Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 648 komentarzy

Krukowisko

Kruk63 - Wolnomyśliciel, jak kot chadzający najchętniej własnymi ścieżkami po lesie myśli ludzkiej.

Nas! Bohaterów!! Prądem!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jesteśmy właśnie poddawani intensywnej operacji psychologicznej przez władze naszego kraju.

Tytuł notki może trochę wprowadzać w błąd, sugerując, że będzie śmiesznie. Niestety nie mam tak dobrych wiadomości, aby komukolwiek poprawiać humor. Będzie mroczno, ale myślę że moje spostrzeżenia, pomogą zachować dystans wobec tego, co się obecnie dzieje wokół nas. 
Kiedy w piątek, przeczytałem o zamknięciu cmentarzy, pomyślałem, że władze RP postępują w sposób złośliwy, uderzając (znowu) w nasze miękkie podbrzusze i burząc resztki opanowania. Nazajutrz skonstatowałem, że w zasadzie takie uderzenia ze strony władz, zaliczamy wyjątkowo często w ostatnim miesiącu. Najpierw Ślązacy przełykali gorzką pigułkę o likwidacji górnictwa, a później rolnicy dowiedzieli się że ich chudy portfel, zrobi się jeszcze chudszy. Jednak lawina ciosów ruszyła naprawdę, wraz ze znanym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Dlaczego ten wyrok wywołał tak silną reakcję młodzieży, napisałem wczoraj w komentarzu do notki Igora Janke (https://www.salon24.pl/u/jankepost/1088181,young-lives-matter-polska-rewolucja-2020#comment-19552129) i nie chcę już o tym pisać. Natomiast reakcja władz, tzn Kaczyńskiego, była już zupełnie niezrozumiała, bo uderzała (znowu uderzenie) pośrednio, ale boleśnie w KK i wiodącą partię PiS. W piątek zaś, mieliśmy podjętą w ostatniej chwili, decyzję o zamknięciu cmentarzy na Dzień Zmarłych. Każde z tych wydarzeń, zajmowałoby w normalnych warunkach i miesiąc protestów oraz gorących dyskusji. Każde z nich zdarzyło się w niezwykle trudnym dla wszystkich czasie. A jednak miały miejsce. Pandemia obnażyła słabość naszej administracji, w zasadzie na każdym polu jej działania, wprowadzając realne zagrożenia dla życia wielu Polaków, a jednak władza zdecydowała o uruchomieniu tych procesów właśnie teraz i na dodatek w tempie wystrzałów z karabinu MG42. Świadomość nieadekwatności posunięć rządu do okoliczności, skłoniła mnie do bardziej wnikliwego przyjrzenia się temu fenomenowi. 
Wiadomo, że wszystkie te zdarzenia wypływały z ośrodków władzy w Polsce, ale miały różny charakter i odbiorców, jednak w sumie każdy z nas przynajmniej kilka razy zaliczył cios w brzuch od Kaczyńskiego et consortes (nie w szczękę, bo ból emocjonalny pojawia się zwykle w brzuchu). Jedyny wspólny mianownik tych wszystkich zdarzeń, oprócz oczywiście sprawców, to zamierzony efekt końcowy, w postaci postawienia obywateli w sytuacji szkodliwej, nieprzyjemnej, z których nie ma możliwości ucieczki lub których nie da się uniknąć. Ponieważ za każdym razem, zdarzenia te wywoływały bardzo silne emocje w dużych grupach ludności, już dziś mamy silny mętlik w głowie i odczuwamy zmęczenie rozwojem sytuacji. Myślę że to jednak nie koniec serii. Najsilniejsze przeżycia dopiero przed nami. Jako zapowiedź tego co pewnikiem nastąpi, niech będzie dzisiejsza  informacja o wezwaniu WSZYSTKICH żołnierzy WOT (taka formacja min. Macierewicza) w liczbie 20 tys. żołnierzy do służby czynnej. 
Fragment zdania „..w sytuacji szkodliwej, nieprzyjemnej, z których nie ma możliwości ucieczki lub których nie da się uniknąć.” Skopiowałem z definicji hasła: Wyuczona bezradność,  wziętego z Wikipedii. Termin ten określa rodzaj zaburzenia psychicznego wywołanego przez sytuacje szkodliwe, nieprzyjemne, z których……  W dalszym ciągu możemy przeczytać w Wikipedii o początkach badań nad tym zjawiskiem:
Seligman i Maier (1967 r.) umieszczali psy w klatce tak, by nie mogły one uniknąć porażenia prądem elektrycznym. Po pewnym czasie i kilkunastu nieskutecznych próbach uniknięcia bólu psy kładły się na podłodze i biernie znosiły cierpienie. W warunkach pierwotnych (całkowity brak kontroli) wszystkie zwierzęta umierały z powodu apatii, odmawiania przyjęcia pokarmu. W innej grupie badawczej wykazano, że zwierzęta nie podejmują prób odzyskania kontroli nawet wtedy, gdy przeniesiono je do klatki, z której mogły łatwo uciec, przeskakując barierkę. Nawet jeśli smutnego, depresyjnego psa siłą przeciągnięto przez przeszkodę w celu pokazania, że druga część jest bezpieczna, psy nie powtarzały tego zachowania samodzielnie.
Wyuczona bezradność, to nie tylko problemem psów lub szczurów laboratoryjnych ale też niektórych ludzi i społeczeństw. XX wiek pokazał nam siłę oddziaływania psychologicznego na grupy ludzi przez dokonania komunistów w Rosji, w Chinach, różnych watażków na dalekim Wschodzie, ale też przez jednostki, jak np. Jim Jones, który doprowadził do samobójstwa 800 wyznawców jego sekty. 
Tak, właśnie takie oddziaływanie na masy, kojarzę z serią niewiarygodnych i nieadekwatnych do okoliczności, decyzji władz RP. Uważam, że jesteśmy poddawani cynicznej obróbce psychologicznej, aby w niedalekiej przyszłości, można było zrobić z nami wszystko, bez najmniejszego oporu z naszej strony.
Myślę, że nie jest jeszcze za późno i w dalszym ciągu możemy otrząsnąć się z tej mary. Trzeba tylko skupiać uwagę na sprawach najważniejszych, jak bliskość z rodziną, praca i jej efekty, zdrowy kontakt z własnym ciałem i naturą  i nie wyolbrzymiać tragedii związanej z decyzjami, lub słowami z tamtej strony. 
Właśnie teraz uświadomiłem sobie,  że w ferworze walki z „pandemią” a w zasadzie, w czasie wojny światowej oligarchii, z resztą ludzkości, tylko Polska jest obrabiana  w taki szczególny sposób. Dlaczego? Bo my Polacy, jesteśmy szczególni. Obracam się ostatnio wśród różnych obcokrajowców i widzę, że posiadamy  wiele unikalnych cech w porównaniu z nimi jak, elastyczność, szczodrość, talent twórczy czy radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Może i uda im się nas zbałałamucić, ale będą mieli naprawdę ciężką przeprawę. Ale może to my wyjdziemy z opresji obronną ręką, jak widział to w swoich wizjach O. Klimuszko???? 

KOMENTARZE

 • wykonali zadanie?
  Wykonali zadanie, ale teraz trzeba dokończyć zadanie globalizacyjno/kolonizacyjne czyli gender, lgbt do tego potrzebna jest zmiana na PO i lewicę.
 • @kalipso 21:35:27
  ---- oczywiście,że jest ! . Słowianie mówią NIE ! i w dupie mają zabawę w kameleona. Jak widać TRZECIA DROGA istnieje !! i trzeba nią pójść . Tyle i aż tyle.
 • Spiskowe bzdury niestety.
  Wiele działań jest po prostu racjonalnych wynikających z obiektywnych przyczyn..
  Zamykanie kopalń (ekologia i ekonomia), zamknięcie cmentarzy (wirus)..
  Niezrozumiałe są dwa wydarzenia jedno do ustawa o uboju rytualnym (słuszna przecież) ale ogłoszona w złym czasie.
  drugie to inicjatywa antyaborcyjna (niesłuszna i w złym czasie).

  Być może obie są powiązane... i tak mi to wygląda.
  Obie razem mówią "Tu jest Polska nie Izrael".
  Z jednej strony mamy zakaz uboju rytualnego ..i wrzask żydowskich aktywistów...
  a z drugiej strony mamy przykręcenie katolickiej śruby..
  i znowu wrzask żydowskich ale już nie tylko bo i Polskich kobiet.

  Wymowa całej sytuacji jest taka..
  Polska to nie żydowski kibuc ale też nie katolickie eldorado.

  PIS wymusza Polskę katolicką bez aborcji i bez uboju rytualnego, faszystowską (oligarchia ale i socjal dla mas)
  a mafia żydowska wymusza Polskę żydowską, tęczową z ubojem rytualnym i z aborcją na żądanie..neoliberalną
  Obie Polski są oligarchiczne i antydemokratyczne i obie o kant d..py rozbić.
  Polska demokratyczna jest anty oligarchiczna i świecka z socjalem dla mas.

  PIS jest bliżej tej Polski niż mafia żydowska...
  tylko PIS musiał by się pozbyć wpływów KK (państwo świeckie) oraz oligarchów w Polsce głównie zagranicznych żydowskich)...
  PIS ma szanse dokonać takiego zwrotu a PO i jego żydostwo banderostwo już nie z oczywistych względów ..to nie są Polacy (bo `to żydzi i banderowcy)
  Katolicy to jednak Polacy ogłupieni przez KK ale jednak Polacy...
  Katolicy ci aktywni (np aborcyjnie) to góra 10% Polaków
  a Polska powinna być krajem wszystkich Polaków a nie mniejszości
  żydowskiej, banderowskiej czy katolickiej... (razem wzięci to solidaruchy przecież).
 • @Oscar 08:00:54
  Podsumowanie.
  W Polsce są trzy siły
  ok 10% Polacy katolicy (solidaruchy z PISu)
  ok 5-7% "Polacy" obywatele czyli mafia żydowsko banderowsko volksdojowska.. (solidaruchy z PO)
  i pozostałe 85% to normalni Polacy pozbawieni przez solidaruchów głosu na scenie politycznej.
  Polska będzie wolna gdy władzę przejmie te 85% Polaków.
  a mniejszości "obywatelskie" i katolickie będą tylko upierdliwymi mniejszościami (koniecznie tolerowanymi na zasadach praw mniejszości ale bez prawa władzy nad Polską większością w Polsce).

  Polski niedźwiedziu obudź się w końcu... i pogoń solidarnościową hołotę na właściwe jej miejsce (upierdliwych, zdradzieckich mniejszości).
 • @Oscar 08:28:24
  """"Polska będzie wolna gdy władzę przejmie te 85% Polaków.
  a mniejszości "obywatelskie" i katolickie będą tylko upierdliwymi mniejszościami""""

  - uprzejmie uprasza się Obywatela o nie pipetrzenie bzdur; katolicy dokonują różnych wyborów politycznych, głosują i na SLD i nawet na zawodowego pederastę Biedronia; byc moze w towazrystwie osoby katolików jest 15%, ale ogólnie jest ich myślę 90%
 • @ninanonimowa 21:45:08
  Reptylianie i Marsjanie popierają Słowian, a konkretnie Ninę Anonimową
 • "Ale moze
  to my wyjdziemy z opresji obronną ręką, jak widział to w swoich wizjach O. Klimuszko????"
  ---------------------
  Diablisko strzela - a pan Bóg kule nosi. Otóż sieroty po Polsce w Atrapie Polski są w trudnej sytuacji dlatego, że tutaj zagnieździła się nie od dziś - niezwykle silna V kolumna dzieci diabła - wspomagana siłą jakiejś irracjonalnej, piekielnej - nienawiści do tubylców.
  Wniosek?
  Problemem dla sierot po Polsce w atrapie Polski w pierwszym rzędzie - jest tutaj w/w V kolumna - a dopiero potem świrusowe harce - światowego dziecka diabła w wymiarze globalnym.
  Dlaczego?
  Ano dlatego, że w/w V kolumna - powodowana wspomnianą wcześniej nienawiścią - staje się bardziej papieska od papieża - czyli w tym wypadku - światowego dziecka diabła.
 • @MacGregor 08:40:57
  Katolik to nie ochrzczony ze strachu przed prześladowaniami na wszelki wypadek lub dla zaspokojenia dziadków ...biedny człowiek..
  katolik to czynny świadomy uczestnik życia katolickiego... czyli stały co najmniej niedzielny bywalec kościoła.

  Wystarczy popatrzeć ilu ludzi bywa w niedziele w kościołach by wiedzieć że nie jest to 90% Polaków.. jest ich góra 10%... z tego część dzieci ciąganych siła przez rodziców do kościoła.

  A że podziały są rozmyte to prawda... część żydów jest przykładnymi Polakami, nawet część banderowców... i część polaków się sk...wia..zdradą narodową... to jednak marginesy głównych nurtów.
  a o sile zjawisk decydują główne nurty..
 • @Oscar 08:57:20
  Katolików w Polsce jest znacznie więcej niż 10 %. To co palisz musi być naprawdę mocne. Może zmniejsz troszkę dawkę.
 • @zbig71 09:28:54
  Przyglądam się frekwencji w kościołach ..i liczę..
  To obiektywny pomiar.
  Teraz po ciosie w plecy aborcyjnym nożem liczba katolików gwałtownie spadnie. Pozostaną tylko katoliccy ekstremiści zamordyści...
  KK próbuje wznowić tradycje "islamskiego" zamordyzmu.
  to w XXI wieku nie przejdzie nawet w Polsce.
 • //. Jim Jones, który doprowadził do samobójstwa 800 wyznawców jego sekty. //
  (a następnie sam popełnił samobójstwo, już nie poprzez zastrzyk z cjanku potasu od tyłu w prawe ramię, jak inni czlonkowie jego sekty, ale poprzez strzał (oczywiscie od tyłu) w jego głowę.

  Otóż ta sekta Świątynia Ludu miała charakter MARKSISTOWSKI, główna ulica w jej "stolicy" Jonestown w Gujanie nosiła nazwę Lenina. Wskutek oczywistych represji antykomunistycznych władz USA wobec takiego "nowotworu", licząca w szczytowym okresie jej działalności ok. 30 tys. członków, sekta przeniosła się z Kalifornii do (angielskiej) Gujany w Ameryce Południowej. Jak podaje Wikipedia //Rząd Stanów Zjednoczonych nie mógł jednak natychmiast zlikwidować kolonii w Gujanie, nie posiadając niezbitych dowodów łamania prawa.//

  No to Służby Specjalne Imperium zorganizowały, na odludziu w Gujanie, masowe samobójstwo jej członków. Jego bezpośrednią przyczyną były starania "Świątyni Ludu" o AZYL w ZSRR. Wykonawcami był oddział angielskich komandosów, który na krótko przed tym "samobójstwem przybył "na ćwiczenia" do Gujany.

  Historia tego zbiorowego "samobójstwa" przypomina polska historię "samobójstwa" szefa "Samoobrony" Andrzeja Leppera.

  Otóż Andrzej Lepper mi mówił osobiście, w trakcje jakiejś konferencji w Warszawie w 2002 roku, że w Polsce trzeba odrodzić idee SOCJALISTYCZNE, by cokolwiek u nas dało się zrobić. Na pobliskiej Białorusi dokonał tego właśnie WYCZYNU Aleksander Łukaszenko i po wypchnięciu "Samoobrony" w 2007 z Rządu oraz Sejmu, widywałem szukającego jakiegoś wsparcia Andrzeja Leppera w białoruskiej telewizji. Co niewątpliwie się stało PODSTAWOWĄ przyczyną jego nagłego zgonu, powieszonego na worku bokserskim, za pomocą sznurka do snopowiązałki, specjalnie w tym celu przywiezionego do Warszawy. (Patrz film "Służby Specjalne")

  Jak się potoczyły losy innego wybitnego działacza Samoobrony, posła na Sejm doktora nauk politycznych Mateusza Piskorskiego, aktywiści portalu neon24 chyba wiedzą.

  Na zdjęciu poniżej. Likwidacja sekty Świątynia Ludu w Gujanie w 1978. Prawdopodobnie zgromadzonych na wiecu pod dachem członków tej sekty uśpiono gazem anestezjologicznym, a następnie, już dokładnie, zastrzykami w plecy z cyjanku:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2020/05/Jonestown-2.jpeg
 • @Berkeley72 11:45:57
  Szokujące informacje.
  Niestety to "mieści" się w możliwościach zbrodniczego zachodu.

  Polacy też muszą się liczyć z tym że "przyjaciele z zachodu zastosują podobne metody gdyby Polacy chcieli by mieć swoje zdanie.
  Solidaruchy w Polsce są V kolumną tego "przyjaciela".
 • @Oscar 12:53:19
  //Szokujące informacje.//

  Prawda że szokujące? a mimo to większość ludzi których typowym reprezentantem jest tutejszy autor Kruk 63, dałoby głowę za to że "socjologiczne eksperymenty" ,"techniki psychomanipulacji" mają miejsce gdzieś tam...hen,daleko,w komunistycznej Rosji czy Chinach.Bo chyba nie w Skandynawia czy Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.A programy w rodzaju: MKUltra,New Age,operacja Gladio, Hollywood, i inne wymyślił i wdrożył towarzysz Mao.
  Tymczasem nie ma bardziej zmanipulowanych społeczeństw niż zachodnie gdyż właśnie tam zorganizowano najsprawniej działające narzędzia propagandy i manipulacji.Już umierają a jeszcze nie słabnie w nich wiara w "petersburskie trolle".
 • @Berkeley72 11:45:57
  Inna wersja tego mordu jest taka, że od początku za organizowaniem sekt stały służby w celu dokładnego zanalizowania i wypróbowania mechanizmów jej działania. Potem trzeba było pozacierać ślady. Podobnie było z atakiem na Waco. Tę wiedzę wykorzystują dziś do kreowania takich organizacji jak np Państwo Islamskie. Prawdy nie dojdziemy na naszym poziomie.
 • @wronski111 13:24:34
  //Prawdy nie dojdziemy na naszym poziomie.//

  Oczywiście że nie.Nie oznacza to jednak abyśmy z taką łatwością jak autor Kruk 63 przyjmowali "fakt" że była sekta która się otruła bo była zmanipulowana przez charyzmatycznego przywódcę.
  Co do technik pozyskiwania aktywistów Państwa Islamskiego to masz rację.
  W głowie się nie mieści do czego są zdolni ludzie nad którymi "popracowali" specjaliści.I to często ludzie wykształceni z zadowalającą pozycją społeczną.
 • @Oscar 11:27:00
  W jaki sposób przyglądasz siě frekwencji? Chodzisz po kościołach i liczysz, czy opierasz się na jakiś statystykach?
  Pozostaną tylko katoliccy ekstremiści.....
  To w islamie też zostali już tylko ekstremiści????
 • Oscara na premiera
  Będziemy namordniki nosić do końca naszych dni...
 • Autor
  Nawet 6* bym dała, gdyby było można. Bardo trafnie zastosował Pan znany w terminologii psychologicznej syndrom wyuczonej bezradności. W wymiarze jednostkowym zachodzi on wówczas, gdy człowiek do tego stopnia zostaje przyduszony traumą, że przyjmuje pozycję embrionalną, staje się bierny, apatyczny, traci możliwość racjonalnego myślenia i samodzielnie nie potrafi wyzwolić się z nieszczęścia. Ma Pan rację, to właśnie ostatnio rząd zrobił z Polakami - wytworzył w nich syndrom wyuczonej bezradności codzienną trucizną sączoną w nasze umysły przez ścierwomedia. Terapią rzeczywiście może być zacieśnienie kontaktu z najbliższymi, okazywanie pomocy i wsparcia psychicznego osobom najbardziej sugestywnym i stłamszonym przez reżim. Terapeutą niestety nie może być Kościół, rąsia w rąsię idący z naszymi treserami ani Nauka umaczana w rządowe szwindle. Z tej klatki musimy wyjść sami, albo chociaż się wyczołgać...
 • @Oscar 08:00:54
  Polskę katolicką? To proszę sobie poczytać te ordynarne, godne pogardy każdego kulturalnego człowieka katolickie wrzaski, choćby na blogu Pani Rebeliantki. Niejaki szlachcic herbowy Pan Kula Lis wyzywa kobiety domagające się prawa do aborcji ciężko uszkodzonych płodów niezdolnych do samodzielnego życia od prostytutek, k...w, chce je sterylizować, wbijać na pal itp. Ponieważ kobiety poparli tęczowi, gmina żydowska i spora ilość mężczyzn, na nich też sypią się obelgi. A w tej chwili tzw. "obrońcy kościoła" szczuci przez kaczora biją kobiety aż wióry lecą. Chroń nas Boże przed takimi "katolikami".
 • @viridiana 00:06:35
  "obrońcy kościoła" szczuci przez kaczora biją kobiety aż wióry lecą"

  Jakieś przykłady poza bredzeniem?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej