych, z automatu grzeje nastroje społeczne do wrzenia. Czego spodziewał się najbardziej znany mieszkaniec Żoliborza? Albo, znając jego konspiracyjny charakter, co pragnął w ten sposób, czyli przez społeczne wrzenie, załatwić? Czyżby ustawa covidowa zawierała jakieś drastyczne zapisy? Też tak myślałem z początku, ale po krótkiej analizie, okazało się, że przymus szczepień, nawet z zastosowaniem przemocy fizycznej, został zadekretowany już jakiś czas temu.  Z kontrowersyjnych zapisów mógłbym co najwyżej wskazać art. o uniknięciu odpowiedzialności karnej przez wykonawcę zabiegów medycznych, w razie nieumyślnego uszkodzenia pacjenta (do śmierci włącznie). Tak tak, sprawa była nagłaśniana w mediach, tylko że nikt nie skojarzył braku odpowiedzialności lekarskiej, w przypadku użycia szczepionki przygotowanej w ogromnym pośpiechu i co za tym idzie z pominięciem pewnych, skądinąd ważnych procedur.  Jednak to w dalszym ciągu nie może być powód do eskalowania napięć społecznych, zwłaszcza, że z powodu prób przepchnięcia ustawy o hodowli zwierząt, już i tak było gorąco. Jakby tego było mało, podobno panuje straszna epi… przepraszam – pandemia, która tylko patrzeć jak będzie kosić mieszkańców Ziemi równo ze zbożem, a tu wyskakuje sprawa na tyle emocjonalna, że ludzie muszą wykrzyczeć złość i emocje, najlepiej w wielkiej masie. 

Nic dziwnego, że wszyscy spekulują i jakoś nie mogą dojść do sensownego wniosku co do intencji tego pana.
Chyba że, chodziło właśnie o to wrzenie, bez potrzeby zasłaniania czegokolwiek, tylko o to, żeby w ludziach się gotowało. Zaczęły kobiety, ale szybko dołączyli do nich mężczyźni, bo jak tu być spokojnym, gdy spiker wiadomości, ogłasza wyważonym głosem „konieczność” zamknięcia kolejnego działu gospodarki, a wizja biedy,  staje wyraźnie przed oczami. Wcale nie dziwi mnie skala protestów. Polacy przez lata całe, tacy spolegliwi i wręcz gnuśni w wyrażaniu sprzeciwu wobec karygodnego upupianiu narodu, kiedy miarka się przebrała, zareagowali natychmiast i niespodziewanie mocno. 
Z artykułów w mediach oficjalnych, najbardziej lubię czytać komentarze czytelników. To w nich zauważyłem już miesiąc temu wyraźną zmianę tonu  wobec .. pandemii, wobec decyzji rządu w związku z nią. Widać było narastającą frustrację i tłumiony gniew. Jestem pewien, że rząd polski i oczywiście Jarosław Kaczyński, posiadają jeszcze lepsze metody badania nastrojów społecznych, z których wynikać musiało, że wulkan jest w stanie bliskim wrzenia. Łatwe było zatem do przewidzenia, że wyciągnięcie z talii asa aborcyjnego akurat w tym momencie, spowoduje przelanie emocji i dojdzie do demonstracji na dużą skalę. 
No tak, powie ktoś, demonstracje wybuchły na skalę nie notowaną od lat 80, bardzo na tym wszystkim  straciła partia Pana Prezesa, a dla kościoła katolickiego będzie to czas wizerunkowego upadku z którego już zapewne się nie podniesie. Gdzie w takim razie, są jakieś przesłanki za działaniem w kierunku podnoszenia ciśnienia u Polaków?
Odpowiedzi na to pytanie, udzielił mi sam Jarosław Kaczyński, swoim wczorajszym, niesławnym wystąpieniem à la Generał Jaruzelski. Jak na ironię, wicepremier rządu, szef komitetu ds. bezpieczeństwa, ogłasza, że sobie nie radzi z (jak to wykazałem wcześniej wywołanymi przez niego samego) niepokojami społecznymi i apeluje do pewnej grupy Polaków, aby sami, własnymi rękami, z narażeniem życia własnego, albo tych po drugiej stronie, zaprowadzili „bezpieczeństwo”. Powiedziało to już wiele osób przede mną, ale ja też to powiem: mieliśmy do czynienia z jednoznacznym wezwaniem do udziału w wojnie domowej gdzie Polak miałby na serio, tzn do zabicia drugiego włącznie, walczyć z drugim Polakiem. Usłyszeliśmy to wszyscy z ust człowieka, który od ładnych kilku lat, dzierży pełną władzę w Polsce.  Podobno bardzo troszczy się o los całego narodu.
 W tytule zadałem premierowi Kaczyńskiemu pytanie. Wbrew zajmowanemu stanowisku i pozycji politycznej, na pewno nie służy Polsce, co już przyjmuje znamiona zdrady narodowej. Jednak czy jest taki kraj, albo takie organizacje, którym wyjątkowo odpowiadałby obraz Polski w zgliszczach? Jeżeli jest taki kraj, lub takie organizacje, to właśnie dla nich w pocie czoła (tak tak widzieliśmy ten pot wczoraj i dzisiaj w sejmie), działa Jarosław Kaczyński. 

 

KOMENTARZE

 • AUTOR
  Nie żyjemy świadomie dlatego naszym myślom i postrzeganiu rzeczywistości
  nie towarzyszy lateralne myślenie, ale wyklepana od dzieciństwa sztampa,
  porządkującą ład w świecie iluzji.
  Dlatego wielkie tajemnice strzegą się same
  a my racjonalizując podświadomie własne lenistwo umysłowe
  widzimy przypadki zamiast znaków, kierując całe zainteresowanie
  na skutki a nie przyczyny, wywołujące owe skutki.
  To kolejny artykuł zamieszczony na Neonie24
  wyłamujący się z tego schematu.
  Pozdrawiam
 • Wywalić na zbity pysk Kaczyńskiego i globalistę MORAWIECKIEGO !!!
  Chcemy NOORMALNIE ŻYC ! bez zastraszania ,bez terroru na ulicach , bez gazowania Polaków !

  Bandyto Morawiecki ! chcemy normalnie pracować i cieszyć się życiem a nie być terroryzowani następnym Lockdownem !

  [Kobiety podziwiam was !!!!!! ]  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Kto i po co wsadził aborcyjny kij w polskie mrowisko ?
  Jest kilka możliwości.
  1. KK wymusza "swoje" na PIS jakimś ważnym dla PIS szantażem.
  KK to struktura zamordystyczna przyzwyczajona od wieków do narzucania swojej woli ludziom czy tego chcą czy nie..

  2. PIS jako Polska czyli wasal zachodu bardzo intensywnie miesza w Białoruskim mrowisku a to się nie podoba wielu takim co sporo mogą...
  oni nie chcą już dopuścić do kolejnego majdanu.

  3.Prezesowi odbiło na starość i chce do nieba ...w tym celu ogłasza dwie rewolucje futerkową i aborcyjną mając nadzieję że ludzie i KK go pokochają *taka jest droga to tytułu świętego" z naciskiem na interes KK.

  Ja stawiam na drugą opcję.
  To forma majdanu w Polsce ale bez planów przejęcia władzy w Polsce przez inną niż dotychczas zagranicę...
  To forma polityki wzajemnie symetrycznej...wy majdan u nas robicie to my wam też zrobimy majdan.
  Teraz media będą miały i u was pożywkę do wskazywania na brutalność władzy... i to działa.
 • Nadszedł czas wypełniania fizycznego Sławnego Testamentu.
  Po ponownym zainstalowaniu Loży b’nai b’rith, lądowaniu u nas Sekty chabad lubawicz, miłosnym uniesieniu w knsecie o dozgonnej przyjaźni z żydami oraz chamskim ściągnięciu żydobanku z ussa przez morawera kaczor ma już podstawę do dzielenia pieniędzy, które na lewo i prawo trafiają z kredytów do israel i jego sekt.
  Cwane nieprzepracowane rączęta liczą już odszkodowania niemiec dla Polaków, tylko że Polacy ich nie zobaczą.
  Chyba po to duda płaci naszymi pieniędzmi za bazę wojskową morderców i narkomanów, przykrywając teraz to wszystko aborcją, wpadł strategos we własne sidła, może już nie zdążyć, Polacy pisiss powinni rozliczyć tak jak na to zasługują zdrajcy Ojczyzny !!!
 • Jakie jest rozwiązanie problemu ?
  Rozwiązanie jest proste.
  Prawo państwowe powinno być możliwie liberalne na bazie naukowej czyli jakieś takie jak w PRLu...kompromis między ochroną życia a realiami życia
  A KK może sobie ustanowić swoje prawo antyaborcyjne dla sowich owieczek...owieczki to poprą przecież.
  Owieczki które złamią to prawo KK może karać na swoim poziomie aż do ekskomuniki włącznie.
  Wilk syty i owca cała.

  KK włazi w politykę w tym w politykę społeczną a to powinno być zabronione prawem... KK i jego skostniała średniowieczna doktryna nie może być źródłem prawa. KK nie ma prawa narzucać swojej doktryny ludziom innej wiary czy nie wierzącym.
 • @Oscar 08:06:41
  "KK i jego skostniała średniowieczna doktryna nie może być źródłem prawa."

  To niezupełnie tak. KK w średniowieczu nauczał, że płód staje się człowiekiem w 12 tygodniu po poczęciu.
 • @Oscar 08:00:02
  Jak dla mnie to człowiek który za swoje nieszczęścia obarcza wszystkich tylko nie siebie. On będzie robił wszystko by się mścić. Tacy ludzie są bardzo niebezpieczni, bo są zdolni zostać papieżem żeby zniszczyć kościół.
 • @Pedant 08:30:51
  ..a z drugiej strony KK traktował dzieci z nieprawego łoża jak "bękarty", "znajdy" i pozbawiał ich wszelkich praw, wykluczał ze społeczeństwa.. stygmatyzował, prześladował.

  a przecież to nie dziecko decyduje o formie swojego poczęcia.
  To był i jest (dzisiaj w podziemiu katolickim) straszliwa zbrodnia KK na ludzkości.
 • Bierzmy pod uwagę niesamowią -
  - bo szatańską przewrotność wywijającej nami żymokomuny. Dlatego Kaczelnik w ten sposób apeluje do sierot po Polsce w atrapie Polski - bo żymokomuna kontroluje obie grupy bez reszty. Czy to tzw.. Solidarność - czy armie Radia Maria czy Kluby gazety Polskie,, etc. - czy wyjące, opętane lewactwo w parze z podpuszczoną i zindoktrynowaną młodzieżą. Gdyby natomiast np. kibice skrzyknęli się sami od siebie do walki z wyjącym lewactwem - tzw. polska policja - rozniosłaby ich na pałach i gumowych pociskach - nie mówiąc o gazie. O gazie!
  Wniosek?
  Przyczyn obecnej zadymy może być wiele:
  1. Walka w łonie dzieci diabła - czyli buldogi pod dywanem.
  2. Planowanie przykręcenia śruby świrusowej włącznie z wyłączeniem całkowitym gospodarki - więc wina za planowany - powtarzam planowany - gwałtowny wzrost świrusa spadnie na manifestujących - w ramach chcieliśta - to tera mota - a przecież przestrzegaliśmy.
  3. Para w gwizdek - czyli zainicjowano zadymę tematem zastępczym (aborcja) po to - aby nie wybuchły spontaniczne, oddolne bunty przeciwko świrusowym restrykcjom - bo to mogłoby wkurzyć samego Belzebuba - zakłócając mu doprowadzenie świrusowej hucpy do zamierzonego, szatańskiego, antyludzkiego - efektu.
  Oczywiście powodów może być więcej - bo szatańska przewrotność nie mieści się w ludzkiej głowie.
 • @Oscar 08:06:41
  "KK włazi w politykę w tym w politykę społeczną a to powinno być zabronione prawem... KK i jego skostniała średniowieczna doktryna nie może być źródłem prawa. KK nie ma prawa narzucać swojej doktryny ludziom innej wiary czy nie wierzącym."... pozostała część komentarza również-

  - A co jeśli ateizm, pseudo nauka- dyplom jakiejś uczelni- to też religia? Co wtedy Oskar? Oni, ta większość, złożona z mniejszości ma prawo do narzucania czegokolwiek komukolwiek? Bardzo niebezpieczne... Panie Oskar. Cwane powiedziałbym, ale może się nie udać.
 • @demonkracja 09:20:25
  "Walka w łonie dzieci diabła - czyli buldogi pod dywanem."-
  - masz rację... napieprzają sie buldogi pod dywanem, devil ma zajady ze śmiechu, tylko my jesteśmy w coraz bardziej fioletowej strefie. Zmartwychwstanie dopiero na wiosnę... a przed nami ( nami, nie buldogami) zima.
 • @JimA 12:10:38
  Państwo jest świeckie to techniczne, naukowe, merytoryczne zarządzanie państwem.
  Kwestie ideologiczne są sprawą każdego człowieka, indywidualne.
  Państwo może ułatwiać dyskusje i w oparciu o te obszerne dyskusji tworzyć prawo które jest jakimś optymalnym kompromisem społecznym..
  Państwo nie może narodowi narzucać jakiejś ideologii..to Naród jet suwerenem a państwo jest instytucją obsługującą ten Naród w interesie tego narodu i z woli tego narodu.
  Partie polityczne ideologizujące powinni być zakazane prawem albo pozbawione praw publicznych biernych do sprawowania władzy.

  Aborcja to kwestia ważna do dyskusji społecznej do mądrego referendum... a nie do wymuszania siła wbrew woli Narodu idiotycznych dogmatów religijnych.
 • @Pedant 08:30:51
  Dokładnie
 • @Oscar 13:46:53
  "Państwo jest świeckie to techniczne, naukowe, merytoryczne zarządzanie państwem."-
  - Oskar, nie nudź! Nie nudź! i nie denerwuj mnie, bo nie mam czasu, żeby Ci sprać tyłek! nie ma żadnej techniki ani nauki zawieszonej w próżni, być może będzie... zawieszona w chmurze imbecylnych imaginacji tfurczych internałtuf śfiata... być może, no to powodzenia w chmurze wirtualnych, cyfrowych próżni... powodzenia... oj, jak się z tego zrobi mentalny fraktal to dopiero będzie czarna d...pa i fekal, do zarządzania niedaleko, czyż nie?

  "Błędy, Świecie, Przemyśl" ;)
 • @Oscar 13:46:53
  Nie można państwem rządzić po inżyniersku. W technice niemal wszystko możesz przewidzieć, ale gdy idzie o ludzi, to już niekoniecznie
 • @Oscar 13:46:53
  A swieckość czy laickość to też ideologia
 • @Oscar 13:46:53
  Powtórzę, bo być może nie dotarło:

  "- A co jeśli ateizm, pseudo nauka- dyplom jakiejś uczelni- to też religia? Co wtedy Oskar? Oni, ta większość, złożona z mniejszości ma prawo do narzucania czegokolwiek komukolwiek?"-

  Pan nie qma, prawda? I ja wcale nie twierdzę, że ziemia jest płaska! Ale już w żadne królewieckie abrakadabry nie wierzę i pseudo logiczne lub naukowe (!?!), wolałbym nie wierzyć i nie musieć być zmuszany weń. A dyskutujemy o prawach dotyczących nas wszystkich, zarządzeniach, ustawach, policji, wojsku i w końcu o ostrej amunicji. To nie jest filozofia Oscar! Zgadza się Pan? To nie jest wirtual: co byśmy chcieli. To jest real. To nie jest w końcu strzelanka na konsolce ani nawet gra endera...

  Zostaw ideologię! Spójrz jak stacza się świat, który Cię jeszcze otacza. Nie chcesz? nie patrz. Tylko nie ciągnij innych w otchłań. Możesz?
 • @JimA 14:24:37
  Ja widzę że tu siedzi niemal sama ekstrema ortokatolików...pewnie z katolickimi dyplomami.

  Dla nich świat jest katolicki i innego nie ma ..każdy inny świat jest wrogi.
  Oni muszą ludziom narzucać swoje chore zdegenerowane "wartości" muszą podbijać i grabić (chrystianizacja) taka jest katolicka odwieczna tradycja czyli już kultura.
  Zamordyzm, władza absolutna ..i bezwzględność.

  Ludzie w XXI wieku nie akceptują już takich zamordystów.
  Jesteście ostatnim pokoleniem takich zamordystów.
  a ostatnich gryzą psy...
 • @Oscar 17:09:25
  Przestań pierdzielić farmazony .

  W państwie prawa nie może być tak,że jeden człowiek za zamordowanie drugiego człowieka dostaje wysoką karę ,a jak mord jest okrutny to nawet dożywocie.
  A drugiego(mordercze macice) za zamordowanie człowieka i to w okrutny sposób nie spotyka żadna kara a nawet domagają się pozwolenia na mordowanie.
  Coś wam się popierdzieliło we łbach żydobolszewiccy towarzysze.
 • @matterhorn 19:06:09
  "@Oscar 17:09:25
  Coś wam się popierdzieliło we łbach żydobolszewiccy towarzysze."

  Powinniście się przenieść do Salwadoru. Tam kobiety siędzą w wiezieniach za poronienie.
 • @Oscar 17:09:25
  Mylisz się, jak zwykle, po prostu charty polskie cię dopadły wespół z ogarami i już nie wiesz gdzie i kedy masz dać dyla. Tyle, skończyło się rumakowanie. No sorry. Ale wiesz, jak Zawisza, zawsze.... Możesz zacząć od nowa w propagandzie, no pod warunkiem, że pandemia skończy się w twoim świecie.... Choć na twoim miejscu bym na to prędko nie liczył.
 • @Pedant 19:15:44
  Co tam kobiety, facetów likwiduje się na miejscu. Salwador... :)
 • Wilk w owczej skórze?
  Nie, baran w wilczej skórze.

  Dzisiaj telewizja białoruska zajęła się polskimi problemami. Uczyniono to z nieukrywaną satysfakcją, w myśl przysłowia: "Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada."

  Łukaszenko mianował swoich inspektorów w obwodzie brzeskim, grodzieńskim i mińskim. Zadaniem inspektorów będzie weryfikacja wszystkich urzędników w wymienionych obwodach, łącznie z gubernatorami. Ci inspektorzy mają podlegać bezpośrednio Łukaszence, osobiście się z nim konsultować i kontaktować.

  Tacy nadzwyczajni rewizorzy, w tych konkretnych obwodach, mają związek z ostatnimi niepokojami na Białorusi, o spowodowanie których oskarża się jednoznacznie Polskę. Z tego powodu na terenach bezpośrednio graniczących z naszym krajem każdy urzędnik będzie poddany weryfikacji (każdego szczebla, zarówno urzędów państwowych, jak i samorządowych).

  Łukaszenko na odprawie, na której poinformował o powołaniu wspomnianych inspektorów, odniósł się do niepokojów w Polsce. Stwierdził, że podłożem konfliktu jest rosnący rozziew pomiędzy bogatymi i biednymi, który w naszym kraju ciągle się pogłębia. Taka polaryzacja społeczeństwa na bogate elity i coraz biedniejszą większość wg Łukaszenki musi się źle skończyć. Frustracja ludzi prędzej czy później znajdzie swój upust, potrzebny jest tylko detonator. I tym detonatorem jest w tym wypadku wyrok TK. Ale to tylko pretekst, bo podłoże protestów jest dużo głębsze - pogłębiająca się bieda społeczeństwa, przy coraz lepszej sytuacji materialnej elit. Ze słów Łukaszenki wyłania się obraz Polski jako europejskiej republiki bananowej.

  Na uwagę zasługuje jeszcze inna decyzja Łukaszenki, która także ma związek z ostatnimi protestami. Chodzi o możliwość studiowania młodych Białorusinów na zagranicznych uczelniach. Okazało się, jak twierdzi prezydent Białorusi, że tego typu młodzież wraca na Białoruś i zasila szeregi walczących z własnym państwem. Dlatego Łukaszenka zmieni białoruskie prawo w ten sposób, że dyplomy wyższych uczelni zagranicznych nie będą na Białorusi uznawane. Państwo nikomu możliwości zdobywania wiedzy za granicą nie będzie ograniczać, ale trzeba liczyć się z faktem, że dyplom zagranicznych uczelni nie będzie na Białorusi honorowany.
 • @rumpelsiltskin 21:02:47
  "Aleksander Ścios @SciosBezdekretu Ci,którzy mają pojęcie nt.bezpieczeństwa wewnętrznego wiedzą,że obecne

  rozróby,jak i zarządzające nimi ośrodki dywersji,można zlikwidować w ciągu jednego dnia.

  Odpowiedź na pytanie-dlaczego PiS nigdy tego nie zrobi,jest zbyt tragiczna,by ktoś odważył się jej udzielić." za:

  https://jam.neon24.pl/post/158544,aleksander-scios

  Co Pan o tym sądzi? Majdan na Białorusi też dałoby się tak w jeden dzień spacyfikować?
 • @JimA 04:34:14
  // Majdan na Białorusi też dałoby się tak w jeden dzień spacyfikować?//

  :)
  https://www.youtube.com/watch?v=9XQtm2kTAEs&feature=emb_title
 • Na Bramie...do ... P O L I N .......
  Jak w kazdej Budowli DUCHOWEJ ...budowanej swiatyni ,przy Bramie do srodka stoja zawsze DWA Pillary..albo KOLUMNY innymi slowy Walki !
  Polin otwieraja BOAZ .......Bolek i JACHIN......Kaczor .
  SpINAJA ...parchoduchowo....caly poliniacki , kryminalny Bajzel.
  Stali Wyznaczeni, od samego poczatku ...ICH usuniecie oznaczac bedzie .......Nowa Jakosc.
  Jaka....?
 • Pan Kałczyński* uprzedzającym ruchem
  zagarnął resorty siłowe a teraz STAN WOJENNY z błogosławieństwem wszystkich januszów 'polski' sam pcha mu się w ręce. Będzie rządził 'polską' jednoosobowo, a co zabawne, tą osobą będzie JUDA, bo to on jest prezydentem, czyli ..głową państwa. Państwa z narodem dwuetnicznym, gdzie gdzie każdy 'polak' to właściwie półżyd (tak przecież twierdził publicznie), więc Gwiazdka Nowej Ewangelizacji ma pełne prawo zawisnąć w sejmie nad prawymi drzwiami, gdzie z dawna czeka na nią miejsce.

  A potem zarządzi 447, powszechne wyszczepienie gojów i transfer gnojów. Z Izraela. Taki był dil i mus go finalizować!
 • Zwracam grzecznie uwagę szanownych,
  że w komentarzach do orzeczenia TK nie wolno pomijać jednej fundamentalnej kwestii! Otóż dotyczy ono zgodności eutanazji aborcyjnej z KONSTYTUCJĄ a nie z Katechizmem!

  Zatem żale kierować należy do Isaaka Stoltzmana, nieodrodnego synalka Isaaka Stoltzmana, ruskiego żyda!

  Poniali!?

  (p.s. "Aleksander Kwaśniewski - Izaak Stoltzman Jolanta Kwaśniewska -Konty - Kohn Leszek Balcerowicz - Aaron Bucholtz Marek Borowski - Szymon Berman Jarosław i Lech Kaczyńscy - Kalkstein Jacek Kuroń - Icek Kordblum Jan Maria Rokita - Izaak Goldwicht Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman Adam Michnik - Aaron Szechter Andrzej Olechowski - Mosze Brandwein - https://polishforums.com/archives/2005-2009/history/jews-changed-jewish-surnames-6470/)

  A pochodzenie obecnych hierarchów KK to odrębna sprawa. To ci żydowscy ocaleńcy, których księża i zakonnice uratowali. Po prostu przejęli mienie bezdziedziczne... taka to już nacja.
 • @hens 21:15:00
  TK powinien postępowanie umorzyć, bo zgodnie z polskim prawem (Art. 8. § 1. KC) każdy człowiek oma zdolność prawną od chwili urodzenia (nie wcześniej). Zgodnie z KC zdolności prawnej nie mają też zmarli.

  Konstytucja nie stanowi o kimś/czymś, kto/co nie jest podmiotem prawa, bo sama jest tego prawa częścią.
 • @rumpelsiltskin 00:59:12
  Poważnie!?

  Potwierdza to moją tezę, że po 'polsce' przewalają się tabuny żywych idiotów, którzy rzucają się do gardła KK zamiast TK, prawda!?

  Czy to może być przypadek!?

  Czy ta gigantyczna operacja w setkach miast w 'polsce' to spontaniczna akcja smarków po gimnazjum?

  NIEEEE!

  JEST TO TYPOWA DYWERSJA V KOLUMNY !
 • Czy to spontaniczna akcja smarków po gimnazjum?
  Należy pamiętać, że ci sami ludzie wyciągają tych samych smarków w innych 'marszach', a to 'równości', a to ocipienia, a to smogu, wkrótce smarki będą drzeć mordy za powszechnym szczepieniem dziadków po 60!

  Co robi Kałczyński i jego HOMO-ZOMO? Ono spałowało, zgazowało, przeciwników tych 'marszów' np. w Białymstoku. A wczoraj 'wyaresztowało' przeciwników maszerujących debili pod pozorem pseudokibicostwa i przyłączyło się do ataku na katolików zamykając im pod nosem cmentarze!

  I zostali z tymi zniczami i kwiatami w garści jak nie przymierzając Himilsbach z angielskim!

  Potrzebne są jakieś inne dowody na antypolskość Kałczyńskiego?

  Po prostu ten impotent za pomoc w dojściu do władzy realizuje zawarty dil 447!
 • @hens 10:53:02
  "Poważnie!?"

  Tak stanowi polskie prawo. Nic na to nie poradzę. A że sędziowie TK uważają się za właściwych nawet w sprawach dotyczących UFO, to jest temat na oddzielną opowieść.
 • @rumpelsiltskin 00:14:12
  Pojęcia nie masz o polskim prawie, bo wystarczy przeczytać treść decyzji TK żeby wiedzieć, że dotyczy właśnie prawa i to precyzyjnie wyszczególnionych paragrafów i podpunktów.

  Tu nie ma żadnego pola manewru ani interpretacji czy doszukiwania się innych intencji!

  TK PRECYZYJNIE RĄBIE PARAGRAFAMI PO OCZACH!

  I tu nie ma żadnej dyskusji co TK miał na myśli! To nie Rzepliński, który co innego myśli a co innego mówi (co właśnie zademonstrował), jak klasyczny żydobolszewik :).

  Ochrzczony, kanieczna!

  Właśnie Papis przypomniał, że Michniki w pierdlu chrzciły się na potęgę, a dwie tak 'ochrzczone' żydówki zostały matkami chrzestnymi... taaakkk... Kaczyńskich!

  I kogoś jeszcze dziwią wygibasy tych dwóch ananasów!?

  Mnie tylko zastanawia jak i kiedy wydłubiemy go z Wawelu.... ?
 • @hens 21:41:52
  "Pojęcia nie masz o polskim prawie"

  Dobrze, że ty masz, szkoda że ułomne. Problem jest jedynie w tym, że TK jest prawodawcą negatywnym, nie może uchwalać prawa, tylko stwierdza, które jest wadliwe.

  Do dnia dzisiejszego TK nie orzekł o niezgodności z konstytucją Art. 8. § 1. Kodeksu cywilnego, więc przepis ten cały czas obowiązuje. Zgodnie z tym przepisem, zdolność prawną (więc także ochronę prawną) nabywa się wraz z narodzinami. Nie wcześniej.

  Wystarczy przeczytać!
 • " Wystarczy przeczytać! "
  Tu tekst - "Aʀᴛ. 4ᴀ ᴜsᴛ. 1 ᴘᴋᴛ 2 ᴜsᴛᴀᴡʏ ᴢ ᴅɴɪᴀ 7 sᴛʏᴄᴢɴɪᴀ 1993 ʀ. ᴏ ᴘʟᴀɴᴏᴡᴀɴɪᴜ ʀᴏᴅᴢɪɴʏ, ᴏᴄʜʀᴏɴɪᴇ ᴘłᴏᴅᴜ ʟᴜᴅᴢᴋɪᴇɢᴏ ɪ ᴡᴀʀᴜɴᴋᴀᴄʜ ᴅᴏᴘᴜsᴢᴄᴢᴀʟɴᴏśᴄɪ ᴘʀᴢᴇʀʏᴡᴀɴɪᴀ ᴄɪążʏ (…) ᴊᴇsᴛ ɴɪᴇᴢɢᴏᴅɴʏ ᴢ ᴀʀᴛ. 38 ᴡ ᴢᴡɪąᴢᴋᴜ ᴢ ᴀʀᴛ. 30 ᴡ ᴢᴡɪąᴢᴋᴜ ᴢ ᴀʀᴛ. 31 ᴜsᴛ. 3 ᴋᴏɴsᴛʏᴛᴜᴄᴊɪ"

  Jest niezgodny i to koniec dyskusji! Orzeczenia TK są ostateczne!

  A to wszystko zgodne jest z polskim prawem, które nie ma nic wspólnego z waszym talmudem.
 • @hens 01:12:41
  "A to wszystko zgodne jest z polskim prawem"

  Bynajmniej. Trybunał orzekł w sprawie tylko tej jednej ustawy, która została zaskarżona, ale nie wypowiedział się, bo nie ma do tego prawa niepytany, nt. innych ustaw, które stoją w sprzeczności z zapisami tej o planowaniu rodziny.

  Nie jest to pierwszy przypadek w polskim prawie, że ustawy są niespójne, a nawet sprzeczne.

  Ustawa jest ustawie równa, są to akty prawne równe rangą, żadna nie ma pierwszeństwa przed inną.
 • @rumpelsiltskin 03:30:42
  Kisiel ma więcej sensu niż ty.

  "Jest niezgodny i to koniec dyskusji! Orzeczenia TK są ostateczne!

  A to wszystko zgodne jest z polskim prawem, które nie ma nic wspólnego z waszym talmudem."
 • @hens 18:28:19
  "Orzeczenia TK są ostateczne!"

  Nie są, dopóki nie będą opublikowane, a na to się nie zanosi. Można się za to śmiało nimi podetrzeć.

  "Lufa w krzokach", jak mawiał Gustaw Jeleń.
 • @rumpelsiltskin 19:56:33
  Wygląda na to, żeś niespełna rozumu, człeczku.

  "Zgodnie z art. 190 ust. 1 i2 Konstytucji RP orzeczenia Trybunału konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w rganie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony (w przypadku ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży chodzi o Dziennik Ustaw). Artykuł 114 ust. 2 ustawy z 30 listopada 2016 roku o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym przewiduje, że ogłoszenie orzeczeń w odpowiednim dzienniku urzędowym zarządza prezes Trybunału. Następnie taki dokument wraz z orzeczeniem trafia do Rządowego Centrum Legislacji, ponieważ zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy z 20 lipca 2000 roku o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych Dziennik Ustaw i Monitor Polski wydaje premier. Orzeczenie musi zostać niezwłocznie opublikowane. [ ] Jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym TK, dokument już został wydany i przekazany Rządowemu Centrum Legislacji. Zgodnie z wykazem na stronie RCL orzeczenie w sprawie aborcji powinno się pojawić w Dzienniku Ustaw najpóźniej 2 listopada."

  Jeśli sie nie pokazuje, to jest to złamanie prawa!

  OTUA, ptysiu! OTUA !!!
 • @hens 17:05:46
  Oczywiście żydobolszewicka OTUA, made in Isaack Stoltzman, z plemienia Levi.

  Szalom und Czapkom. W porywach nawet Rękawiczkom und Butom.
 • @hens 17:05:46
  "Podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w rganie urzędowym"

  Wróć do rzeczywistości. Wczoraj minął termin publikacji i nic. Wygooglaj sobie tę informację i już się nie kompromituj.

  Pozdrów ode mnie jewrieja Pinokia oraz jego kagan-bega Kalksteina.
 • "Zgodnie z art. 190 ust. 1 i2 Konstytucji RP orzeczenia Trybunału konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą
  I SĄ OSTATECZNE! Podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w rganie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony (w przypadku ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży chodzi o Dziennik Ustaw). Artykuł 114 ust. 2 ustawy z 30 listopada 2016 roku o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym przewiduje, że ogłoszenie orzeczeń w odpowiednim dzienniku urzędowym zarządza prezes Trybunału. Następnie taki dokument wraz z orzeczeniem trafia do Rządowego Centrum Legislacji, ponieważ zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy z 20 lipca 2000 roku o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych Dziennik Ustaw i Monitor Polski wydaje premier. Orzeczenie musi zostać niezwłocznie opublikowane."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej